reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

reklama
''będę miała czas i energię, to wtedy w tetrowej nich sobie bryka, a na spacer pampers, zobaczymy''

claudia wydawało mi się, ze wyraziłam w tym, ze tetrowych pieluch będę uzywać sporadycznie przy duzej ilości czasu, okazjonalnie, dlatego liczę, ze mniej więcej 20 na tydzień mi wystarczy

trochę się uniosłam, ale muszę dać sobie trochę spokój z babyboom, bo chyba trochę zaczynaja mnie męczyć te dyskusje, bo tak naprawdę kazda z nas ma inna wizję dnia, inna energię i mozliwości

a nosidełko wiem, ze trzeba kupić bardzo dobre, wygodne dla dziecka i na pewno to większy wydatek niz chusta, ale jakoś na razie mi bardziej pasuje, i mogę sobie na to pozwolić, poza tym mój M tez będzie mógł nosić maluszka w nosidełku a chusty raczej nie przyodzieje ;-)
 
''będę miała czas i energię, to wtedy w tetrowej nich sobie bryka, a na spacer pampers, zobaczymy''
dla mnie to stwierdzenie :a na spacer pampers ... znaczy ze pozostały czas dziecko bedzie w pieluszce tetrowej....


Zreszta niewazne...nie ma co krecic tematu...nie lubie poprostu takich sytuacji...
 
Ostatnia edycja:
''będę miała czas i energię, to wtedy w tetrowej nich sobie bryka, a na spacer pampers, zobaczymy''

claudia wydawało mi się, ze wyraziłam w tym, ze tetrowych pieluch będę uzywać sporadycznie przy duzej ilości czasu, okazjonalnie, dlatego liczę, ze mniej więcej 20 na tydzień mi wystarczy
Ja też miałam taki zapał przy pierwszym dziecku i na tym się skończyło :-D bo przy takim maluszku trudno mówić o dużej ilości czasu. I nie bierz tak tego do siebie sonia, często piszemy coś, co ktos opacznie zrozumie.
Mnie też chusty się podobaja, szczególnie wygodne w domu, jak sie chce coś zrobić, a maluszek nie nalezy do tych lubiących leżeć na leżaczku, w takiej chuście moze sobie nawet cyca doić, ale to wiązanie to dla mnie czarna magia. Na spacer zawsze wolałam iść z wózkiem, bo miałam gdzie załadować zakupy :-)
 
Ewitka ja sie zastanawiam bo codziennie z Tymonem musze leciec do przedszkola... mam na nogach jakies 4 minuty :-) i wydaje mi sie ze jak sie ociepli...nie wiem kwiecień, maj to szybciej bedzie w chuscie niz sie z wozkiem wlec :-) jezeli oczywiscie bedzie to tylko odprowadzenie do przedszkola, bo zakupy to tylko z wozkiem :-)

A jezeli chodzi o wiazanie to na poczatku czarna magia ale pewnie do opanowania :-):-)

Nie wiem jeszcze, ciagle sie zastanawiam...
 
Jedna z moich znajomych nauczyła się bez problemu wiązania chusty z instrukcji do niej dołączonej i jest z tej chusty bardzo zadowolona. Ja też chyba się na chustę zdecyduję. Ostatnio mój mąż zobaczył właśnie u tej znajomej pierwszy raz dzidziusia w chuście i też się zachwycił, i stwierdził, że on też coś takiego chce i będzie nosił dziecko :)
A tak z innej beczki - kiedyś będąc gdzieś wysoko w Tatrach spotkałam tatusia łażącego po górach z maleńkim dzieckiem, w chuście właśnie :)
 
Sonia, claudia nie podchodzcie do wszystkiego tak osobiscie. Po to jest forum zeby wyrazac swoje mysli. Nikt tu nikogo nie krytykuje i nie ocenia. Wiadomo dobrze jest wymienic poglady ale koncem koncow kazdy wychowuje swoje dziecko tak jak sam uwaza za stosowne. Nie bierzcie wszystkiego tak bardzo do siebie.
 
Dziewczyny, czasem trzeba czytac miedzy wierszami:-) (niektorzy maja ten dar :p) .Sonia napisala ze bedzie uzywala tetrowej pieluszki jak dzieciczek bedzie brykal , a wiadomo ze wiekszosc czasu one spia :-) wiec spanko i spacerek pampersik ;-) wystarczy wtedy 20 pieluszek na tydzien :happy2:
Ja tak czy inaczej zrozumialam ze sonia czasem bedzie uzywac tetrowej nie caly czas

spokojnej nocki zycze
 
Tetrowa pielucha tak ale tylko przy karmieniu.Przynajmniej tak bylo i bedzie u nas.Szacun dla tych z Was ktore chca sprobowac a jeszcze wiekszy dla tych ktore po krotkim czasie nie zwatpia.Ja tam jestem za PAMPERSIKIEM.
Odnosnie chusty to tez odpadam.Stanowczo nie dla mnie.Mimo ze mieszkam na dawnym terytorium indianskim to nie zamierzam wygladac jak kiedys one.Ja tam stawiam na wygodny wozek na duuzych kolach.Pozatym u mnie wszedzie daleko i tak mala bedzie zmuszona siedziec najwiecej w foteliku wiec u nas to zbytek.Powodzenia w dalszych sklepowych szalenstwach.

0000049.jpg
 
reklama
Dziewczyny, toruński szpital realizuje projekt "Zdrowa matka, zdrowy noworodek" i w ramach tego projektu puszczają na regionalnej tvp takie fajne programiki o ciąży, dzieciach itp.
Mamy dzieci - Telewizja Polska SA tutaj macie link do wszystkich do tej pory odcinków.

Ale do rzeczy: w odcinku z 5.10 jest o chustach i o sposobie ich wiązania. Zaczyna się gdzieś w 19ej minucie.
Muszę przyznać, że to mnie zachęciło, ale czy ostatecznie się zdecyduję, to jeszcze nie wiem. Na zakupy bezwzględnie wózek, ale spacerki po lesie, to już inna sprawa. Ale chyba przyjmę podejście mojego męża: jak już będzie pora, to się zastanowię konkretnie :)
 
Do góry