reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Hej dziewczynki ja mam na razie jakieś 20 pieluch tetrowych na spróbowanie, jeszcze parę dokupię liczyłam tak aby prać nie codziennie tylko co tydzień, więc chyba jakieś 20 idzie na tydzień, myślę, ze jak maluszek będzie w domu, a ja będę miała czas i energię, to wtedy w tetrowej nich sobie bryka, a na spacer pampers, zobaczymy i tak co chwilę piorę ręczniki, czy inne białe rzeczy, więc jak dorzucę pieluchy tertrowe do pralki, to nic nie stracę

a pampersów jedna paczkę juz mam, kupiłam na jakiejś super okazji hihi

co do krytyki moich nieskrętnych kółek, to wszystkie firmy i rodzaje wózków które brałam pod uwagę miały duze cztery nieskrętne koła, ja mam na szczęście blisko delikatesy BOMI w których na pewno nie będę obijać się o regały ;-) poza tym mam duzy samochód i będę się nim przemieszczać do jakiś fajnych parków itd.
 
reklama
Sonia jeśli nie zamierzasz używać tetry jako pieluch, to ci spokojnie wystarczy 20. Ja miałam kupionych 30 i 10 w ogóle nie używałam. Też popieram różne opakowania pieluszek na początek, trzeba wypróbować, które będą najlepiej służyć naszemu maluszkowi.
 
Sonia- ja mysle ze 10/15 pieluszek to dziennie sie uzywa a nie na tydzien 20, chodz nie mam dzieci to na logike malenstwo sie przewija tak mysle ze co okolo 3 h wiec to juz jest 8 a jak bedzie czesciej cos w pieluszke robic??? to moze byc i wiecej, ja nie mam zamiaru sie w pieluchach bawic, ale podziw dla mam, ktore beda je prac i prasowac, prac i prasowac, prac i prasowac i tak w kolo...:szok::szok::szok: a co do chust, to ja jestem przeciwna..... nie podoba mi sie to.....
 
co jakieś 3 godziny to maleństwo przewija się, ale w pampersie
w tetrze po każdym siusiu/kupce trzeba, a to czasem dojdzie do jakiś 15 pieluszek na dobę
 
Jeśli chodzi o tetrowe pieluchy to z opowieści mamy wiem, że zmienia się je na początku strasznie często jedno nasikanie i już, a taki maluch to potrafi sikać kilka razy nawet na godzinę więc te 20 to na dzień może wystarczy. Bo w tetrowej maluch mokrej nie może leżeć bo moment i odparza się pupka, to opinia mojej mam,y a wychował nas troje właśnie w tetrowych bo kiedyś pampersów nie było. Ale nawet ona uważa, że jednorazowe pieluchy to cudowny wynalazek.
 
nie czytacie mnie uwaznie, ja tylko piszę, ze raz na jakiś czas będę zamieniać pampersa na tetrę, ale raczej nie na poczatku tylko później jak dziecko juz mniej się załatwia, poza tym wszystko wyjdzie w praktyce

co do chust zgadzam się z ewelinka nie mam zamiaru się w to bawić ani z tym chodzić, jak juz to nosidełko
 
Chusta daje większe możliwości niż nosidełko. Nosidełka, poza tym mogą być niewygodne dla dziecka (ale to już zależy jakie nosidełko).
 
reklama
Do góry