reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Asiulka no jesteś odważna, że decydujesz się na tetrówki. Ja miałam dziecko w maju i jedynie w upały wietrzyłam pupkę maluszkowi, żeby się nie odparzyła, ale nie mogłabym na tetrówkach. Pampersy to naprawdę wspaniały wynalazek i na takich pieluszkach mój synek od dnia narodzin się chował. A z tym chodzeniem po sklepach w 8-9-tym miesiącu nie jest tak źle jak się ma autko, choc najlepiej teraz poogladać i powybierać a potem ew. kupić w sklepie albo internecie, jeśli taniej.
 
reklama
Ewitka mam sąsiadkę położną i tak mi doradzała, pozatym pampersy są teraz drogie, niektóre uczulają a ja nie wybieram sie do pracy szybko, no i są automaty do prania, nie trzeba gotować w garach, a wg mnie tetra zdrowsza od pampersa :)
 
Sunshine dziękuję ;-)

Anja ja mam nadzieję, ze nie będzie mi przeszkadzał brak skrętu przednich kółek, moja przyjaciółka ma wózek nad którym tez się zastanawiałam ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: MONDIAL DUO COMBI (2w1) głęboko-spacerowy elegancja z klasą
i nie ma skrętnych kółek, a ona nie narzeka nie wiem od czego to zalezy, w końcu wybrałam Silver Cross, bo ta Emmaljungę maja w trójmieście wszyscy, zobaczymy jak się będzie sprawował, juz nie mogę się doczekać :-)

pociesze cie tym ze mi az tak bardzo nie przeszkadzalo, tak naprawde dopiero docenilam to ogramna roznice jak zmienilam wozek. To cos pieknego spacerowac z kawka w jednej rece a druga pchac wozek ;)
 
neta strasznie mi sie poboba twoj wozeczek. Ciekawe jak sie bedzie sprawowal. Ja sie ciagle zastanawiam czy kupowac gondole bo spacerowki mam juz dwie-jedna w spadku po siostrzencu i myslalam ze dam rade bez gondolo ale teraz mam watpliwosci.
 
co do pieluch to mi koleżanki mówiły że pampersy pampersa uczulaja a np. huggisy i beella są ok - spróbujemy zobaczymy;) Co do kupowania rzeczy to uważam tak samo jak sonia, najlepiej kupować co chwilke coś fajnego bo potem to nie zawsze można kupić fajne rzeczy.
 
Z Pampersów nam kupki wypływały, dlatego używaliśmy Huggiesów, bo miały gumeczkę z tyłu, potem poprawili Pampersy i dali elastyczne zapięcia, więc nie wiem jak jest teraz. No i jeszcze używałam Babydream z Rossmana i Lidlowych. Bella to była porazka. Za to dla starszego dziecka Pampersy najbardziej się sprawdziły, bo są najbardziej chłonne, pozostałe po prostu przesikiwał. Też słyszałam, że Pampersy uczulają.
 
Ja przy Tymonie uzywałam Pampersów...nie było z nimi problemu, nic z nich nie wypływało, mały nie miał uczulenia....Jakoś tetra to nie moje bajka...niby zdrowsza, ekonomiczniejsza ale mnie nie przekonuje :/ jak policze koszt pieluch, wody, dobrego proszku, prądu w pralce i zelazku no i przedewszystkim straconego czasu to nie wiem czy bedzie tak ekonomicznie....:/ ale to tylko moje odczucie, oczywiscie nie zamierzam nikogo do niego przekonywac :-) pieluch owszem uzywam ale jako podkładu pod buzie np. podczas karmienia, odbicia maluszka... ostatnio duzo sie mowi o pieluchach wielorazowych...
Reni Jusis ostatnio opowiadała o nich w "Miedzy Kuchnia a Salonem"....cena początkowego kompletu to ok 2000zl...no niby jak policzyc ile zuzyjemy pampersów to wyjdzie to samo ale trzeba miec te 2000zl( conajmniej !!!) na raz.... fajnie wyglądają, ale roboty i kosztów tyle co przy tetrowych...
Ale sie rozpisałam :-)
 
reklama
Claudia całkowicie zgadzam się z tobą, dzienny koszt pieluszek dla noworodka to jakieś 3-4zł, a piorąc tetrę też trzeba uważać na proszek, bo może uczulać i niestety pracować na poczatku pieluszki i też pewnie ze 4zł jak nie wiecej się uzbiera - przy jednym dziecku mozna się tak bawić, ale jak sie ma juz dwójke, to szkoda czasu. Teraz pieluszki sa naprawde delikatne dla pupci niemowlaka, tylko trzeba uważać, żeby je zmieniać.
U nas były kolki, więc kupki były rzadkie i strzelające, no i sobie czasem wypływały na plecki. Jedna zaleta - zawsze było wiadomo kiedy synuś zrobił kupkę :-)

Fajne te wózeczki wynajdujecie, ja nadal szukam dobrego wózka spacerowego, w którym można wozić dziecko od 4-tego m-ca, bo z gondola mam po synku i nie widzę sensu kupowania drugiego.
 
Do góry