reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Dziękuję dziewczynki, zrobiłam sobie sama sesję zdjęciową-brzuszkową i jestem zadowolona, mam pamiątkę i 200 zł w kieszeni, wolę mieć fajną sesję już jak maluszek będzie na świecie ;-)
wkleję na innym wątku moje zdjęcia z domowej sesji :-p


wklejaj Sonia - bo po awatarze zapowiada się ciekawie :)
 
reklama
dziewczyny poradźcie mi. Generalnie mam skompletowaną całą wyprawkę (oprócz kilku dosłownie duperelków), ale została mi jedna rzecz do nabycia, a mianowicie WANIENKA. Zupełnie nie wiem na jaką się zdecydować. Siostra poleca mi taką:
Wanienka ONDA EVO OK BABY 3 kolory PROMOCJA (1374603682) - Aukcje internetowe Allegro
Trochę przeraża mnie cena, tym bardziej, że jesteśmy zdecydowani na zakup wanienki ze stelażem (a wtedy to wydatek ponad 200 zł). Zastanawiam się, czy warto inwestować w taką profilowaną wanienkę, czy jest ona przereklamowana i to niepotrzebny wydatek i lepiej zdecydować się na zwykłą wanienkę.
Pytanie do doświadczonych mam... Jak długo bobasy kąpie się w wanience i kiedy można zacząć korzystać z tradycyjnej wanny?
 
pani cinkowa - fajna ta wanienka , wydaje się zgrabna , a skoro jest do tego duża to moze warto- ale ja też bym poszukała używki - sama kupiłam fisher price (stan jak nowy!) tę z hamaczkiem i myślę , że będę zadowolona - choć jest bardzo mała i nie posłuzy nam za długo ...ale gratis dostaliśmy druga taka już 100cm :-)

w ramach stojaka mąż skonstruował mi taką fajna skaładaną półkę montowana na zabudowe łazienkową - normalnie fajnie jest mieć taką złotą rączkę...a w ogóle po nim nie widac :) DSC00833.jpg
 
Ostatnia edycja:
ja też mam zwykła wanienkę bo dostałam taką od kuzyna. Ale do tych zwykłych sa takie wkłady do kupienia Praktyczny fotelik foczka do kąpieli NOWOWRODKA (1393106885) - Aukcje internetowe Allegro (swoją droga kto to nowowrodek?? hehe ) Mój kuzyn tez to ma i chwalili sobie. Ja raczej tez to kupię ale nie wiem czy na sam poczatek, zobaczymy jak się nam będzie kąpało maleństwo.
Ale widziałam też tańszą wersje wanienki profilowanej Profilowana WANNA wanienka Z ODPŁYWEM Prima Baby (1406516974) - Aukcje internetowe Allegro, często w gazecie widzę jej reklame.
 
Ja wanienkę dostałam, a do niej dokupiłam tylko stojak. Wanienka jest mała, ale stojak wzięłam już na taka większa wanienkę, bo słyszałam, ze te małe wanienki to tylko na ok4 miesiące max starczają, a dwa razy stojaka nie będę kupować.
Co do ciuszków to byłam w c&a i kupiłam dwa komplety body.Pakowane po 4szt. i cena 29zł. Wychodzi podobnie jak w ciucholandzie:) A jedna paczka była zdekompletowana i dołożyli jedno większe body i wystawili dlatego za 15zł. Więc bardzo się cieszę. W kappahlu, tez są spore przeceny. Na dodatek na kartę klienta od obniżej ceny jeszcze 50% taniej. Od piątku już dla wszystkich, będą takie ceny dostępne. Kupiłam sobie fajny szlafrok za 40zł do szpitala, bluzeczki, spodnie dresowe, materiałowe za 10, 15zł dla mojego synka. Polecam
 
Ostatnia edycja:
Ewuśka, ale szalejesz z zakupami! Ja wczoraj w Ciuchlandzie wydalam całe 35zł :-), ale kupilam super koszulę dla mojego starszego i dwa pajace dla małej, w tym jeden na 9 m-cy, ale nie mogłam się oprzeć. Rzeczy praktycznie nóweczki, ani supełka, a po metce widać, że praktycznie nie prane.

Co do wanienki ja mam taki zestaw jak Ewuska tylko z wanną 1metr i bardzo sobie chwalę, a synuś kąpał się w niej bardzo długo, bo nam było wygodnie, bo nie trzeba się schylać. Wszelkie takie wyprofilowane wynalazki Cinkowa wg mnie się nie sprawdzają, bo dziecko musi mieć tez miejsce na pomachanie sobie nóżkami, poleżeniu na brzuszku, a tu wszędzie jakieś nierównosci. Jakbyscie wydziały mojego synka jak w wieku 1-3 m-cy podtrzymywany tylko za główkę balansował całym ciałkiem po powierzchni wody zginając i prostując nóżki, to widok niezapomniany.
U nas od początku nie było zadnych leżaczków do wanienki (choc kupiony był), zadnych pieluszek na dno, żadnych babć do doradzania. Po prostu w pierwszy dzień po wyjsciu ze szpitala zaprosilismy położną środowiskową , super babka, wykąpała przy nas synka (w dzień), bo ją o to poprosilismy, mąż załapał i juz sobie radzilismy bez żadnych wspomagaczy.
A tu fotki ze wspomnień pływania synka (3 tygodnie, na drugim 3 m-ce):
P1040777.jpgP1050031-1.jpg
 
Ostatnia edycja:
Ewitka-ten Twój synusiek to do schrupania:))))

wlaśnie dlatego nie polecam profilowanych,tak jak Ewitka,maluch ma więcej miejsca na zabawy no i ma cieplutko jest cały pod wodą,nie leży na zimnym oparciu.I tak trzeba trzymać(jak na zdjęciu Ewitki) więc mysle że by mi to tylko przeszkadzało,ale to tylko moje zdanie.
 
reklama
Ja tez mam zwykla najzwyklejsza i zamierzam podtrzymywac mala na rece. Mysle ze wydanie 200 zl na wanienke to troche za duzo bo kapiel przeciez trwa 5 minut. Lepiej zainwestowac w cos innego np jakas hustawke lub mate.
 
Do góry