reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

No to kiepsko, bo myślałam, że uda się jakoś wcześniej przejść na spacerówkę, bo Franek jest dość stabilny. Ale nie wiem, czy chcę go wozić przodem do świata od razu... No nic - zobaczymy, wyjdzie w praniu.
 
reklama
ja na początku miałam kapsułki, a jak się skończyły, to kupiłam devikap. Na początku podawałam na łyżeczce, wlewałam troszkę na nią mleka i do tego 1 kropla D3. A pielęgniarka powiedziała mi, żeby bezpośrednio do buzi wkraplać, bo jest to tak mała dawka, że na smoczku czy na łyżeczce zostaje i za mało dla dziecka trafia:))
ja na to, że trudno tak do buzi wkroplić, bo ciężko tak zrobić, żeby 1 kropelka wpadła, zawsze 2 wpadną:sorry2: - ona na to, że to nic!!
więc ja bezpośrednio do buźki wkraplam.
Asjaa 1000j plus ok 300-400j w mm to dużo (Bo Maciuś jest na mm, prawda?). Ponadto coraz więcej słonka, więc sumaryczna dawka dzienna wychodzi naprawdę spora, a dla maleńkich nereczek codziennie taka końska dawka to, wierz mi, nic dobrego:no: Na Twoim miejscu wróciłabym do systemu pierwotnego. Ja podaję tak jak Ty: kropelka devikap na malutką łyżeczkę plastikową, trochę mleczka i wszystko pięknie wypija, nic się nie ulewa bokiem, nic nie zostaje. A z tej buteleczki rzadko wypływa pojedyncza kropla - ja już sporo zmarnowałam przez to, ale nigdy nie podałam mu więcej. W końcu to tylko 5 zł, a i tak starczy na kilka mies. Zresztą matka wie lepiej:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ewa ja wożę Krzysia przodem do świata bo jest taki ciekawski, że inaczej nie chce tylko po ok 15 minutach i tak już śpi i wtedy rozkładam mu całkiem na płasko spacerówkę. A tak to "siedzi": na wpółleżąco. Musisz załozyć spacerówke i zobaczyć czy ci się spodoba bo ja się w niej zakochałam i nie przeszkadza mi, że nie jest przekładana.
 
Ja w końcu kupiłam witaminę D w kapsułkach. Porównując w kroplach do kapsułek to jestem za kapsułkami. Kupiłam Vitaminum D - Sandoz, które polecono mi w aptece. Miałam zamiar kupić Juvik D3 babe, bo z tej serii kupowałam K + D3. Te dobrze toleruje, więc chyba zostaniemy już przy nich.
 
Asjaa 1000j plus ok 300-400j w mm to dużo (Bo Maciuś jest na mm, prawda?). Ponadto coraz więcej słonka, więc sumaryczna dawka dzienna wychodzi naprawdę spora, a dla maleńkich nereczek codziennie taka końska dawka to, wierz mi, nic dobrego:no: Na Twoim miejscu wróciłabym do systemu pierwotnego. Ja podaję tak jak Ty: kropelka devikap na malutką łyżeczkę plastikową, trochę mleczka i wszystko pięknie wypija, nic się nie ulewa bokiem, nic nie zostaje. A z tej buteleczki rzadko wypływa pojedyncza kropla - ja już sporo zmarnowałam przez to, ale nigdy nie podałam mu więcej. W końcu to tylko 5 zł, a i tak starczy na kilka mies. Zresztą matka wie lepiej:tak:

asjaa generalnie zgadzam sie z cristalrose a propos tego obciazenia nerek, moja pediatra powiedziala ze jedna kropelka dziennie to jest maksymalna dawka a i tak zmniejszyla po okolo 2,5 miesiacach Lence dawke do 1 kropelki co 2 dni bo za szybko jest ciemiaczko wtedy zarastalo mimo tego ze wkraplalam witamine do mleka w butelce i czesc na pewno gdzies tam na smoczku czy butelce sie osadzila. powiedziala mi jeszcze ze jak bedzie juz slonko i tak systematycznie 3 dni na sloneczku bedziemy spacerowac to wtedy w ogole nie podawac ale musi byc 3 dni z rzedu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Salomii ten wózek co pokazywałaś jest dla mnie FANTASYCZNY!!!! Wczoraj go obejrzałam "na zywca". Lekko się prowadzi jedna ręką, ma hamulec na oba tylne kołka, jest leciutki, zwrotny, dosc szerokie siedzisko rozkładane całkiem na leżaco no i ta rączka, która mozna zmienić. Jest podobny model Mini, ale jest własnie mniejszy, i inaczej sie rokłada siedzisko i rączka nie jest regulowana a w sumie nie wielka róznica cenowa. Tiny w sklepie nie ma folii w kompleecie ale na allegro mozna kupic i z folia. No i decyzja zapadła. Czerwiec, lipiec kupujemy ten wózek, kolor pomarańczowy.Na necie opinie o nim sa mieszane ale chyba nie ma produktu, ktory by wszystkim dogodził...Bo z tej samej serii jest walker, ale on jest ciezszy, mocniej zabudowany a rokłada się tak samo, koła ma takie same. A ja patrzyłam, żeby lekko jedną ręka się prowadził przy tym starszym rozbójniku hi hi hi.
Dzieki CI!!!!!!!!!!!!
Wózek baby design TINY mix KOL. WYSYŁKA 0ZŁ (1538207335) - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry