reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

Ewa no to jak wychodzi tyle samo to lepiej komplet. Hmmmm jejku jeszcze troche i my zaczniemy takie zakupy. ach, ach. Naczynka mam upatrzone. Mam niby po Lolku ale....Ale ja mam tka manie kubkowo miseczkowo łyzeczkowa hi hi hihi
 
reklama
Mam pytanie :)
Zamawiam na Allegro smoczek, kubek Medeli do nauki picia i inne drobiazgi, no i nie mogę się zdecydować na niekapek.
Opcje są dwie:
1. Tommee Tippee: Tommee Tippee Mój pierwszy kubek 4m+ 0%BPA (1509920026) - Aukcje internetowe Allegro i Tommee Tippee Pierwszy kubek niekapek 6m+ 0%BPA (1509920038) - Aukcje internetowe Allegro
2. Avent: AVENT Butelka Treningowa 260 ml (1538377050) - Aukcje internetowe Allegro

Co byście wybrały? Zależy mi na tym, żeby już teraz dało się z tego pić. Na Avencie jest napisane, że ustnik niby już od 3 miesiąca jest ok. W międzyczasie będę Franka uczyć picia z tego kubeczka: MEDELA Kubeczek do karmienia niemowląt (1546744756) - Aukcje internetowe Allegro i mam nadzieję, że potem - przynajmniej w domu - przejdziemy na normalne kubki (za parę miesięcy). A na wyjścia będzie wtedy: CANPOL LOVI KUBEK 360 12M+ 250 ML (1546744289) - Aukcje internetowe Allegro.

Tylko nie wiem, jaki niekapek. Cena jest porównywalna (2 TT to 30 zł, a Avent ok. 28 zł).
Da się takim niekapkiem mleko podawać?

Ewa - my używamy (tak, tak:-)) TT niekapka 6m+ Tommee Tippee Kubek, Kubeczek niekapek 260ml 0%BPA (1544565030) - Aukcje internetowe Allegro To jest większa butelka i przyda się na dłużej, teraz używam z buteleczką 150ml, bo taką miałam, a gwint ten sam. Jakie wrażenia? - początki były trudne, gryzł ustnik i kombinował, a nic nie chciało lecieć. Zaczęłam mu podawać jak był spragniony i wtedy zasysał i leciało, a jaki był zdziwiony:-D Mnie się podoba, fajny ten ustnik, nie kapie. Co do aventu - nie wiem, czytałam opinie na bangla, nie zachęciły mnie. Zresztą, Młody smoczków aventu nie lubił, a TT bardzo, więc pomyślałam, że tak będzie z kubkami;-)
Co do tych granic wiekowych - zauważyłam, że niekapki jak mają uchwyty to są dla starszych, a bez - dla młodzych, bez względu na ustniki.
MNie się jeszcze spodobały te kubeczki wańka-wstańka Momma - ale ja to gadżeciara jestem:-D I się na szczęście powstrzymałam, bo drogawe, ale chętnie bym ten ze słomką kupiła...
mOmma Kubek ze słomką 250 ml 6m+ GRATIS (1553032457) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:
Chwilę mnie nie było a tu rozszerzanie diety pełną para. Nawet dzieciaczki troszkę młodsze od Bąbla już coś próbowały, a Bąbel dalej nic. Chyba trzeba zacząć, czekamy aż skończymy 4 miesiące i próbujemy :-)

Ewa nie wiedziałam nawet, że są takie pojemniczki. Fajna sprawa. Chyba kupię, bo idealnie pasowałyby na naszą planowaną podróż czerwcową. Jedzonko do pojemniczka i można dać w trasie:tak:
 
Ostatnia edycja:
MNie się jeszcze spodobały te kubeczki wańka-wstańka Momma - ale ja to gadżeciara jestem:-D I się na szczęście powstrzymałam, bo drogawe, ale chętnie bym ten ze słomką kupiła...
mOmma Kubek ze słomką 250 ml 6m+ GRATIS (1553032457) - Aukcje internetowe Allegro

O, fajne :) Nad tą słomką to się zastanowię :) Też lubię takie bajery ;)

A my z kolei Aventowi, więc chyba zostaniemy przy tej firmie. Choć smoczek na spanie chyba TT teraz kupię, bo ten sprzedawca, u którego znalazłam wszystkie artykuły Aventów nie ma. Poza tym TT ma smoczki 3-6 strasznie kosmiczne i mój Mąż (!) się nimi zachwycił ;) Najbardziej podobały mu się Air (chyba tak się nazywają), ale ten gość na Allegro ma tylko różowe ;)
 
co do smoczków to nasz maluch niestety innego smoczka niż aventu nie ma zamiaru chwycić więc tego się trzymamy. myślę, że każde dziecko ma jakieś swoje widzi mi się :-D niekapek też kupiłam aventu i zobaczymy jak sie sprawdzi. najwyżej będzie trzeba kupić inny
 
Ewa fanje te pojemniczki. Musze poszukac u nas w sklepach bo my tez jak cieplej sie zrobi i mniej sie przestane o Lola bac to w długąąąąąąąaaaaaaaaa marsz. a ten kubek ze słomka kosmos ale mi sie baaaardzo podoba..Tylko ta cena ech...
Ewa ja w zwykłym dzieciowym sklepie talerzyki kupuje. tylko mój ulubiony w remoncie. Mam nadzieje, że tylko a nie likwidacja bo się popłacze.
 
ależ sypnęło zakupami...
ja też jestem gadżeciara, tylko że ja mam do jedzenia taką najprostszą miseczkę do jedzenia z canpolu z przykrywką Miseczka Miś ze sztućcami Canpol (1508127216) - Aukcje internetowe Allegro
została jeszcze po Ani,a i tak najczęściej jedzonko podaję w słoiczku, nawet tą pierwszą część odkładam do innego słoiczka - przy bardzo ruchliwych rączkach dziecka zawartość miseczki już lądowała na podłodze a ze słoiczka jeszcze nie... potem już jak będzie dzidzia sama próbowała jeść wtedy dam z miseczki i talerzyka, które też mam po Ani :)
gorzej z niekapkami czy kapkami, nasz poprzedni niekapek kapał i jakoś rozlewał, został wyrzucony, bardzo długo wyznawana była tylko i wyłącznie butla, Ania jak miała dwa latka nauczyła się pić z butelek typu Kubuś z ustnikiem, potem dopiero ze słomką zajarzyła o co chodzi, więc inwestować w jakieś bidony nie chce mi się
 
reklama
A z tego smoczka można dawać kaszkę, tak? To fajnie nawet... Bo ja mam cały czas tylko smoczek 0+ i Franek ostatnio 15 minut się męczył, żeby marne 100 ml mleka z niego wyciągnąć ;) Tak się chłopak zmachał, że już nie chciał więcej - ale za godzinę był głodny ;)
A mleko normalne też się daje z takiego smoczka już czy jeszcze nie?

.

Tak, można podawać mleko. Ten smoczek ma takie sprytne wycięcie, że ma trzy możliwości wylotu mleczka. Jak obrócisz, że pod noskiem będzie miał "I" to odpowiada to smoczkowi 0-6miesięcy, pozycja "II" dla starszego malucha, pozycja "III" dla jeszcze większego dziecka lub właśnie dla gęstszych pokarmów jak mleko z kaszką czy zupka.
 
Do góry