reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

reklama
W Ikei mają też fajne przewijaki - mój Brat sobie taki kupił przy pierwszym dziecku i był bardzo zadowolony. My niestety musimy zrezygnować, bo nie ma miejsca. Wydawało nam się, że mamy duże mieszkanie jak je kupowaliśmy (52 metry, dwa pokoje po 17), ale teraz okazuje się, że to klitka ;) I trzeba dorabiać na gwałt pawlacze w przedpokoju, bo szafa przesuwna zajmująca całą ścianę w jednym pokoju już nie mieści wszystkiego :)
 
W Ikei mają też fajne przewijaki - mój Brat sobie taki kupił przy pierwszym dziecku i był bardzo zadowolony. My niestety musimy zrezygnować, bo nie ma miejsca. Wydawało nam się, że mamy duże mieszkanie jak je kupowaliśmy (52 metry, dwa pokoje po 17), ale teraz okazuje się, że to klitka ;) I trzeba dorabiać na gwałt pawlacze w przedpokoju, bo szafa przesuwna zajmująca całą ścianę w jednym pokoju już nie mieści wszystkiego :)


Nie narzekaj ;) Jak byłam w 3 miesiacu ciazy z Julinką kupilam kawalerke, zeby nie mieszkac z mama i miała ona niecałe 30m2. Ale wlasna :) Chociaz ciezko sie było pomiescic jak sie przeprowadzalismy ze 160 m2 :D
 
z baldachimami to głównie chodzi o to że zmniejszają dopływ powietrza do łóżeczka i malucha, ja tego nie kupuje choc ładnie wygląda ale jak dla mnie zbędna rzecz, może w lato się przydaje jak komary latają ale do lata to się wszystko okaże, może siatki na oknach zamontujemy. tak samo jesli chodzi o te przyborniki na łóżeczko, pytanie po co? tam i tak sie malutko miesci-sprawdzcie sobie w sklepie. kokardka plus zawieszka? ja wole karuzele nad łóżeczko a jakbym miala to wszystko powiesic to maluszek przeciez zglupieje od nadmiaru bodźców zreszta gdzie to wszystko zawiesic? no wiec ja mówie tak ochraniacz na szczebelki, koplet pościeli (kołderka plus poduszka ale wg puchowa lub wełniana a nie sztuczna) do tego poszewki 3komplety jeden rożek choc niekoniecznie mi to potrzebne, 3 przescieradla plus ochraniacz pod przescieradlo, niepotrzebna mi ta falbanka ozdobna, karuzela i to tyle do łóżeczka mi starczy. no i przewijak najlepiej taki który da się położyć na łóżeczko bo nie każdy ma miejsce oddzielne do przewijania.

aa i polecam wam książke język niemowląt-super się czyta :-)
 
Nie narzekaj ;) Jak byłam w 3 miesiacu ciazy z Julinką kupilam kawalerke, zeby nie mieszkac z mama i miała ona niecałe 30m2. Ale wlasna :) Chociaz ciezko sie było pomiescic jak sie przeprowadzalismy ze 160 m2 :D

Nie narzekam ;) Śmieję się tylko, bo powierzchnia mieszkania to jest jednak bardzo względna rzecz :)

może siatki na oknach zamontujemy

Polecam! My mamy od tygodnia takie profesjonalne (wcześniej kupiliśmy po prostu siatkę na klej albo pinezki) na ramie - zakłada się to w parę sekund, nie zaciemnia okna (czego się bałam), a w domu nie ani pół komara, muchy czy ćmy! Można spokojnie czytać sobie wieczorem przy lampce i nic nie buczy za uchem. No i to dość tania inwestycja, a przy dzieciątku na pewno się przyda.
 
U nas na szczescie komarow mało, raz mnie tylko coś upitoliło.

Ten baldachim z Ikei jest siatkowy, pewnie na lato to fajna sprawa jak ktoś się upiera. Ja się nad tym nie zastanawiałam jeszcze. Ale takie rzeczy jak ochraniacze na szczebelki i te wszystkie inne pieródłki odpadaja. Dla Julki nie używałam i teraz też używać nie będę. Mam 3 komplety pościeli i tyle wystarczy, raczej nie będę nic nowego kupować, zresztą do spania to i tak ja preferuję spiworki, przynajmniej maluch się nie rozkopie :)

A co do karuzelki... to ja mam niemiłe wspomnienia, Julka dość szybko próbowała siadac bo miała trochę ponad 4 miesiące, w 3 musiałam już opuścić dno bo sie podciągała i tak szarpała za tę karuzelkę, że dwa razy jej spadła na głowę a za 3 się złamała :/ O wiele fajniej sprawdza się projektor, jest bezpieczniejszy :) Umieszcza się toto na łóżeczko, gasi światło i na suficie pokazuja się obrazki i do tego jeszcze uspiająca muzyczka. Wyłącza się samo po 15 minutach (mozna też ustawić krócej) i nie trzeba nakręcać :)

O coś takiego Julka miała, ale rodzai jest mnóstwo POZYTYWKA Z PROJEKTOREM FIRMY VTECH SLICZNA w Dla niemowląt - Szafka.pl
 
Eh ja to jednak muszę mieć baldachim i inne bajery (serduszka, kokardki) co by mi oko cieszyło :-D A jak nie kupię to sobie uszyję, nic ciężkiego ale bardzo wybredna jestem w ciąży i może mi się nie spodobać żadem materiał :sorry2:
 
Wiolcia może to i dobrze, że urodzisz chłopca bo tak byś córeczkę od urodzenia stroiła w sukienusie z falbankami i opaski na główkę ;) :-D
 
Myangel właśnie strasznie ubolewam nad brakiem córki żeby ubierać w sukieneczki i zakładać spineczki :-D No to chociaż sobie na łóżeczku ulżę;-)
 
reklama
ja postanowiłam, że kasę będę wydawać z umiarem :-D przewijak chcemy kupić ale też taki co można położyć na łóżeczko. na osobny narazie brak miejsca. wanienke mam ale żadnego stojaka pod nią reż nie mam zamiaru kupować bo to zbędny wydatek jak dla mnie. wolę kupić to co naprawdę niezbędne i żeby było lepszej jakości. na początku też myślałam, że fajnie by było mieć wszystkiego dużo i każdy gadżet a teraz chyba zmądrzałam :-D
 
Do góry