reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko dla maleństwa

Ten ciemny fiolet? - nieee, fajny jest:tak:. No a ja zrezygnowałam, bo jeszcze chciałam go obejrzec, przymierzyc itp. a niestety nigdzie nie było :-(
Poza tym śpieszyło się nam, bo potrzebny był mały wózio na wyjazd, a nasz samochód ma ograniczenia. Trochę żałuję, bo pepp jest taki śliczniutki :-( no cóż, muszę się zadowoli mylo. A wygląda tak:
WOZEK-SPACEROWY-MYLO-kolor-NAVY-firmy-MAR-KAS.9403.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nadszedł czas na zmianę fotelika na większy, w Maxi-Cosi Citi Krzysiek się nie mieści:/ Nogi ma już strasznie skurczone a waży ok 9 kg więc pora wybrac następce... dziewczyny jakie foteliki kupujecie następne?? Myślałam o zakupie Cybex Pallas 9-36 kg bardzo dobre wyniki w testach ale jednak ta "półeczka" przeszkadza i Krzysiek nie chce w nim siedzieć ani minuty (Kiddy odpada z tych samych względów). Patrzyliśmy jeszcze Britax Evolva 1-2-3 ale źle wypada w testach, reszta w kategorii 9-36kg wypada słabo więc jednak kupimy fotelik z kategorii 9-18 kg. I tu mam problem - tapicerka w maxi-cosi tobi nam się nie podoba i fotelik też nie bardzo, Priori ma niską ocenę w testach... zastanawiam się nad Romerem King Plus tylko słyszałam, że dziecko szybko wyrasta i przeszkadza zagłówek... Jest jeszcze Bebe Confort Iseos, który rośnie razem z dzieckiem... A jakie są wasze wybory i opinie??
Odnośnie Maxi-Cosi to fotelik citi mnie zawiódł jeśli chodzi o materiał więc tej firmy już nei bardzo chce. Mimo klimatyzacji w samochodzie Krzysiek przy wyjęciu z fotelika jest cały spocony, bluzeczkę zawsze ma całą mokrą:/ Chciałabym uniknąć tego problemu.
 
Ostatnia edycja:
Wszystkie "początkowe" foteliki są do 13kg. Nie ma chyba takich do 9kg.
Nam w 3 sklepach mówiono, że należy zmienić gdy dziecko waży więcej niż dopuszczono albo głowa wystaje z fotelika. Nogi mogą być ugięte. Małym dzieciom to nie przeszkadza.
Mój od jakiegoś czasu jeździ z zgiętymi nóżkami. Na razie jeszcze nie zmieniamy fotelika, bo mały ma dopiero 9kg, a głowa jeszcze się mieści. Za miesiąc - może dwa. Zobaczymy jak będzie rósł.
Rozglądałam się już za fotelikami i pytałam w sklepach przy okazji. Mi polecano foteliki 0-18kg i 9-18kg. Mają ponoć starczyć do ok. 4 roku życia. Na pewno kupimy jakiś z tych przedziałów. Chciałabym dodatkowo żeby był montowany tak jak te teraz - tyłem do kierunku jazdy (np. BeSafe iZi Combi). Są o niebo bezpieczniejsze niż te pozostałe, a my dużo jeździmy autem (autostrada ok 150kmh 3-4 razy w miesiącu ostatnimi czasy).
Foteliki 9-26kg i 9-36kg wypadają słabo w testach właśnie z powodu dużego rozrzutu jeżeli chodzi o wagę. Są to foteliki przystosowane bardziej dla starszych dzieci niż dla takich 6-7m maluchów.
 
w pierwszych fotelikach warto jezdzic jak najdluzej, bo sa bardzo bezpieczne. maxi cosi nasz jest do 13 kg, wiec ja pewnie kolo roku zmienie na nastepny.

przy Nince mielismy najpierw Maxi Cosi Tobi - nie polecam. tapicerka sztuczna i dziecko bardzo sie poci. do tego fotelik jest dosyc maly i starsze dziecko chyba sie w nim nie pomiesci. fotelik nam ukradli, wiec zbyt dlugo go nie testowalismy. potem kupilismy Concord Trimax - byl SUPER. bawelniane pokrycie, wygodny i dobre oceny w testach.
 
My już mamy kupiony, znaczy chrzestni kupili. Do końca tego tygodnia mały musi się jeszcze przemęczyć. Inaczej nie dałabym rady z nim do przedszkola jeździć:no:. A powinien już być w większym bo mu głowa sporo wystaje:hmm:. Cały lipiec przedszkole zamknięte a od sierpnia się zacznie jeżdżenie w nowym foteliku. Nie wyobrażam sobie jak ja to ogarnę:no:.

Mam cichą nadzieję, że do tego czasu będzie już w miarę stabilnie siedział.
 
A my póki co nie kupujemy parasolki. Franek w wózku woli jeszcze półleżeć. Na zimę i tak wracalibyśmy do X-landera. A duże gabaryty wózka na razie mi nie przeszkadzają. Może kupimy na przyszłą wiosnę parasolkę - bo jak będę w ciąży, to będzie mi ciężej duży wózek dźwigać. Ale to się jeszcze zobaczy.
 
Wiolcia - my już kupiliśmy - Romer King Plus (do 18kg), ale na razie Cypriano jeździ jeszcze w Maxi Cosi. Nie wiem kiedy zmienimy, na pewno zanim osiągnie 13kg, bo już mu ciasnawo...
Myślę, że dla Krzysia lepszy będzie 9-18kg, tak jak dziewczyny pisały - są bezpieczniejsze.

Ewa - Cyprian też lubi leżec, często śpi na spacerze, więc nasza parasolka rozkłada się na płasko.

Dziś ją wypróbowałam i ta opcja się fantastycznie sprawdziła. Oczywiście nie będę porównywac komfortu użytkowania Mylo vs. Teutonia, (to jak porównywać komfort spania na karimacie i łóżku wodnym), ale jest kilka plusów, m.in. zniosłam i wniosłam dziecko, torbę i wózek jednocześnie;-) Poza tym jest to idealne rozwiązanie na zakupy w galerii - mieści się między wieszakami, półkami i nawet w większości przymierzalni:-) więc miałam dziś udane zakupy ciuchowe :-), co z teutonią było nie do pomyślenia (zdarzyło mi się nawet poprzesuwać półki w venezii:baffled:).
 
reklama
Do góry