reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

Ja kupiłam zwykłą kołderkę - bo akurat była w zestawie z łóżeczkiem, ale odłożyłam ją do kufra - przyda się za rok-dwa, a póki co będę stosowac rożki i kocyki;-)

Misia - czy tych pieluszek typu kieszonka nie można stosowac jako otulacze?? Bo otulacze są droższe i w poj. rozmiarach, a te kieszonki dwa razy tańsze i z możliwością regulacji. Pomyślałam, że dokupiłabym więcej wkładów formowanych i tetrowych pieluch i tylko je wymieniała (można je gotowac) a rzadziej bym prała same pieluchy kieszonkowe. Jak sądzisz - jako doświadczona w temacie;-)?
Zastanawiam się też jak się piorą te pieluszki kieszonkowe - bo przecież je można chyba max w 40 stopniach prac, a co z kupą:confused:

Wiem że niektóre mamy stosują kieszonkę jako otulacz ale mnie to się nie sprawdziło. Otulacz również można kupić one size więc niekoniecznie musi być rozmiarowy. Mam otulacze onesize o takie EKO BABY Sklep - Otulacze z poliestru / polarku Jestem z nich bardzo zadowolona. Można do nich wkładać różne wkłady, tetrę itp są cieniutkie przewiewne i nie przepuszczają wilgoci. Można je przeprać w ręku w pralce a pieluchy wygotować. Do łapania kupek są naturalne biodegradowalne wkładki. Jak jest kupka wyrzuca się je z kupką do ubikacji. Jak siku można wrzucić z pieluchą do prania i i urzyć ponownie Wkładki Jednorazowe, Biodegradalne - 100 sztuk, Tots Bots - ekoMaluch lub Wkładki jednorazowe, 200 sztuk, Close Parent - ekoMaluch
Jak będziesz uzywać wkładów + otulaczy to możesz prać w jelpie. Otulacze możesz uprać z ubrankami a wkłady i pieluchy wygotować. Jak kieszonek to temperatura 40, 60 stopni z dodatkiem http://ekomaluch.pl/bio-d-nappy-fresh,p1157,l1.html lub Antybakteryjny proszek do prania pieluch, Tots Bots - ekoMaluch
Mam nadzieje że pomogłam. Jak coś to pytaj chętnie odpowiem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
misia - dzieki za informacje! ja w temacie pieluch wielorazowych jestem zielona ... na pewno nad tym rozwiazaniem pomysle, ale chyba dopiero jak malutka bedzie troche wieksza. a Ty od kiedy je stosowalas?
 
Misia jestes pieluchowym guru ;D
odnosnie poscieli to ja kolderki nie mam i poduszki tez nie mam,
jak kiedys beda potrzebne to sie kupi, na poczatek sa mi zbedne, w razie potrzeby mam rozek ktory moge tez pozniej jako kolderke uzywac, a zamiast poduszki mam poduszke klin, dostalam ja i mysle ze moze sie przydac ale jak by ktoras doswiadczona mama miala swoja opinie to chetnie poczytam :)
 
AAA! Właśnie się dowiedziałam, że 29 października będę bronić mgr... Moja promotorka jest od pół roku na zwolnieniu więc jej nie będzie! Mam nadzieję, że mój brzuch trochę złagodzi charakterek Pani dziekan i będzie ok...
 
Ostatnia edycja:
Ja też kołdry póki co nie kupuję, będę stosować rożek, śpiworki i kocyki.
Co planujecie kłaść na spód wózka? Aa pochwalę się wózkiem wybranym przeze mnie a zakupionym przez moją Mamę. Tak jak kiedyś pisałam zdecydowaliśmy się na wózek głęboki z wyciąganą całą gondolą żeby z Maluszkiem nieść na 4 piętro a stelaż na dole zostawiać. A spacerówkę kupimy bliżej lata.
22max.jpg
 
misia - dzieki za informacje! ja w temacie pieluch wielorazowych jestem zielona ... na pewno nad tym rozwiazaniem pomysle, ale chyba dopiero jak malutka bedzie troche wieksza. a Ty od kiedy je stosowalas?

O pieluchach wielorazowych dowiedziałam się jak Zuza skończyła roczek. Wcześniej nawet nie pomyślałabym że istnieje jakieś inne rozwiązanie niż pampers. Nie wszyscy też zwracają uwagę na to z czego pampers jest zrobiony a to chemia w czystej postaci. Jednak powszechnie stosowany i ogólnie zaakceptowany.

Misia jestes pieluchowym guru ;D
To chyba za dużo powiedziane hehe ;)
AAA! Właśnie się dowiedziałam, że 29 października będę bronić mgr... Moja promotorka jest od pół roku na zwolnieniu więc jej nie będzie! Mam nadzieję, że mój brzuch trochę złagodzi charakterek Pani dziekan i będzie ok...
Oooo to super :) Brzuszek przyniesie czy szczęście :)
 
Kołderkę i podusię kupiłam takie zwykłe. Nie jestem przekonana, czy będę ich uzywać od początku. Zastanawiam się jeszcze nad kupncem śpiworka. W łóżeczku na razie nie mam zamiaru stosowac podusi i najprawdopodobniej wykorzystam patent siostry i wyłożę nią spód gondolki wózka. Na samym początku dziecko przeciez i tak będzie zawijane w rożku, na to można położyć kocyk i chyba powinno być ok. Moja kołderka wydaje mi się trochę sztywna i zastanawiam się, czy jej nie uprać, żeby zmiękła. Wszystko zresztą okaże się w praniu.
 
reklama
ja juz kupiłam kołderkę i podusię choć tak jak pisałam wcześniej Oliwka na początku będzie spała w beciku. Takim prawdziwym (mamy aż trzy) jeszcze po mnie, siostrze i bracie. Śliczne. Mati tez w nich spał. Miałam tylko problem z wypełnieniem do tego becika. Nie mogłam znaleźć dłuuuugiego i chudego 140/40, więc kupiłam tanią kołderkę i dzisiaj właśnie zaniosłam pani krawcowej, aby mi ja przecięła i podszyła. Teraz będę miała aż dwa wypełnienia do becika:)
 
Do góry