reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

dzieki Doti. zerknelam pobieznie i nie widze szans dla siebie, bo jesli jest tlumaczenie English-Russian to preferuja native, a jesli Russian lub English -Polish, to maja jakies wyyysokie wymagania co do doswiadczenia w tlumaczeniou:baffled:
 
reklama
o.gifto może jak za starych dobrych czasów poleje po lampeczce?:-);-)
 
Carioca, praca sama nie wiem dokładnie czego jeszcze, więc nie będę pisać (zwłaszcza tutaj). Ale coś zupełnie nowego, związane z reklamą. Fotografią jako taką się zajmuję, chyba tylko na ile tłumaczę tą stronę internetową bank zdjęć. ;-)

Nuśka, u nas Ribomunyl się sprawdził. Na pneumokoki nie szczepiłam, mój kuzyn pracuje w firmie, która to sprzedaje i (uczciwie, jak go znam) mówi że warto. Ale bardziej chodzi chyba o możliwe powikłania po zakażeniu, z których nigdy dziecko nie wychodzi cało. Ja nie szczepiłam.

Doti miało być "warto" czy że "nie warto"? Tak czy owak zaszczepiliśmy Pneumovarem 13 (czy jakos tak, ale napewno jest w nazwie 13"). Zasięgałam opinii chyba wszędzie (wsrod farmaceutów i lekarzy), opinia podsumowujaca jest taka, ze jesli dziecko nie choruje czesciej niz raz na 3 miasiace to nie warto, a jak choruje czesciej to warto, bo przynajmniej złagodzi przebieg choroby. Stasiu czesto chorowal i to zdecydowało. Bałam się powikłań, ale Stachu jakoś gładko przeszedł, nawet odczyn poszczepienny miał leciutki. Moi znajomi - lekarze z trójką małych dzieci zaszczepili, stwierdzili ze czesciej widzą problemy po chorobach wywołanych przez pneumokoki, a ani jednego po powikłaniach poszczepiennych (a on pracuje w szpitalu wojewódzkim). Dbałam szczegolnie o to by szczepionke przechowywac prawidłowo (tzn zaprzyjazniony farmaceuta w swojej lodowie specjalistycznej przechowywal), Stasiu mial robiony przed szczepieniem rozmaz z krwi, raczej sie zabezpieczylismy przed powikłaniami.
Praca brzmi fajnie, ja tam polecam chodzenie do pracy, nie zlauje ze poszlam do pracy i szczrze mowiac nie chcialabym miec tzw telepracę..
Nuśka - przygotuj małego na ataki bakcyli, moze nie od razu szczepienie na pneumokoki, ale moze ta szczepionka co dziewczyny piszą. A szczepionka kosztowala ok 350 zł, ale uwierz mi ze to nic w porownaniu z kosztami związanymi z chorym co 2 miesiace maluchem zarazającym drugiego malucha.
Majandra - ja taka sama pracowita, niby robię teraz prezentację. A jeszcze nie zaczelam, za to wypilam juz pol piwa i mysle o kolejnym pół bardzo powaznie :-)
 
No to byłam ..........i.........:-) się zmyłam lecę spać bo zmęczona jestem POZDRAWIAM Wszystkie panie
 
Carioca, miało być że "warto"

Ja teraz ciągle pracuje w domu i się przyzwyczaiłam. Takie sobie stanowisko pracy urządziłam, że nie pogadasz ;-) Mam nawet prawdziwe biurko! Najbardziej by mi pasował system mieszany - trochę wśród ludzi, trochę w domu (cenię sobie bardzo moją wolność)

Majandra, na portalach typu odesk działa to tak: odesk to platforma, gdzie ogłaszają się zleceniodawcy i potencjalni pracownicy do projektu. Np ja oferuję pracę, daję ogłoszenie, ludzie zainteresowani się na nie ofertuję, wybieram jednego i pracuje dla mnie do konkretnego projektu. Odesk ma procent ze stawki. Jeżleli chce się tam oferrować, to warto sobie zrobić dobry profil. Ale z doświadczenia wiem, że nie jest łatwo o pracę niespecjalistczną za solidną stawkę, bo hindusi i Filipińczycy są skłonni pracować za dolara... w Polsce jest freelancity.pl, ale nie wiem jak oni teraz ze zleceniami, dopiero zaczynają
 
Carioca teraz to mam zagadkę a po co ten rozmaz z krwi co tam się sprawdza przed szczepieniem???
 
reklama
Do góry