reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

reklama
naczytałam się mało pozytywnych opinii:zawstydzona/y:
Dziewczyny, jeżeli ja nie mam założonego konta na Chomiku, jak mogę sobie ściągnąć te pliki co polecacie:zawstydzona/y:
o każdym leku znajdą sie i pozytywne i negatywne opinie

niektórzy mają ustawione w swoich chomikach że od nich idzie ściągać za darmo na koszt ich transfera ale takie coś malo kiedy się zdarza a zalożenie chomika zajmie ci tylko chwilke i oplaca się:tak:

Ile dajecie syropu Drosetux? Łyżeczkę,czy pół? A miałyście kiedyś syrop Pecto Drill? Ja brałam to jak bylismy z młodym w szpitalu,bo ja miałam zapalenie oskrzeli i zastanawiam się,czy młodemu mogę to dać,bo na ulotce nic nie ma na ten temat, nawet nie ma rozdzielności jeśli chodzi o podawanie. Ten Ambroksol to chyba już nie działa na te jego kaszelki,a z cebuli nie chce pić i koniec.
ja zawsze daję 2,5 ml miarką z nurofena a Pecto Drill nieznam:no:my zazwyczaj dajemy sinecod w kroplach a teraz mam zamiennik tego ten sam sklad tylko tańszy i w syropie a nazywa się Supremin no i też jest niby dobry
 
Hrudzia pokombinuj jeszcze, nie odpuszczaj tak łatwo a juz napewno się nie denerwuj Ty masz teraz tylko powody do radości:-)

Carioca Jula miał tylko raz katarek i to przez pare dni a tak to nic nawet gorączki...
a właśnie kupiłam termometr elektryczny w aptece no i teraz jak bylam chora to mialam okazje go przetestowac i jakis do dupy jest tzn 3 razym mierzyłam temperature i za każdym razem wychodził inny wynik:baffled::baffled:
mozecie jakis dobry polecic bo ten mój kosztował całe 18zl i pewnie dla tego tak super dziła
 
Ja jestem bezrobotna, ale nie zarejestrowana w UP, a ubezpieczenie mam podpięte pod męża i on nic za to nie płaci, nie potrącają mu z wypłaty. Może tak zróbcie. Przynajmniej Carioca mogłaby tak zrobić.
 
Myslałam Doti, ale nie mam śmiałości ich o to poprosić, bo to by było trochę grubszymi nićmi szyte, wiesz jedna firma to produkcja toreb, druga bloczków cementowych, trzecia hurtownia tkanin.
 
Majandra - maz zrezygnowal z pracy na etacie, pracujac we wlasnej firmie musialby za moje ubezpieczenie sporo placic, oplaca nam sie zebym sie jednak w UP zarejestrowala. A Hrudy maz nie pracuje w PL.
 
Hrudzia ubezpieczenie nie jest jakieś wielkie,ale zawsze możesz iść do lekarza na kasę chorych. Nie wiem ile dokladnie tego jest, jakieś minimum.
No cóz takiego efektu rozmowy z Twoja byłą pracodawczynią się spodziewałam. Dobrze zrozumiałam,że ona Tobie wychowawczy,a Ty rezygnujesz z pracy? Takie chamskie coś za coś. W jakimś celu podpisałaś to oświadczenie. Żaden pracodawca nie anuluje takiego oświadczenia i nie pozwoli,aby pracownica sobie 9 miesięcy chorowała, później macierzyński, wychowawczy. Nie dość,że taki pracownik blokuje miejsce pracy innej osobie, to jeszcze idąc jednej tak na rękę, może spodziewać się,że za nią przyjdzie 5 innych.
 
Carioca - 2,5 miesiaca czy 3 to zawsze umowa na czas okreslony ( bo pierwsza umowa z pracodawca musi by na czas okreslony prawda?) i wygasa z dniem porodu tak wiec macierzynski cie nie dotyczy z tym bardziej wychowawczy. Musialabys miec umowe na czas nieokreslony.
Poza tym Zus ostatnio robi super akcje na takie dziwne umowy wiec niebezpieczne:tak:
 
reklama
z tego co mi wiadomo, to pierwsza umowa nie musi być na czas określony. Nie chodzi mi tylko o ubezpieczenie na czas ciazy, ale poki co tez mi by się przydało :tak:
 
Do góry