reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Harsh - hehehe w Anglii na bez mala na wszytsko robia wielkie oczy... wit D wielkie oczy, szczepionka na zoltaczke - wielkie oczy... co sie nie spytam to robia wielkie oczy.Czasem to sie czje jak marsianka.
A ja witaminki podaje mojej niuni od 2 tygodni SANATOGEN - sa od jednego miesiaczka i mozna kupic w Boot'sie w Tesco itd
 
reklama
Mam pytanko... jak myslicie , do kiedy sterylizacja butelek ?

Ja gdzies czytalam ze do pol roku sie sterylizowac powinno ale nie wiem czy to prawda, bo ja nie sterylizuje myje woda i plynem plucze i na koniec wrzatkiem jeszcze raz przeplukuje i Hanifce nic nie ma zadnych plesniawek, biegunki, nic

Moj maz sprawil mi dzis wiele radosci...przyjechal o 12:00 do domciu i stwierdzil, ze na obiad woli przyjezdzac do domu niz isc do restauracji, bo to co ja gotuje bardziej mu smakuje...dodal takze, ze jest szczesliwy, bo ma dobra zone, stwierdzil, ze mial wielkie szczescie poznajac mnie...tak strasznie milo mi sie zrobilo. Slowa potrawia nie raz wiele wiecej sprawic radosci, przyjemnosci, niz nie jeden drogi prezent...bo przeciez powiedziec Kocham Cie nic nie kosztuje, a tak wiele znaczy, daje tyle szczescia...



 
no mam chwilke na luzie,
Atruviel co do świerzynki to zawsze jest u nas ale nie tym razem, skupiłam się na mielonym, i pakowaniu a na kolacje mieliśmy najzwyczajniej kebaby, bo Bartek miał ochotę a w naszej mega wiosce robią nawed smaczne i o dziwo Wikusi też smakują bo nie ma żadnych dolegliwości brzuszkowych. jeszcze nie doszłam z posprzątaniem na luks w domku po tym świniobiciu mam tyły w praniu i prasowaniu i w innych pracach domowych.

Wikusia ma różne fazy raz śpi i ładnie czuwa innym razem marudzi ale to zalerzy od mojej diety pewnie i od wrażeń w danym dniu.
 
Nel troche pogledzila i znow spi...jezeli chodzi o sen w ciagu dnia to n ie ma problemu jezeli trzymam sie planu..ale zauwazylam ze jesli tylko ten plan zostanie lekko naruszony to wszystko sie wali,wiele zalezy od tego czy mam spokoj i skupiam sie tylko na niej,po karmieniu zazwyczaj zasypia w pionie na mamusi i musze tak siedziec jakies 20 min bo gdy tylko wczesniej ja poloze to sie zaczyna wiercenie i stekanie..to takie detale ale zauwazylam ze maja duzy wplyw na caloksztalt dnia. Jedyny uspokajacz to cyc..zawsze po nim zasypia,jeszcze nie zdazylo sie zeby tak po prostu zamknela oczy,ale podobno uczucie pelnego brzuszka daje dzieciaczkom sygnal do spania.Nie wyobrazam sobie natomiast sytuacji ze po odbeknieciu klade mala z otwartymi oczkami do lozeczka bo w zyciu by nie zasnela..czasami sobie mysle ze moze warto sprobowac nie usypiac jej na sobie ale szczerze mowiac sie boje bo chyba to nie przejdzie...Teraz kima na brzuszku tez duzo daje w naszym przypadku bo ladnie sie wypierdzi:-) I tak z dnia na dzien poznaje to moje malenstwo:tak: W gazecie wyczytalam ze kwestia przyzywczajenia dziecka do roznych rzeczy zaczyna sie od 6mc zycia wiec spokojnie mozemy je jak narazie uczyc zlych nawykow ;-) Nel jestem wdzieczna za jej spanko od godziny 6 do 10 a potem do 13 bo lubie sobie pospac i nie ukrywam ze ten system jest mi bardzo na reke:-D
 
Cześć dziewczyny:-)
Nie mam czasu do was nic napisać,czytam tylko i nie nadążam.Ale to tak jest z dwujką ukochanych dzieciaczków:happy2::baffled::sorry2:
Ale juz zaczynam się wyrabiac na zakretach i obiecuję częste wizyty na BB:tak:

Mam pytanie czy stosujecie już jakiś plan dnia dla swoich kruszynek?
 
cześć kobietki!
ja tak jak Wy jestem mamą wrzesniowej Oli. Czy może macie jakieś fajne przepisy na dania dla kobitek karmiących? ja karmię trochę piersią a trochę mlekiem modyfikowanym bo mała jest dużym niejadkiem i nie przybierała nam na wadze. czy szczepiłyście swoje dzieciaczki jakimiś dodatkowymi szczepionkami?
 
gabids u mnie plan dnia ktory zaczelam stosowac swiadomie zaczal sie kolo 5 tygodnia,pare rzeczy dostosowalam do siebie reszta do inwencja mojej Nel. Zacznijmy od rana od godziny 7 do 14 non stop spi z przerwami na karmienie i przewijanie wiec plan jako taki nie dziala... potem zaczyna sie pora aktywnosci jakies 2 godziny czyli kupki itp i znow karmienie-spanie karmienie-spanie tak jest do godziny 19:00 o 20:00 karmienie i tu zalezy albo znow spi...albo jest chodzenie po mieszkaniu,bujanie w foteliku,sluchanie muzyki itp do godziny 22:00 czyli porze kapieli..trwa ona kolo 30 min i to jest punkt ktory dostosowalam akurat do siebie bo klade sie kolo 01:00 wiec mala jest juz nakarmiona,wykapana i spi a ja mam czas dla siebie juz od godziny 23:00;-) Okolo 3:00 lub 4:00 karmienie..teraz ja musze dobudzac sama bo juz w ogole nie wstaje...potem kolo 6:00 lub 7:00 i tak kolko.Z dnia na dzien jest coraz bardziej kumata wiec za niedlugo plan bedzie bogatszy o nowe czynnosci :)

monia18 witaj :) o szczepieniach to wszystko jest na watku o tym temacie.Ja wybralam 6w1, pneumo i meningo odpuscilam bo prawdopodbnie zalapie sie na te szczepienia w Irlandii a teraz i tak przebywa w gronie zamknietym:tak: Karmie piersia i wcianm prawie wszystko..nawet ostatnio pozwolilam sobie na mandarynke:-D oczywiscie ostre odpada a tak wszystko w rozsadnych ilosciach:-)
 
reklama
o ranu dziewczyny, widze, że wracacie do formy - czyli nie mogę nadrobić zaległości...

Pierwszy dzień na diecie bezglutenowej u mnie, mam wrazenie ze małemu od razu lepiej. Zrobił dzisiaj kilka kupek, poprykał - dawno juz tak mu jelitka nie pracowały.

Atru - nie stwierdzono u niego celiaki. Mysle, ze po tym jak dostawal antybiotyk od drugiej doby zycia, moze jego jelitka troche sie nadwyrezyly, mial po antybiotyku za przeproszeniem mega sraczkę. Mysle, ze jak troche odpocznie od glutenu to będzie dla niego lepiej. Po prostu chcę spróbować, bo po 9 dniach diety bezmlecznej nie ma zadnych rezultatów.
 
Do góry