reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

ojej, dawno tu mnie nie bylo :-) ale jakos tak bylam zabiegana i czas leci ze nawet sie nie obejrze a tu juz noc i marze tylko o podusi. Czasem chodze "do tylu ze zmeczenia" :-( Powiem wam szczerze ze jakos nie umiem sobie zoragnizowac dnia i nabrac takie wiekszej rutyny. Kazdy dzien mam totalnie rozlegulowany :wściekła/y:Cos sobie zaplanuje i nigdy mi nic z tych planow nie wychodzi :-(

Widze ze rozmawialyscie o szkolach :-)..szkoly, uczelnie -fajna rzecz. Chcialabym jeszzce gdzies sobie studiowac. Studia byly fajna "przygoda" Poszlabym gdzies na jakis kurs zeby sie troszke oderwac od codziennego kieratu :-pale powiem wam szczerze ze nie wiem co moglabym wybrac.

My z Nastusia idziemy w czwartek do lekarza na pirwsza wizyte kontrolna po porodzie, i powiem wam szczezre ze jak czytam o tych bioderkach i problemach to troszke sie boja o niunie bo jak pojde tu do lekarza (a chodzi sie lekarza ogolnego - pediatra jest tu specjalista i trzeba miec skierowanie od lek. ogolengo co nie jest latwe) a tu dla lekarzy jakikolwiek problem to rzezc normalna i nic nie robia :angry: ehhh szkoda gasc, juz nie moge sie doczeac stycznie kiedy polecimy do Polski i wtedy pojde z nia do pediatry.

Dzis bylismy w centrum handlowym- chcialam sobie kupic bielizne i kurtke na zime, ale nic sobie nie kupilam :wściekła/y: a Nastusia jak zawsze gdzies pojdziemy robi kupke :laugh2: oh to moje kochane malenstwo. Bardzo ja kocham. Od dwoch dni po karmieniu o 5 rano zabieram Nastusie do siebie, i spimy razem...alez jej dobrze, spi do 9 rano :-)
OKI, teraz uciekam do lozeczka.
 
reklama
Dzień dobry, dzisiaj miałam okazje przećwiczyć na właśnej skórze symulowany powrót do pracy.
Generalnie chodzi o to że Bartosz ma dzisiaj 1 zmianę w pracy a Szymka należało wysłać do przedszkola a Wikusia ma szlaban domowy przez kaszel i sobie poradziłam.
Wstałam o 7, najpier wyszykowałam siebie, poszłam podłożyć do pieca bo za oknem minusowa temperaturka, potem nakarmiłam małą bo się domagała cycusia, o 7 30 obudziłam Syzmonka, marudzil, ale jakos sie ubral, umyl zabki i poszlismz do auta, ktore nie odpalilo i musielismy zostawic wikusie w domku a ja z nim na nogach w te pedy do przedszkola uwinelam sie w niecale 20 minut, jak wrocilam to mala spala i nadal smacznie spi czeka mnie teraz o 12 20 nastepna wycieczka po niego.

jestem w szoku co do wyniku wyborow liczylam na cos innego ale moze tak bedzie lepiej i wreszcie bedzie sie nam w Polsce zylo lepiej.
 
Tygrysku - podziwiam cię za tą organizację. Chociaż chyba nigdy nie zostawiłabym żadnego z moich synków samego w domu, nawet na 10 minut. Ja boję się ich zostawić samych w jednym pomieszczeniu:-D:-D:-D.
Co do wyborów, to odkąd zyskałam prawo wyborcze jestem wierna swoim poglądom lewicowym, niemniej jednak cieszę, że wygrali ci co wygrali a przegrali ci co przegrali. Moi ulubieńcy dostali brąz, ale za 4 lata będzie lepiej. No, ale nie wszczynam dyskusji powyborczych, bo o gustach politycznych ani religijnych się nie dyskutuje:-D:-D:-D. Zobaczymy, czy dla nas - jako polskich matek i pracowniczek - cokolwiek to zmieni. Marzą mi się płatne urlopy wychowawcze, a przynajmniej, żeby zasiłek podwyższono do poziomu najniższej średniej krajowej, bo 400 zł to żenada, zwłaszcza, jeżeli kobieta w związku zarabia lepiej od swego męża. Byle alkoholik dostaje większą pomoc, bo to "biedny, chory" człowiek. A nam dają wybór, albo 400 zł i jestem ze swoim dzieckiem albo do roboty i płać innym za tę przyjemność. To po co rodzić dzieci, skoro po 4 m-cu życia muszę zostawić je innym ludziom?
 
Atruviel dokladnie mam nadzieje ze bedzie lepiej, zyawsze to cos nowego, moja partia tez jest w sejmie a nie jest to ani po, ani pis ani lid, od dziada w mojej rodzinie glosuje sie na psl.
bardzo sie balam o malenstwo jak bylam poza domem ale sila wyzsza jak wydrowieje to bedzie z nami do przedszkola.
 
Witam wszystkie mamusie.
Mam nadzieję że zechcecie przyjąć do swojego grona kolejną wrześniową mamusię.:-)


glitter-candy_10_17_2007_08_04_35_13090.gif

glitter-bubble-gum_10_17_2007_08_09_26_52943.gif
 
reklama
No to mi:-)ło mi.
Zacznę chyba od tego że mam lat 25,siedmioletni staż małżeński,dwie śliczne córcie i dwa porody sn.
No ale skoro wrześniowe mamusie to opowiem o tej młodszej lali:-).
Moja kruszynka urodziła sie 06.09.2007 ważyła 3280g mierzyła 55cm, poród miałam szybki i lekki:tak:.Mała Nikolka jest grzeczna jak aniołek ,że aż z mężem śmiejemy się że jak nie nasza.Właśnie zaczyna się uśmiechać i wydawać pierwsze dzwięki.Karmimy się piersią,bo to najlepsze na świecie.No a poza tym to zdrowa jest jak rybka(pomijając katarek).
Cieszę się bardzo,że będę miała z kim dzilić sę wątpliwościami,radzić się i doradzać w miarę moich możliwości.
Tymczasem zabieram się do sprzątania,bo zaraz trzeba wyjść na spacerek chociaż na chwileczkę.
Pozdrawiam gorąco w ten zimny dzionek.:-)PA PA

glitter-candy_10_17_2007_08_04_35_13090.gif

glitter-bubble-gum_10_17_2007_08_09_26_52943.gif

 
Do góry