reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

ALe paskudna pogoda nic mi się nie chce:-(

Tygrysku witaj :-) malutka śliczna ale my chcemy więcej zdjęć :tak::tak: musisz się nauczyć wklejać prosimy;-)
Jak to możliwe że zgineły buty w przedszkolu??? :szok::confused:Może jakieś dziecko przez pomyłkę gdzieś przełożyło i jutro się znajdą?
Xeone
Buuuu a ja właśnie zauważyłam, ze mi wyszły rozstępy na obu nogach u samej góry :-:)-:)-(. A juz myślałam, że mnie ominie ta "przyjemność". Ciekawe gdzie jeszcze mam a nie widzę?


Ja też miałam taką nadzieje ale ostatnio tyle jem (w ciągu tygodnia +2kg)że jak tak dalej pójdzie to na pewno się pojawią, a na udach już są ale narazie malutkie narazie. Ale za to jaki ja mam celulit na udach brrrrrrrr aż strach patrzeć :-p:baffled:
 
reklama
Witam w ten paskudny dzień.
Mimo brzydkiej pogody spędziłysmy całe przedpołudnie z Lili na dworze, z tą koleżanką z Francji, porównywałysmy opiekę medyczną we Francji i Anglii, zdecydowanie na korzyść tego pierwszego kraju ;-).
Atruviell-ja myslę,że ten mój żołądek to nie strucie, tak miałam tez przy Lilce pod koniec ciąży,że mi tak nawalał, taki mój los :-(. Musze jakos dotrzymać jeszcze te kilkanaście dni.
Z tym cellulitem to nie chcę Was marwtic,ale jak juz pisałam,ja dopiero po porodzie zobaczyłam jaki mi okropny wyszedł, teraz tez podejrzewam,że dopiero,jak zobaczę mój dół brzucha i górę nóg to sie przerażę..
Tygrysku-to fajnie,że Twój Szymek ma takie podejście, mam nadzieję,że moje Lili tez taka będzie, chociaż młodsza. Zdjęć faktycznie prosimy więcej i większe!
Uciekam na razie jeść obiad, życzę miłego dnia!
 
Ale za to jaki ja mam celulit na udach brrrrrrrr aż strach patrzeć :-p:baffled:
Oj ja tez niestety mam straszny cellulit na udach i dupci - az nie moge na siebie patrzeć. Rozstępy tez narazie malutkie ale czemu się wogóle pojawiły, buuu

Tygrysku o macieżyńskim wyczytałam dzisiaj, że od 2008 roku kobiety, które rodza pierwsze dziecko zamiast 18 tygodni będa miały 20 więc wrzesnióweczki powinny się załapać juz na 20 tygodni siedzenia w domku ze swoimi maluszkami. Niestety nie wiem jak to będzie w przypadku kolejnych dzieci. Pewnie dowiemy sie za kilka dni, kiedy uchwalą nowe przepisy.
 
A ja się zastanawiam jak to jest z macierzyńskim jak ktos jest już na swiadczeniu rehabilitacyjnym. Ja je dostalam na początku sierpnia na 2 miesiące czyli do końca września. Ale nie było konkretnej daty, tylko że 2 miesiące. Nie wiecie czy macierzyński policzą mi od porodu czy może wcześniej? bo założe sie że nie później ;-)
 
A ja się zastanawiam jak to jest z macierzyńskim jak ktos jest już na swiadczeniu rehabilitacyjnym. Ja je dostalam na początku sierpnia na 2 miesiące czyli do końca września. Ale nie było konkretnej daty, tylko że 2 miesiące. Nie wiecie czy macierzyński policzą mi od porodu czy może wcześniej? bo założe sie że nie później ;-)
Tzn że jak narazie dostałaś orzeczenie od lekarza z Zus a dostaniesz jeszcze decyzje i tam będzie dokładnie napisane od- do konkretne daty . Czyli zobacz do kiedy było ostatnie zwolnienie lekarskie i od tej daty równe dwa miesiące będziesz dostawać zasiłek rehabilitacyjny. Jeżeli urodzisz wcześniej tzn przed zakończeniem zasiłku to od dnia porodu liczy się już macierzński a rehabilitacyjny zostaje przerwany. Mam nadzieje że nie zamotałam za bardzo.
 
Łeee, a ja właśnie w TVN24 usłyszałam, że te dłuższe urlopy macierzyńskie to dopiero projekt ustawy, który - jak się wyraził prezydent - zostanie poddany pod głosowanie do końca kadencji tego sejmu.
 
Łeee, a ja właśnie w TVN24 usłyszałam, że te dłuższe urlopy macierzyńskie to dopiero projekt ustawy, który - jak się wyraził prezydent - zostanie poddany pod głosowanie do końca kadencji tego sejmu.
Ale to jest cala polityka prorodzinna, czyli już costam weszło a to jest tak jakby kontynuacja więc mamy bardzo duże szanse, przynajmniej do wyborów.

Nuśka, w tym rzecz że na decyzji z ZUSu nie było daty. W kadrach powiedzieli mi że powinnam dostawać to świadczenie od 4 sierpnia więc do 4 października, a do tej pory to napewno urodzę :-D chyba, że nie :baffled:
 
Tygrysku - nas, weteranek, raczej nowe przepisy nie będą dotyczyły, bo nam i tak przysługuje 20 tygodni macierzyńskiego. Za to podoba mi się projekt ochrony miejsca pracy matki na wychowawczym i pracującej zamiast tego na 1/2 etatu.

Super, że Szymonek tak się sprawuje. Dzielny chłopak z niego. Przecież dla niego to też ogromne przeżycie i stresior. A z tymi butami, to bym zgłosiła kradzież szefostwu przedszkola. To chyba nie jest normalne, żeby buciki - bądź co bądź spory wydatek dla rodziców - ginęły sobie w przedszkolu. Jak to świadczy o tej placówce?

Aina - no to trzymam kciuki, żebyś dała radę z tym żołądkiem.

O rozstępach i cellulicie nawet nie piszę, bo załamka totalna. Mój brzuch już od dwóch lat wygląda, jakby należał do zebry:baffled:. Rozstęp na rozstępie, a większość stała się widoczna dopiero po porodzie, niestety.

U nas pogoda w kratkę - słoneczko przeplata się z chmurzyskami, ok. 14:00 przeszła krótka burza i teraz znów jest ciepło i słonecznie.
 
reklama
Nuśka, w tym rzecz że na decyzji z ZUSu nie było daty. W kadrach powiedzieli mi że powinnam dostawać to świadczenie od 4 sierpnia więc do 4 października, a do tej pory to napewno urodzę :-D chyba, że nie :baffled:
To nie możliwe ja mam właśnie przed sobą oba pisma i najpierw dostałam z Zus-u
1/ Orzeczenie Lekarza Orzecznika ZUS
2/ Decyzja o przyznaniu śwadczenia rehabilitacyjnego
i w pierwszym piśmie nie ma daty od do ale w drugim jest wyraźnie napisane od dnia do dnia u mnie od 07.08.2007 do 05.10.2007. i właśnie w tej decyzji jest napisane że macierzyński liczyć się będzie od dnia porodu.
Coś mi się wydaje że dostaniesz jeszcze jedno pismo z Zus.No chyba że u was jest inaczej.
 
Do góry