reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

ja wczoraj mialam straszny dzien caly czas zgaga nie byla mocna ale meczyla caly dzien i nic nie pomagalo:no:kupilam dzis rennie i jak narazie nie mam zgagi:tak:w nocy spac nie moge przez ta pogode taka duchota nawet sie nie przykrywam a i tak jest mi goracoi do 4 juz druga noc sie meczylam dopiero po 4 zasnelam i o 7 pobudka corka mnie budzi normlanie tragedia:wściekła/y:dzis spedzilam dzien na zakupach z mezem i prawie zbankrutowalismy:szok::-Dkupilismy 300 pampersow dawidkowi i dla naszej corci 150 zapasy zrobione:-Dw realu kupilsmy tez chusteczki nivea 6 sztuk za 30 zl promocja byla:tak:takich zakupow jak dzis dawno nie robilismy:-Dostatnio coraz ciezej mi sie chodzi tak maly w dol napiera ze:szok:ledwo isc moge i do tego bole brzucha czeste:wściekła/y:mam pytanie do was czy tez bola was piersi???mnie wczoraj caly dzien bolala prawa piers taka nabrzmiala byla ze jak dotykalam to ała:zawstydzona/y:
 
reklama
uleeczka ja na zgage wypijam szklanke zimnego mleka i pomaga,troche wyzej ukladam sie do spania. Chyba ze masz juz na maxa mocna to chyba lepiej wziac jakis specyfik. Co do piersi to bol ale sutkow...bardzo sie zrobily wrazliwe,nawet w staniku je 'czuje' :dull:
 
też mam bardzo wrażliwe piersi czaem bola same sutki a czasem całe tzn. czuje te gruczoły, siarę to mam już tak długo że ni epamiętam czy od 4 czy 5 miesiąca, teraz to mi normalnie wycieka jak mam cieńszy biustonosz to jest n abluzce.
co do brzucha to jak macica się stawia to jest twardy jak beton ale widac dokładnie macice bo brzuch układa się w rózne kształty w zalezności od położenia dzidzi i wtedy jak np ide to musze się zatrzymac.

najfajniejsze jest to że dzisiaj złapałam mała za nóżkę jak fikała tzn tak delikatnie poglaskałam to jest najfajniejsze.

niemoge się doczekac jutra zeby pojechac po szymonka choc nieukrywam że fajnie bez niego bo cichutko ale strasznie tęsknie z amoim synusiem, zresztą te co czekają na pierwszą dzidzie zobaczą sme już niedługo jakie to uczucie,
 
z tym spaniem to tragedia mi jest caly czas nie dobrze boli mnie brzuch jak bym miala dostac okresu ,nic nie moge zjes bo na wymioty sie zbiera czy wy tez macie takie dolegliwosci
 
balbina wszystko w normie, już zapomniałam jak te ostatnie dtygodnie dają popalic, teraz to i tak jestem jeszcze super sprawna chociaz sa momenty że wstac nie mogę a;e powoli przypominam sobie końcówkępoprzedniej ciąży to masakra. wszystkie te nieprzyjemności to przez to że i my i dzidziołki szykujemy się do porodu.
wczoraj na wizycie położna powiedziała ze wyglądam już porodowo fajne określenie.
 
Co do bolu piersi to mnie nie bolaly przez cala ciaze i teraz tez nie bola, nic mi z nich nie wycieka, czy to oznacza ze moge miec problemy z laktacja, ze moge nie miec pokarmu???bardzo chcialabym karmic piersia a obawiam sie ze nic z tego...:-(
 
klavel nie bój się o laktacje siara może pojawic się tuz po porodzie lbo w trakcie, spróbuj mocnie nacisnąc cyca może już jest. Koleżanka dostała mleczka jak urodziła dopiero ja mam juz długo al edla moich cycolków to nie pierwszy raz.
 
Dziewczyny czy tez macie kilkakrotnie w cigu dnia i co chwila w nocy napady goraca, poty? Ja juz nie wyrabiam, w nocy budze sie cala zlana potem , z mokrymi wlosami, koszula mokra a klimatyzacja chodzi na calego w pokoju jest chlodno. W ciagu dnia jest troche lepiej ale tez oblewaja mnie fale goraca i cala plyne.
 
dzisiejsza noc należy do jednych z gorszych, budziłam sie co 40 minut, piciu siusiu, duszno, niewygodnie i tak do teraz.

znowu zaczeły mnie łapac skórcze w łydkach pomomo breania magnezu.
poce się strasznie ale w dzień, w nocy pomimo tego ze na dworze lało jak z cebra to w domku było strasznie duszno ale się nie spodziłam az tak bardzo tylko komary mnie pożarły jestem w bablach i w nocy smarowałam zelem na ukąszenia bo bym dziure wydrapała.

śniło moi się że nagle podczas jakiś dziwnych zamiesek czy czegos tam zaczełam rodzici lekarz nie miał dla mnie czasualde ciągle obiecywał mi cc ale po 1 fazie naszła 2 ja byłam sama bodajże z kims z rodziny i zaczełam przec i urodziło się dziecko byłam w szoku że się udało ze dałam rade i ze strasznie nie bolało, skoro sny są odwrotnościa to tłumacząc to zdarzenie mogęmiec nadzieje ze urodze przez cc
 
reklama
Mi sie nie spieszy,bo moj synek nie jest zbyt duzy i boje sie,ze jakby sie teraz urodzil to by musial dlugo w szpitalu zostac. Oczywiscie nie moge sie go doczekac,ale jednak niech jeszcze z tydzien pobedzie u mnie w brzuchu:tak:

Nie, no w takim wypadku, to rzeczywiście lepiej, żeby sobie jeszcze maluszek w brzuszku posiedział.

Ale gdyby moje dzieciątko w 37-38 tc ważyło z 3 kg to nie miałabym nic przeciwko temu, żeby na tym etapie urodzić... Możne nawet udałoby się siłami natury? Ale skoro dwa tygodnie temu Tymek ważył 1700... Nie wiecie ile "książkowo" maluszek powinien przybierać tygodniowo na wadze?

Klavell - reakcje facetów czasem są doprawdy komiczne albo co najmniej zaskakujące. Mój małżonek też mnie zaskoczył dwa lata temu, kiedy w środku nocy podczas wyprawy do toalety odeszły mi wody... Obudziłam go standardowym tekstem w stylu "Kochanie, chyba się zaczęło". A on momentalnie usiadł przytomny na łóżku i zabrał się za usuwanie mokrej plamy z podłogi, czym byłam trochę zażenowana. Potem wysłał mnie pod prysznic i zadzwonił do moich rodziców i przyjaciółki, która miała ze mną rodzić. Zachowywał się naprawdę dzielnie ale już w szpitalu widziałam w jakim ciężkim jest szoku :-):-):-).

Tygrysku - gratuluję udanych zakupów. Ja wciąż czekam na moje ostatnie zakupy... No i do wypłaty, żeby skończyć dzidziusiowe sprawunki. Mam nadzieję, że Tymek zaczeka aż skompletuję mu wyposażenie. A swoją drogą, fajne sny miewasz ostatnio:-):-):-). Mi też się coś śniło tej nocy o dzidziusiu, ale... zapomniałam co...:baffled:. Szkoda.

Uleeczka - ja też wczoraj byłam w realu,- i kupiłam te chusteczki; czaiłam się od dawna na jakąś promocję NIVEA, bo te Sensitive i Soft-Creme uważam za najlepsze chusteczki dla niemowląt na świecie. A cena rzeczywiście świetna.

Balbina434 pisze:
z tym spaniem to tragedia mi jest caly czas nie dobrze boli mnie brzuch jak bym miala dostac okresu ,nic nie moge zjes bo na wymioty sie zbiera czy wy tez macie takie dolegliwosci

A ja ostatnio, o dziwo śpię dobrze, jeśli nie liczyć kilku pobudek w ciągu nocy na sikanko albo piątkowych imprez w knajpie usytuowanej pod naszym oknem. Oczywiście, jest gorąco i duszno, pocę się jak szczur ale jakoś zasypiam po każdej pobudce i śpię do rana, dopóki synek nie zarządzi pobudki (zwykle ok. 7-8 rano).
 
Do góry