reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Widzisz Hrudzia ja na opłaty wydaje 700zl w tym za mieszkanie, 2 telefony, internet prąd, gaz ,TV N, więc to połowa tego co ty płacisz, wszystko zależy w jakim mieście się mieszka:sorry2:
 
reklama
DZień dobry.Powiem wam, że ja nie wiem jak my żyjemy- porównujac z waszymi dochodami klasyfikujemy sie chyba na ostatnim miejscu- łacznie mamy 2300 zł, z czego około 1100 zł opłat. Reszta idzie na życie, autko i małego. Na Damiana na szczęście duzo nie wydajemy bo jada to co my, z owocami nie ma problemu a przekaski są podobne jak u Maciusia Majandry, wiec drogo nie wychodzi. Ciuszki zaczęłam dopiero teraz kupować i to na allegro, na zabawki podobnie nie wydajeza duzo bo Damiana nie interesują:( Pieluszki to wydatek miesieczny około 40 zł- czyt. jedna paczka, bo mały dosć często załatwia sie do nocnika:)))
 
My wszystkich opłat mamy jakieś 700 zł. Hrudzia z taką kasą jaką macie to życie jak w madrycie =) ale nie narzekam bo ludzie czasem żyją za 1000 zł miesięcznie i to z dzieckiem.
 
Gagulec faktycznie masz mniej kasy ale pamiętaj że Ty mieszkasz w małej miejscowości i dzięki temu opłaty i zycie masz tańsze...:happy:

kurcze własnie zadzwonił P i powiedział że mają płytki do łazienki w przecenie z 43zl na 15... niby okazja ale na metraż moje łazienki to wszystko bedzie kosztować 600zl (ściana podłoga i dekory) i kurcze nie mam tak o wolnej kasy bo cholerne ubezpieczenie auta musze zapłacić:baffled: może Hrudzia pozyczy ;-);-)
 
może Hrudzia pozyczy ;-);-)
Co pozyczy co pozyczy?:rofl2::-p...jak nie ma..:no:.a ten Madryt to...raczej Gdansk i chyba cos tym jest ze w wiekszych miastach i wiecej kasy trzeba. poza tym ceny mieszkan klasyfikuja sie na drugim miejscu po Warszawce - mam na mysli wysokosc:crazy:
I prosze nie potraktujcie mojego posta bynajmniej za jakies chwalipiectwo :crazy::no:tylko skarge ze tyle idzie tej kasy na...nic!:wściekła/y::baffled:
 
My mamy jakieś niecale 3000zl i też często oplaty nas zrzerają:wściekła/y:sam kredyt za dom to niecale 800zl do tego następny kredyt 300zl ale naszczęście ten kredyt tylko do września:sorry2:no i jeszcze na paliwo idzie ok 400-500zl plus inne oplatywięc tez nie zostaje nam do życia za dużo ja jużniepamiętam kiedy kupilam sobie czy D jakiś ciuch:no:Na dzieci idzie wszystko razy 2 oczywiście prócz pampersów i mlekabo Ola już nie korzysta tylko Mati ale serki ,owoce jakieś slodycze(bo jedzą:zawstydzona/y:)soczki to wszystko razy 2ale nawet nie liczymy ile bo nie jestem w stanie tego zliczyć jak jest kasa to kupuje a jak jej brak no to wtedy :no:na wszystkim staram sie oszczędzać ale i tak się nie da gdyby nie to że D potrafi dorobić to niewiem jak by nam starczylo a ludzie mają po 1500zl na 4 osobową rodzine i z tego robią oplaty i starcza im jeszcze na życie podziwiam takich ludzi my niekiedy mamy więcej oplat niż wyplaty:wściekła/y:
 
Witam i ja! U nas noc ok za to pobódka o 5:30:szok: na szczęście mała była taka łaskawa że pozwoliła mi po śniadaniu odespać jeszcze ponad godzinkę:tak: Kochane dziecko mam ostatnio teraz szaleje pod biurkiem a ja siedzę i piszę:-D co do wydatków to u mnie trochę jak u Asi mam fioła na punkcie ubranek dla małej na szczęście najczęściej są to zakupy na lumpku co nie oznacza że oszczędne bo za kilka bluzeczek, jakieś spodenki i sukieneczkę której się nie mogłam oprzeć płacę ponad 50zł:baffled: my miesięcznie mamy 3000 tysiące ale i tak jest ciężko. Rata kredytu nam ostatnio rośnie jak szalona wiadomo kryzys a więc na czynsz i ratę miesięcznie idzie prawie 700zł dotego prąd , gaz jak by policzył na miesiąc to kolejne ponad 200zł, tv i net 100ł i już tysiaka nie ma do tego teraz rata za lodówkę i meble i kolejne 400zł wię już połowy kwoty nie ma:no: a Tuśka cóż 100 pampki, chusteczki + jakieś kosmetyki typu krem czy płyn do kąpieli(zależy co się akurat kończy) ok 30zł, mleka idzie nam półtora paczki miesięcznie więc 60zł. Przekąski i inne pierdoły to myślę nie więcej jak 50zł miesięcznie. No i zawsze wpadnie jakaś zabawka czy cuś także jakby nie patrzyć 300zł idzie:tak:
Ale się rozpisałam. Idę nakarmić mojego małego łobuza i może uda mi się ją przekonać do snu:baffled: a sama się biorę za obiadek dziś ogórkowa i rybka:tak:
 
Anetasa ja właśnie przekonałam do snu mojego łobuza :)

Hrudzia no własnie i dlatego napisałam, że w mojej mieścinie tak jak my 3000zł na rodzinę + opłaty, wydatki, DZIECKO to wystarczająco. Ale np w moim mieście znam rodziny gdzie miesiecznie jest 1500 zł i za to trzeba przeżyć od 1-go do 1-go. Co najdziwniejsze te osoby zawsze jeżdzą na wczasy, super ciuchy - mówię o tych co znam i pytam się jak oni to robią???? My mamy połowe więcej a nie byliśmy na wczasach od ślubu =/

Moniu nie masz się co wstydzić, że Twoje dzieci jadają słodycze =) moje dziecko je jakiś smakołyk codziennie i tak mój idealny plan "słodkiego dnia" umarł śmiercią naturalną.
 
Oglądalam przed chwilą Perfekcyjną panią domu i doszlam do wniosku że mam w domu syf:baffled:nie nie taki jak oni tam mają ale nie wszystko w szafkach jest tak pięknie poukladane jak pokazuje ta perfekcyjna:zawstydzona/y:więc kladę malego spac i biore się za generalne porządki póki są chęci:-pa popoludniu wybieram się z dzieciakami do kościola na popielec i już sie obawiam jak Mateuszek będzie sie w kościele zachowywal czy nie bedzie latal do oltarza:sorry2:
 
reklama
Moniu bo ta Antina - czy jak to się pisze - jest z Marsa!!!! W jakimś odcinku przyczepiała się do kobitki, która miała małe dziecko twierdziła, że przy dziecku można mieć idealny pożądek w domu.
 
Do góry