reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

No właśnie z tymi mieszkaniami wojskowymi to już chyba teraz tak nie dokońca idealnie jest. Owszem kiedyś dawali ale teraz w obecnych czasach chyba z tym gorzej:baffled: muszę podpytać znajomego 40-sto kilku letniego emerytowanego wojskowego jak to teraz z tymi mieszklaniami jest;-) chociaż pewnie nie prędko będę mieć okazje bo to sąsiad moich rodziców a jak wiadomo ostatnio nie specjalnie mam ochotę ich widywać:zawstydzona/y:
 
reklama
ale ja wiem:sorry2: mieszkania super, ale czynsz:szok::szok::szok::szok:
U nas czynsz za mieszkanie 2 pokojowe w spółdzielni ponad 200zł a w wojsku ponad 400zł:szok: Na osiedlu wojskowym stoi ogromna ilośc psutych mieszkań do wzięcia , ale mały chętnych ze względu własnie na ten czynsz
Agulka, jakby było nawet 400zł ja będę korzonki wpieprzać ale będziemy bez teściów:tak: Poza tym u nas nie wynajmiesz mieszkania 2pokojowego za mniejsze pieniądze niż 500zł -600 zł+plus opłaty oczywiscie

Ja mam koleżankę która pracuje w wojsku. Oprócz egzaminu sprawnościowego musiała jeszcze przejść testy psychologiczne i chyba miała jeszcze jakiś egzamin z wiedzy ogólnej i angielskiego. Pracuje w straży grznicznej ale szczerze mi powiedziała że gdyby nie to że miała plecy by się nie dostała:no: co do szkoły oficerskiej to po tych wszystkich testach i egzaminach wyjechała chyba na 3 albo 4 miesiące (nie chce kłamać a wyleciało mi z głowy gdzie ona to była) w tym czasie miała chyba 3 albo 4 przepustki i przyjeżdżała do domu na wekendy. Teraz z pracy jest bardzo zadowolona i mówi że warto było:tak:
Z tymi plecami tak zawsze jest, ale z drugiej strony można próbować. No ale faktem jest , że nie wyobrażam sobie wyjechać i zostawić małego.!!!!

Gagulec moja przyjaciolka ma meza zolnierza zawodowego. Mieszkanko dostali 10 lat po slubie.
U nas w Żaganiu teraz dostawali mieszkania po 4 miesiącach:szok:
 
Ostatnia edycja:
Czy z przedłużeniem umowy jak jest się w ciąży nie jest czasem tak,że kobieta jest chroniona dopiero od 3 miesiąca ciąży? Tak mi się coś kołacze,ale może się pozmieniało.
Kuzyn S jest zawodowym żołnierzem. Stacjonuje w Krzesinach i wydaje mi się,że to jest dobre dla singli. Bo często wyjeżdża na jakieś szkolenia, kursy, które trwają nawet po 3 miesiące. Cały czas szkolą angielski. Na zarobki Maniu nie narzeka, kupił 3 pokojowe mieszkanie w Mosinie, oczywiście na kredyt,ale wie,że ze spokojem to spłaci. Mieszkania dostają małżeństwa,ale nie wiem co jest kryterium przydziału. Chyba to jak daleko kto mieszka od jednostki. Mieszkania nie są własnością żołnierzy, można je dopiero wykupić jak zakończy się służbę wojskową.
Agulka syrop cebulowy na jaki jest wlaściwie kaszel?
 
przepis na odpowiednim watku:-p

No to spadam na odpowiedni wątek:-p a mi szefowa właśnie przywiozła spadek po swoim synku dla Tusi:-) Kubuś już wyrósł wię Natalce się dostała ogromna reklamówa klocków duplo, druga jeszcze większa siata maskotek i trzecia z bajeczkami wszelkiego kalibru:tak: i jak tu narzekać na takie szefostwo:-)
 
Agulka, jakby było nawet 400zł ja będę korzonki wpieprzać ale będziemy bez teściów:tak: Poza tym u nas nie wynajmiesz mieszkania 2pokojowego za mniejsze pieniądze niż 500zł -600 zł+plus opłaty oczywiscie
ja tylko podałam przykład, bo wiadomo , że w róznych miastach są rózne czynsze, u nas jest bida więc sa tańsze niż u Was, ale co najważniejsze, że wojskowy czynsz jest dwa razy droższy niz spółdzielczy:tak:
 
Czy z przedłużeniem umowy jak jest się w ciąży nie jest czasem tak,że kobieta jest chroniona dopiero od 3 miesiąca ciąży? Tak mi się coś kołacze,ale może się pozmieniało.
Kuzyn S jest zawodowym żołnierzem. Stacjonuje w Krzesinach i wydaje mi się,że to jest dobre dla singli. Bo często wyjeżdża na jakieś szkolenia, kursy, które trwają nawet po 3 miesiące. Cały czas szkolą angielski. Na zarobki Maniu nie narzeka, kupił 3 pokojowe mieszkanie w Mosinie, oczywiście na kredyt,ale wie,że ze spokojem to spłaci. Mieszkania dostają małżeństwa,ale nie wiem co jest kryterium przydziału. Chyba to jak daleko kto mieszka od jednostki. Mieszkania nie są własnością żołnierzy, można je dopiero wykupić jak zakończy się służbę wojskową.
Agulka syrop cebulowy na jaki jest wlaściwie kaszel?
Zgadza się, mieszkania dostają małżeństwa- dlatego u nas ostatnio temat ślubu też stał sie bardzo modny- ale na razie tylko cywilny- jakby wszystko dobrze poszło.


No to spadam na odpowiedni wątek:-p a mi szefowa właśnie przywiozła spadek po swoim synku dla Tusi:-) Kubuś już wyrósł wię Natalce się dostała ogromna reklamówa klocków duplo, druga jeszcze większa siata maskotek i trzecia z bajeczkami wszelkiego kalibru:tak: i jak tu narzekać na takie szefostwo:-)
A ja będę musiała w najbliższym czasie posprawdzać spadek po kuzynie Damiana- bo po1) wiosna idzie i chęci do robienia porządków będą większe, po 2) mały urósł, a dostał dużo szmatek.
 
ja tylko podałam przykład, bo wiadomo , że w róznych miastach są rózne czynsze, u nas jest bida więc sa tańsze niż u Was, ale co najważniejsze, że wojskowy czynsz jest dwa razy droższy niz spółdzielczy:tak:
Też już tak słyszałam od innych ludzi:tak: A widzisz Agulka, u nas w regionie to też niby bida ze aż piszczy, ale o tanich wynajmach można pomarzyć. A propos czynszu mieszkaniowego w WAM- w naszym regionalnym tygodniku piszą , że czynsz to około200-300 zł za dwa pokoje +opłaty.:confused: No ale z własnego doświadczenia jeszcze nie wiem:-(
 
A ja właśnie ten spadek na dwie tury powynosiłam do auta bo wieczorem to mi się tak w te i spowrotem nie będzie chciało latać tylko szybciutko do autka i do domku;-)
 
reklama
Też już tak słyszałam od innych ludzi:tak: A widzisz Agulka, u nas w regionie to też niby bida ze aż piszczy, ale o tanich wynajmach można pomarzyć. A propos czynszu mieszkaniowego w WAM- w naszym regionalnym tygodniku piszą , że czynsz to około200-300 zł za dwa pokoje +opłaty.:confused: No ale z własnego doświadczenia jeszcze nie wiem:-(


U nas też niby bida ale czynsze za mieszkania są rzędu 250-450zł a czasem i wyższe oczywiście plus opłaty dodatkowo:wściekła/y: ja mam np. niecałe 300zł za prąd co 2 miesiące ok 200zł i gaz kolejne 200zł dochodzi jeszcze rata kredytu która ostatnio co raz wyższa:angry: i nie jest łatwo związać koniec z końcem gdyby mi ten czynsz jeszcze podnieśli to chyba faktycznie by nam korzonki do jedzenia zostały:baffled:
 
Do góry