reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Tygrysku, wiem co przezywasz. Trzymaj sie kochana.

Xeone, na obrot chyba jest jeszcze czas. MOj synek byl nbardzo dlugo glowa w gore i ginka mowila ze najprawdopodobniej bedzie cesarka, koniec koncem odwrocil sie lepkiem w dol. Mysle ze na razie nie ma sie co zamartwiac.

Kurcze, mnie ginekologicznie do tej pory badano tylko raz na pierwszej wizycie i do 35 tyg nie badaja wcale, chyba ze cos sie zaczyna dziac.
Izabela, na brodawki najlepiszy bedzie ktorys z kremow na obolale brodawkiprzy karmieniu piersia, nie pamietam nazwy ale ten ktory ja mialam mozna bylo juz od 3 trymestru uzywac. poszukaj w sklepach albo w aptece. Przypomnialo mi sie ze Medela (ta od laktatorow) ma calkeim niezly.

Mialam tez troche strach a bo dizdzia przestala mi sie ruszac, zaczelo sie od tegoze byla bardzo aktywna, pozniej 48h cisza. Troche tez bolalo mnie podbrzusze. Zadzwonilam do ginki wyslala mnie na usg (profil biofizyczny ) i na ktg. Na usg wyszlo ze dzidzia sie nie rusza, a godzine pozniej na ktg zaczela ochoczo kopac. Nasteponego dnia ginka zadzwonial do mnie i kazla pwtorzyc usg, tym razem wszytsko okazlo sie byc ok.Przestraszylam sie bo z Patrykiem bylo podobnie, nie ruszal sie i opkazalo sie ze jest b malo wod polodowych. Teraz na szczescie ok.

Z powodu moich boli kregoslupa wyslano mnie tez do ortopedy. Doktor postukal mlotkiem, pogladfal, na bole kazal skonsultowac sie z ginka czy moge prac jakis lek przeciwbolowy, zalecil fizykoterafie, i jak sie nie poprawi to che zrobic przeswietlenie bo ponoc w 3 trymestrze juz jest bezpieczne (ale ja sie na nie zgodze jakos przecierpie). Zwolnienia nadal nie dostalam. A wiem ze te moje bole to od dojazdow do pracy i od siedzenia w pracy przy komputerze. Zla jestem bo na trasie do pracy mam remopnt i w poniedzialek zamiast godziny jechalam 2 a z powrotem 1,5 i tak niemal kazdego dnia spedzam ok 3 h za kierownica. Na fizykoterapie raczej nie pojde bo kiedy ? i Tak jzu w pracy krzywo na mnie patrza bo przez te usg i ktg dwa dn i prawie nie bylo mnie pracy, pozniej zwalnialam sie do ortopedy.

Ja na kapiele w morzu, basenie czy jeziorze nawet nie mam ochoty. Przytylam juz 13,5kg i nawet nie chce ogladac sie w luztrze w lazience a co dopiero wystawaic sie na widok publiczny. Jak widze kobiety w ciazy to zwykle maja tylko brzuszek, ja tyje cala, nawet maz sie zasmial ze jakos ta rownomiernie mi sie rozklada.
 
reklama
:-) Hej Mamuśki :-) Witam po malej przerwie..dziś byłam na długo wyczekiwanej wizycie u lekarza i szczerze mówiąc trochę się zawiodłam.Czekałam na nią jak głupia bo w końcu mialam dołączyć do grona mam znających płeć no i stało się..jak na złość.Wczoraj nie mogłam zasnąc dzieciątko buszowało do 4:00 rana a ja miałam cały czas wrażenie że je gniotę i leżałam jak paralityk.O 12:00 miałam wizytę więc koło 10:00 byłam na nogach a w brzuchu jak na wojnie..więc się ucieszyłam bo jak tak dalej będzie się obracał to się wszystko fajnie zobaczy na usg..ledwo przekroczyłam próg gabinetu nastała cisza,maleństwo przyjęło pozycję 'twarza do ściany' i za chiny ludowe nie chciało współpracować.Na szczęście sprawdziliśmy czy jest zdrowiusieńkie i w sumie na tym się skończyło bo nawet jak gin chciał je trochę wkurzyć to się nie dało sprowokować i nie zmieniło pozycji,Noga na głowie i gotowe:laugh2: Może to znak z góry żebym nauczyła się cierpliwości bo do ludzi cierpliwych raczej nie należę :zawstydzona/y: Gin za bardzo nie obstawiał powiedział tylko że wygląda to na wargi sromowe ale nie mam się zdziwić jak za parę tyg powstanie z tego moszna :-D Ledwo co opuściłam gabinet dostałam kopniaka i tak już trwa to do teraz:-)Mąż dziś stwierdził że Orzeszek nie jest dla mas i nie będzie się pokazywał na żądanie:-) Tak z ciekawości w którym tyg już wiedziałyście ? Pzdr
 
ja wiedzialam w 18... ale ostatnio nawet nie pytalam:p Wiec na nastepnym usg podpytam:p

Oglaszam wszem i wobec.. ze znalazlam imie:p Olaf: :)
 
Aneczka - ja wiedzialam w 22 tyg :-) ale wiadomo napewno dopiero po porodzie.

Harsh - no fajne imionko, Olafa znam tylko jednego - Lubaszenkę, nie znam nikogo "na żywo" o tym imieniu.

U mnie coraz ciężej, tez sporo przytyłam 11 kg, jestem wielka po prostu. Muszę ograniczyć jedzenie, nie chodzi tylko o wygląd, ale o to ze mi po prostu cieżko. Tez nie wiem jak mam ograniczyc, bo mam anemie i musze wcinac mięcho, ale trzebaby pieczywo ograniczyć. Tą anemię mam pewnie dlatego, że nie lubię mięsa, mogłabym wogole zyć bez mięcha.
Wczoraj po półdniowej aktywnosci ledwo się ruszalam. Na szczescie nie puchne mocno, ale mam ten koszmarny bol w kregoslupie i jest coraz gorszy. A pewnie bedzie jeszcze gorszy. Czyba sie zaczyna mniej ciekawy okres ciazy dla nas. 3 trymestr.
 
Aneczka, wedzialam w 2 tyg. W zeszlym tyg mialam 2x usg robione przez 2 rozne osoby i potwierdzily ze dziewczynka.
Z synkiem mialam usg w 20 tyg gdzie powiedziano mi ze chlopiec, Na kolejnych usg nie chcial juz pokazac.

Aneczka, Najwazniejsze ze dzidzia zdrowa. Mam nadzieje ze na kolejnym usg malenstwo sie pokaze.
 
U nas dzisiaj gorąca ciąg dalszy,na szczęście okazało się,że krótkie spodenki,które ostatnio nabyłam jako "pociążowe" są na mnie dobre! Bo w długich spodniach bym nie wytrzymała, a mam jedną letnią sukienkę, w której trochę wyglądam jak..namiot ;-). Lilce dzisiaj Staszek wygarnął piasek z piaskownicy i wlalismy tam wodę, całe do południa się tam pluskała, i na całe szczęscie, bo na wyjście do parku nie znalazłam w sobie siły w taki gorąc.
Aneczka-ja wiedzialam w 17 tygodniu,ale przy Lilce też nie wiedziałam do końca, a bardzo chciałam wiedzieć. Ale powiem Ci,że często tak jest,że jak nie widać wyraźnie siurka tomoże być dziewczynka,tylko lekarze nie chcą mówić,jak nie mają pewności.Ale wazne,że dzidzius zdrowy, a przy następnym badaniu może zobaczysz?
Katinj-okropnie tam macie z tym zwolnieniem,przeciez się wykończysz,tyle godzin siedząc z takimi bólami pleców. To co trzeba zrobić,że iść na zwolnienie, chyba tylko pobyt w szpitalu... Trzymaj się jakoś,jeszcze tylko trzy miesiące.
Carioca-nie chcę Cię matrwić,ale będzie coraz gorzej, robimy się coraz cięższe, plecy coraz bardziej bola, a do tego jeszcze upalne lato.. Musimy się pocieszać,że to już niedługo.
A u mnie dzisiaj studniówka :-D.
 
:-) Dziewczyny..coś jeszcze mi się przypomniało po wczorajszej wizycie.Gin powiedział że dzieciątko jest większe o tydzień (pewno od tych białych serów:sick:) czy to może znaczyć że 'wyjdzie' tydzien przed planowanym terminem?:eek:
 
Aneczka - może ale nie musi - odchylenia rzędu +/- 10 dni w pomiarach usg są absolutnie normalne. Każde dziecko jest przecież inne.

Xeone - dzidziuś na ułożenie się ma jeszcze mnóstwo czasu! Póki co może fikać kilka fikołków dziennie :-D Mam znajomą u której córcia obróciła się w 39 tyg ale to to już jest prawdziwa rzadkość.

KatiNJ współczuję przebojów z lekarzami i przejść w pracy! To bez sensu - daliby Ci zwolnienie i już!!! :wściekła/y: A nie marudzą...

Co do płci to poprzednio wiedzieliśmy już w 14 tyg! Teraz w 21tc lekarz nam powiedział że raczej chłopak (on nigdy nie mówi "na pewno") a w 23 na 3d Malutek pokazał się od razu, przy pierwszym przyłożeniu sondy :-)

Ja na szczęście jestem typ ciepłolubny i nie narzekam na ciepełko! Owszem, trzymam się cienia i najgorętsze godz spędzamy w domu ale żadnych dolegliwości nie mam a Dzidziuś radośnie fika sobie :-)
 
dziewczyny co sadzicie o opalaniu sie? nie mowie o smazeniu na sloncu w najgoretszych godzinach ale o wystawieniu sie na slonku na godzinke czy dwie w ciagu dnia.
 
reklama
ja chcac nie chcąc opaliłam sobie tak rece ze aż sabrazowe jak na moja karnację (opalam się na raczka) po prostu przy zwykłym chodzeniu po dworze.
co do celowego opalania to unikam, bo mozna przecholowac i dostac udaru i poparzeń.
 
Do góry