reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

lactovaginal - stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej i to owszem biorę ale po skończonej kuracji antybiotykowej.
A to badanie na posiew mój lekarz zrobił mi na pierwszej wizycie bo mówił że taki badanie się wykonuje 2 lub3 razy (profilaktycznie) w ciągu ciąży dla sprawdzenia czy są bakterie no i u mnie niestety okazało się że są i tak z nimi walczymy do dziś (paskudztwo:wściekła/y:) I niestety na takie zakażenia bakteriologiczne jesteśmy ponoć bardzo podatne bo ciąża sprzyja ich rozwojowi no i co najgorsze trzeba to leczyć antybiotykami mój lekarz mnie pociesza że te antybiotyki są bezpieczne dla maluszka. Ale ja juz mam ich dość!!!!!
Przepraszam że tak marudze ale musiałam się wyżalić.
 
reklama
No teraz to zaczęłam sie martwić dlaczego nie miałam takiego badania skoro jest wskazane i to 3 razy? A wizytę mam dopiero pod koniec czerwca :-/ No i nie masz za co przepraszać, każda z nas się z czymś musi męczyć w mniejszym bądź większym stopniu. Doskonale Ciebie rozumiem i mam nadzieję, że szybko jednak się z tym uporasz.
 
Nie chciałam Cię zamartwić byc może to badanie będziesz dopiero miała, ja miałam je tak szybko bo pierwszą ciążę straciłam (prowadził mnie inny lekarz) i ten lekarz obecny mój prowadzący chciał od poczatku mieć wszystko pod kontrolą . I wtedy mi tłumaczył że on takie badanie robi swoim pacjętkom profilaktycznie. Nie wiem czy to jest obowiązkowe moze nie .
 
czesc dziewczyny!
nie bylo mnie tu jeden dzien a tu tyle do czytania.
ja tez sie przerazilam jak przeczytalam, ze jedna z nas byla w szpitalu z powodu skurczy! na szczescie juz wszystko w porzadku i oby tak bylo do konca.
u mnie dzisiaj swieto :-D. obchodzimy z mezem 4 rocznice slubu. jak to przelecialo... a jutro kolejne- mamy z dzidzia studniowke :-D:-D:-D.
 
Nuśka ja będę miała taki wymaz teraz albo w następnym miesiącu (juz nie pamiętam jak mi mówił mój ginek) i najwyżej będziemy sie leczyć, żeby do porodu wszystko było super. Ja chwilowo nie mam problemów z infekcjami ale w przeciągu ostatniego roku chyba z 4 razy cos mi dolegało. Lekarz mnie pocieszył, że w ciąży to normalne bo zmienia sie skład śluzu. Nie mniej trzeba to leczyć bo dolegliwości nie sa zbyt miłe no i przy porodzie można zarazić maluszka.
 
Izabela352-najszczersze zyczenia z okazji rocznicy slubu i jutrzejszej studniowki z malenstwem.:tak:
Tygrysku-gdzie jestes?????:szok:Daj jakies oznaki zycia!!!!!

Mysmy z mezem zrobili sobie wczoraj wycieczke nad ocean i bylo cudownie.Co za widoki i jaka piekna okolica.Mielismy tez przesliczna pogode co tym bardziej trzeba bylo wykorzystac na jakis wyjazd.
Dzisiaj tez mamy ladna pogode,ale niesstety siedzimy w domu bo mezus idzie do pracy:wściekła/y:,a ja wykorzystuje sloneczko i robie pranie.
Faktycznie jak pomysle to,ze to juz pol roku minelo to az trudno uwierzyc.Za trzy miesiace masze malenstwa beda z nami i bedziemy mialy rece pelne pracy:-D.
Najlepsze jest to,ze odezwala sie do mnie moja przyjaciolka z Polski z ktora stracilam kontakt na bardzo dlugo i okazalo sie ze tez jest w ciazy.Tylko ze ona juz na koncowce bo to 8 miesiac.Bedzie miec chlopca i bedzie miec na imie Kuba tak jak moje malenstwo.Jesli sie okaze chlopcem,bo nadal niewiadomo.NIE CHCE POKAZAC:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.Bardzo sie ciesze :-)Oby dwie bedziemy miec synow i o tym samym imieniu.
 
Ojejku dziewczyny,nie nadążam za Wami czytać tego co napisałyście, a przez to,że z tego kompa korzysta równiez dziewczyna mojego szwagra teraz mam mniejszy dostęp i rzadziej siedzę.
Majandra-cieszę się,że już wszystko dobrze,przestraszyłam się bardzo czytając,że wylądowałas w szpitalu. Ale jeszcze tylko trzy miesiące, myślę,że dzidziuś wytrzyma jeszcze tyle w brzuszku, chociaz mu coraz ciaśniej?:-D
Izabela-gratuluję rocznicy ślubu! I miłego świętowania życzę.Uszanowania dla małzonka :-)
Anetka-ja też czasami mam problemy z tym moczem, zwłaszcza,jak dużo kicham, a to niestety mi się zdarza,bo jestem alergiczką, a w ciąży nie moge nic zażywać. Tutaj na wyspie na szczęście jakoś mnie ta alergia nie męczy, ale w Polsce okropnie.
Tez się martwię Tygryskiem, zwłaszcza po jej ostatnich kłopotach...Hmm..mam nadzieję,że to po prostu coś z kompem, albo z netem.
 
Cześć, dziewczyny!
Łeee, ja jutro muszę iść na glukozę i resztę przyjemności typu morfologia, mocz itd.

A dzisiaj się nałaziłam jak dziki osioł, ale warto było, bo kupiliśmy dzidziusiowi nowiutki wózeczek w Niemczech - ABC Design Astro 2007, taki jak poniżej:

wozek-wielofunkcyjny-abc_333.jpg


wozek-wielofunkcyjny-abc_335.jpg


Na początku miał być Graco Quattro, ale w końcu podjęłam decyzję, że jednak wózek z typową gondolą będzie lepszy dla jesienno-zimowego maluszka. Obejrzałam tyle wózków, że już nie wiedziałam co wybrać. Widziałam u nas te wózki z ABC Design ale cena działała na mnie odstraszająco - nie mogłam przeznaczyć na wózek więcej niż 1000 zł. W Polsce kosztował ok. 1400 zł, a nam w Niemczech udało się trafić na promocję i zapłaciliśmy za niego 239 EUR, co na polskie wychodzi 920 zł z groszami. Naszemu starszakowi tak się spodobał, że nie chciał wyleźć ze spacerówki:-D:-D:-D. W zestawie była też obszerna torba z matą do przewijania i parasolka. Prowadzi się świetnie, gondolka jest bardzo obszerna. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to fakt, że spacerówka rozkłada się tak jak fotelik samochodowy, tzn. zawsze lekko pod kątem, a nie na płasko, ale... Myślę, że nie jest to aż tak wielki mankament, bo zanim maluszek dorośnie do spacerówki to jego kręgosłup nie będzie już tak wątły i wymagający ochrony, jak u zupełnie małego niemowlaka. A poza tym Kuba nigdy nie chciał w spacerówce leżeć na płasko, spało też mu się wygodniej z lekko podniesionym oparciem, to mam nadzieję, że Tymek nie będzie odstawał od starszego :-D:-D. Ogólnie jestem strasznie podniecona tym zakupem i bardzo zadowolona. Teraz jeszcze tylko trzeba poczekać na maluszka :-D:-D:-D
 
Maraniko! No popatrz :-) Mój wyleciał w zeszłą środę! Ale oni stoja tam na stale niemalze.
Fajnie macie z tą firmą! Zazdroszcze!
Moj teraz siedzial w domu 3,5 mies wiec teraz ma slabsze pole manewru, no ale tak trzeba bylo...:-(
Maja byc u nich jakies przetasowania wiec zobaczymy. Jakos to bedzie bo byc musi ;-)
Izabela! Gratuluje rocznicy! :tak:

NuŚka. Takie bakterie sa bardzo powszechne u ciężarówek, bo zmienia się ph i jesteśmy bardziej podatne! Najważniejsze pozbyć się ich na czas porodu, żeby Maluszek rodząc się nie złapał czegoś...
Wielu lekarzy często kieruje sie tylko badaniami moczu, jeśli z nimi jest coś nie tak to dopiero robią wymaz.
 
reklama
Atruviell super wózek i kolor taki ładny! Trzymam kciuki za glukozkę i inne badania.Ja tez ide dzisiaj do swojego ginka na badanie i juz sie nie moge odczekać, aż usłyszę serduszko.
Majandra jak dobrze, że wszystko u ciebie ok i obyło sie bez żadnych problemów. Oby dotrwac do września ;-).
Faktycznie ciekawe co z Tygryskiem? Niezbyt dobrze sie czuła. Mam nadzieję, że nic sie nie stało!
Iza gratuluję rocznicy (my w niedziele będziemy miec pierwszą:-)) i życzę wspaniałej zabawy w dzisiejszą noc.

Dzisiaj wzięłam sobie wolne i postanowiłam pochodzic po sklepach. Może w końcu kupię coś maluszkowi.
 
Do góry