reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

chciałabym żeby dzieci miały dobry kontakt pomiędzy mną a moją siostrą jest 5 lat i to według mnie jest trochę za dużo dopiero od roku zaczynamy łapać jako taki kontakt i to nie do końca
mam też brata ale on jest 11 lat młodszy i mówiąc szczerze on wychowuje się jak jedynak ( ani ja ani siostra nie mieszkamy z rodzicami)
 
reklama
Czy któraś z was ma dwuletnią różnicę pomiędzy dziećmi(albo podobną) ? (chyba Agulka ,Monia ,Atru i Tygrysek )
i czy możecie napisać coś na ten temat : czy starszak jest zazdrosny , czy łapią kontakt ze sobą no i czy wam było bardzo ciężko
już tak mam że zanim podejmę jakąś decyzje to muszę wszystko przeanalizować na wszelkie możliwe sposoby:sorry2:
u nas jest 2 lata i 5 miesięcy:tak:Ola na początku nie byla zazdrosna dopiero od jakiegos czasu się zrobila ale nie jest najgorzej:no: widze że bardzo kocha Mateuszka i nikomu by go nie oddala . :rofl2:bawić sie jeszcze razem nie bawią zazwyczaj jest tak że3 jak Mati weźmie jakąs zabawke to akurat Ola też chce się nią bawic ale coraz częściej stara się już mu ustępować. A ciężko w sumie mi nie jest i nie bylo, zawsze staralam sobie wszystko tak zorganizowac żeby móc poświęcić czas dla każdego żeby żadne nie bylo pokrzywdzone:tak:zawsze chcialam mieć różnice wieku między dziećmi ok. 2-3 lat i ogólnie wiekszej bym nie chciala
 
Czy któraś z was ma dwuletnią różnicę pomiędzy dziećmi(albo podobną) ? (chyba Agulka ,Monia ,Atru i Tygrysek )
i czy możecie napisać coś na ten temat : czy starszak jest zazdrosny , czy łapią kontakt ze sobą no i czy wam było bardzo ciężko
już tak mam że zanim podejmę jakąś decyzje to muszę wszystko przeanalizować na wszelkie możliwe sposoby:sorry2:
myslimy o tym samym i mamy tak samo ;-) tzn chyba wszystkie wazne decyzje w moim zyciu sa skrupulatnie planowane. jak na razie dobrze na tym wychodze :tak::tak::tak:

u nas jest 3 lata i 8 m-cy róznicy miedzy dziećmi i Maja na początku była zazdrosna, a teraz troszeczkę.
To zależy od dziecka, od przygotowania psychicznego takiego człowieka na rodzeństwo. Moja cóecia jest dośc dojrzała a mam chrzesnicę prawie w takim samym wieku co Maja, ale ona nie jest jeszcze gotowa, pokazuje to swoim zachowaniem.
kolezanka bedzie miala 5 lat roznicy i juz widac, ze bedzie tragedia. J jest wogole nieprzygotowana na rodzenstwo :no:

chciałabym żeby dzieci miały dobry kontakt pomiędzy mną a moją siostrą jest 5 lat i to według mnie jest trochę za dużo dopiero od roku zaczynamy łapać jako taki kontakt i to nie do końca
mam też brata ale on jest 11 lat młodszy i mówiąc szczerze on wychowuje się jak jedynak ( ani ja ani siostra nie mieszkamy z rodzicami)
miedzy mna a moim bratem jest 5,5 roku roznicy i zyjemy w calkiem innym swiecie. teraz sie to troszke wyrownuje, mysle ze bedzie lepiej jak on tez sie ustatkuje i bedzie mial dzieci ale poki co to mamy roznych znajomych, odwiedzamy calkiem inne miejsca.

zawsze chcialam mieć różnice wieku między dziećmi ok. 2-3 lat i ogólnie wiekszej bym nie chciala
ja chcialabym ok 3. zaczekam az piotrus troche sie usamodzielni- bedzie umial juz wszystko jesc sam i ubierac podstawowe ubranka. zreszta najbardziej by mi pasowalo, zeby poszedl do przedszkola i wtedy moge rodzic. czyli okolice pazdziernika, listopada 2010 roku (akurat skoncze trzydzieche :szok::-D)
 
Ja też bym chciała tak za 2 lata dzidziuśka,ale pewnie to się przesunie w czasie. Mam 1 warunek - większe mieszkanie. Nie wyobrażam sobie 2 dzieci na 1 pokoju. No i między 1,a drugim chciałabym iść do pracy żeby później coś było.
Myślę,że to jak dziecko reaguje na młodsze rodzeństwo to tylko i wyłącznie wina lub zasługa rodziców,a zazdrość jest czymś normalnym u dziecka, niezależnie od wieku. A i dziewczynki są bardziej opiekuńcze.
Młody zasnął o 23. Mleka w zasadzie nie wypił. Zęby jak nic. Gryzie wszystko co wpadnie mu w łapki. Całą poduszkę miał wymemłaną,a ślina leci strumieniem. Idą górne 3.
 
hey!Wpadlam sie przywitac :) U nas nic specjalnego, Amanda uczy sie chodzic, potrafi przejsc bez trzymanki juz caly pokoj, a jaka ma z tego radoche!Bylam dzis na zakupkach saaaaaaaama, M zostal w domu z dzieckiem, oczywiscie jak wpadlam do zabawkowego, to nie moglam z niego wyjsc z pustymi rekami :D mamy sporo miejsca,ale juz kompletnie nie mam gdzie trzymac tych zabawek.
Podziwiam odwage tych, ktore decyduja sie na drugie dzieciatko, ehhhh ja niestety nie czuje jeszcze "tego" uczucia, chociaz wiem, ze dla amandy byloby fajnie miec rodzenstwo juz. Ale dla mnie jeszcze nie przyszedl czas, nie umialabym sobie poradzic z dwojka bobaskow, czulabym sie przemeczona i "zamknieta" w domu. Nie mam tu pomocy niczyjej, bo nie mieszkam w kraju, a i przy samej amandzie czasem brakuje juz mi sil. Nie mam komu jej "sprzedac" na godzinke, zeby cos sobie w spokoju zrobic lub poprostu odpoczac. Poczekam az amanda ciut podrosnie, wtedy pomyslimy, moze za jakies 2 lata... :)
 
Witam. Jestem tak niewyspana i zmęczona, że ledwo widzę co piszę. Moje dziecko ma chyba motorek w dupce. Nie nadążam za nim.:no::-( Głowa mnie boli i nie mam na nic siły. W tym momencie nie myślę o 2 dziecku, ale generalnie chciałabym tak ok. 3 lata różnicy. Ale czuję, że będzie później.
 
witam i ja:-)
Matuś pospal dziś ciut dlużej i mamusia jest dziś w miare wyspana:tak:i jakoś mam dziś dobry humor:-)
Ja niechcialam większej różnic miedzy dziećmi niż 3 lat bo między mną a moim bratem jest 3 i 10 miesięcy i ciężko bylo nam się dogadywać dopiero jak zalożyiśmy rodziny to się poprawilo:tak:ja jesteem zadowolona że mam taką różnicę wieku między dziećmi i mam nadzieje że będą się ze sobą zgadzać:blink:

Majandra glosik na Maciusia juz oddany jeszcze muszę zaglosować na Adasia i Natalkę:tak:
 
Hej
Witam. Jestem tak niewyspana i zmęczona, że ledwo widzę co piszę. Moje dziecko ma chyba motorek w dupce. Nie nadążam za nim.:no::-( Głowa mnie boli i nie mam na nic siły. W tym momencie nie myślę o 2 dziecku, ale generalnie chciałabym tak ok. 3 lata różnicy. Ale czuję, że będzie później.
Ja tez tak czuje:sorry2:
witam i ja:-)
Matuś pospal dziś ciut dlużej i mamusia jest dziś w miare wyspana:tak:i jakoś mam dziś dobry humor:-)
Ja niechcialam większej różnic miedzy dziećmi niż 3 lat bo między mną a moim bratem jest 3 i 10 miesięcy i ciężko bylo nam się dogadywać dopiero jak zalożyiśmy rodziny to się poprawilo:tak:ja jesteem zadowolona że mam taką różnicę wieku między dziećmi i mam nadzieje że będą się ze sobą zgadzać:blink:
Moze nie powinnam sie wypowiadac bom jedynaczka ale moja maz i jego brat maja niecala dwuletnia roznice w wieku. I ani przez chwile nie mogli sie dogadac - dwa swiaty. Dopiero teraz jak maja juz wlasne rodziny potrafia do siebie zadzwonic, pogadac czy wypic 'przyslowiawa' wodke. Z kolei ja zzylam sie z moja kuzynka( taz jedynaczka) i dzieli nas 4 letnia roznica wieku i zawsze czulysmy ze jestesmy silnie zwiazane. Wiec z ta bezpieczna ( 2 lata)roznica wieku nie zawsze sie zgadza. To kwestia ludzi.
...ale moze sie pocieszam:-p:sorry2:
Carioca - pogoda pod psem to chyba jedziemy, co?
 
reklama
Hurdzia ja tylko mam nadzieję ale może być też tak jak ty piszesz bo tak naprawde to chyba nie zależy od różnicy wieku tylko od dzieci, wychowania, charakterów:sorry2:
 
Do góry