reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

reklama
Czesc dziewczyny:-)
Troche mnie nie bylo bo mielismy z mezem troche spraw do zalatwienia.Latanie,jezdzenie,dzieciaki i na kompka juz sily braklo:-(
Lece Moze uda mi sie powolutku poczytac co tam sie u Was dzialo wiec do pozniej.
 
Witam sie i ja :) Ja dzis jeszcze kawy nie pilam a jest juz po 13:szok: Masakra :) A my wrocilismy ze sklepiku, teraz bedziemy robic obiadek :) Pozniej oczywiscie odpoczynek drzemka <WoW> No i na koniec dnia po tatuska do pracy :) Wiec jeszcze troszke przed nami :)

Hrudzia :) Kochana sportowcem Hmm. nawet gorzej bo nalogowcem... chodzi na treningi 4 razy w tygodniu :/

Aneczka Gratuluje :)
 
Witam sie i ja!
Bylam w kolejnym zlobku i mam znow tysiac mysli na minute bo:
-warunki super ( duze, 4 pokojowe mieszkanie w nowoczesnym budownictwie, monitoring, duzy ogrod),
-opiekunki przemile, po pedagogice opiek-wych, 1 opiekunka na 5 dzieci
-czysciutko,
- mnostwo zabawek itp
ale...boje sie ze to tylko taka przechowalnia dla maluszkow. Chcialam zeby Stas w tym czasie poznal nowe dzieci i bawil sie aktywnie w rozne gry i zabawy zespolowe itp A tu jego grupa bedzie liczyla max 5-cioro dzieciaczkow a zabawy typu rytmika sa w 'planach'. ( czylu niewiadomo kiedy i jak) Koszt 600zl ale trzeba przygowowywac jedzonko w domu i zostawiac do podgrzania. Wiec sama nie wiem...jest sens placenia tej kasy po to by Stasiek pobyl z ta 5 dzieci i pobawil sie zabawkami takimi jak ma w domu???:nerd:
 
Hruda coś za coś. W takiej małej grupie masz pewność że opiekunka będzie miała zawsze oko na małego i zajmie się dzieckiem jak trzeba bo w większych grupach wiesz jak jest nie zawsze za jednym dzieckiem nadążysz a co dopiero za gromadką. Ja gdybym musiała oddać Tuśkę do żłobka to wolałabym właśnie do takiego w którym Ty dziś byłaś. Na szczęście nie muszę bo mamy teściową jednak będę chciała żeby do przedszkola poszła i tak myślę że takie zabawy zespołowe itp to właśnie w przedszkolu dopiero mają sens, ale oczywiście to jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać. Narazie myślę jednak że dla takich dzieciaczków jak nasze grupa 5 osobowa będzie akurat w sam raz. Staś nauczy się przebywania w grupie, wspólnych zabaw i dzielenia się przedmiotami z innymi. Wydaje mi się że na tym etapie rozwoju to będzie dla niego bardzo dużo i zaprocentuje w przyszłości właśnie jak pójdzie do przedszkola. Ale jak już pisałam to moja opinia i nie musisz się z nią zgadzać. Decyzja należy do Ciebie.:tak:
 
hrudzia tak szczerze warunki super ale moi zdaniem to przedszkole dla rozpieszczonych dzieciaczkow ktore jeszcze od mamusi spodnicy sie nie oderwaly. Mala grupa zeby bylo duze zainteresowanie dzieckiem ( z jednej strony dobrze bo wieksze bezpieczenstwo) jak przy mamusi, duzo zabawek - malo dzieci trudno w taki sposob nauczyc sie dzielenia z innymi i na dodatek wlasne wyzywienie.. BOZE to za co Ty placisz... A tak w wiekszej grupie lepiej sie dziecko rozwija emocjonalnie jak i intelektualnie.
 
reklama
A ja to bym się bała że w większej grupie jakieś potrzeby mojego dziecka znikną nie zauważone. Ona jest jednak taka malutka i po powrocie przecież mi nie powie że coś było nie tak. Tyle że ja z tych bojaźliwych mamusiek jestem. A ten monitoring mnie jeszcze intryguje tzn że możesz sobie w dowolnym momencie na necie zobaczyć co robi Twój maluszek?Dobrze zrozumiałam?
 
Do góry