reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Trawka witaj i napisz coś jeszcze o sobie:tak::tak:
Tygrysku ja też mam ciągle katar a raczej zapchany nos:sick: a z oczami to współczuje...
ja za to mam problemy ze snem, ciągle mi niewygodnie, plecy mnie bolą albo brzuch a pogoda sie zepsuła:-( Nadal jest ciepło ale teraz pochmurnie i już nie tak wesoło i słonecznie

Maraniko wiem jak to jest bo przez 3 lata tak żyliśmy z moim lubym on ciągle na wyjazdach ja ciągle w oczekiwaniu na jego powrót. Teraz już sie na tak długo nie rozstajemy ale brakuje mi takich ognistych powitań;-):-)
Udanego dnia życze!!!
 
reklama
a my z mężem to takie stworzonka, które wola biednie ale razem, ani ja ani B nmie ma ochoty wyjeżdzać za praca za granicę, moze poporstu nie było u nas jeszcze tak źle.
teściowa ostatni mówiła męzowi, ze dlaczego nie chciałby wyjechać z firmy za granice w delegację, bo to wsiększe pieniądze i wogóle, ale B ją zgasił, że woli tak jak jest wszyscy razem, maż pracuje na 3 zmiany świątek i, piątek czy w niedziele i jak ja prcowałam od 8--16 to zdarzało się że przez 3 dni wogóle się nie widzieliśmy i to juz nam wystarczyło.
co do szczepionki to faktycznie nie mam w polsce tylko skad ją mają w szpitalach????
 
Dziewczyny, orientujecie sie może czy po porodzie mój mąż będzie mógł wziąć zwolnienie na opiekę nade mną? I jak to się je - kto wystawia takie zwolnienie - w szpitalu? I na jak długo wypisują takie zwolnienie?
 
Blimka - ja to ostatnio wstaję z łóżka 'połamana". Wszystko mnie boli-plecy, nogi. Nie wiem, może powinnam podkładać sobie coś pod te nogi, koleżanka tak robiła.Tylko może ona spała spokojnie, a ja to tak się wiercę, że nie ma szans. Za to mój dzidziuś wogóle jeszcze nie chce mi się wiercić...:-(
 
carioca co do zwolnienia to mezowi przysługują 2 dni urlopu okolicznosciowego z okazji narodzin dziecka, i jezeli będziesz miała cc to szpital w którym rodziłas wystawi l4 dla meza na około 2 tygodni, chyba od dnia wypisu was ze szpitala.
 
czesc babeczki..ja tak wpadlam na sekundke..zeby powiedziec co wczoraj odkrylam..
wczoraj przed prysznicem..patrze na moje piersi..a z nich jakis lepki plyn kapie...
doslownie..kropla po kropli..
i mi sie chyba juz siarapojawila..szybko...
Harsharani ja coś czuje, że Ty będziesz sierpniową mamusią :-) i to wcale nie pod koniec sierpnia a gdzieś środek:-) :-)

carioca co do zwolnienia to mezowi przysługują 2 dni urlopu okolicznosciowego z okazji narodzin dziecka, i jezeli będziesz miała cc to szpital w którym rodziłas wystawi l4 dla meza na około 2 tygodni, chyba od dnia wypisu was ze szpitala.
Też to już gdzieś czytałam tylko teraz nie mogę znaleźć gdzie. Ale to właśnie jakoś tak jest.
 
O ile się nic nie zmieniło od 2005 roku, to mężowi przysługują dwa tygodnie opieki nad Wami, wystawia takie zaświadczenie ginekolog, który Was prowadził, normalnie po urodzeniu mąż idzie do tego lekarza z zaswiadczeniem ze szpitala o urodzeniu i lekarza mu wystawia opiekę-takie coś,jak zwolnienie lekarskie i tak tez płatne. Musi to donieść (lub dosłać) w ciągu 7 dni do pracy,więc nie musi się tak bardzo spieszyć,wystarczy,że zadzwoni,że urodziłyście i go nie będzie a potem doniesie zwolnienie,jak przy chorobie. Ale jeszcze poszukam po necie, czy nic się nie zmieniło.
A ja szukam cos na temat, kiedy najwczesniej mozna stweirdzić w ciąży,że zarodek sie dobrze zagnieździł, chodzi o taki przypadek: po jednej ciąży pozamacicznej wyszło po zrobieniu testu,że jest ciąża, ale lekarka na USG powiedziała,że może stwierdzić,że ciąża,ale nie wie na pewno czy w macicy...Wg liczenia od pierwszego dnia ostatniej miesiączki jest to 5 tydzień,jakbyście coś wiedziały na ten temat to napiszcie, proszę.
 
reklama
Dobra-wkleiły się dwa linki, jeden jest o zasiłkiu opiekuńczym, drugi o macierzyńskim, bez tego :serwis ZUS... A jak chcecie się dokładniej dowiedzieć to zadzwońcie do Zusu, tam sie jest cięzko dodzwonić,ale przynajmniej wszystko już potem wiadomo.
Pozdrawiam
 
Do góry