reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

reklama
ja ruchy dziecka odczuwam słabiutkie, moze dlatego, ze nie jestem szczupla. W 15tym tygodniu ciazy trafilam do szpitala z zagrozona ciaza, wczoraj wyszlam. Powolutku wdrazam sie w nieleżący tryb zycia, wciaz z sercem na ramieniu. Mam nadzieje niczego takiego juz w zyciu nie przezyc, wiec na razie nie wychodze z domu i glownie leze na kanapie. Jak czytalam podbne historie to od razu martwilam sie o swoja ciaze, ale dziewczyny - w tym momencie ciazy poronienie jest juz wyjatkowa rzadkoscia - nie martwicie sie na zapas. Ale warto nie dzwigac, nie przemeczac sie itd.
 
A mi sie dziś śniło że mam raka szyjki macicy:/
poza tym musze wam powiedzieć ze w ogóle kiepsko sypiam własciwie to ciągle jestem niewyspana...

Carioca dbaj o siebie a do września coraz blizej już sie kwiecień zaczął:szok: jak ten czas leci:szok::szok:
 
majandra jak bym wierzyła w sny to bym chyba oszalała, bo czasem to mi się śnią takie brednie że szkoda gadać;-);-):-)
ale przebadać sie nigdy nie zaszkodzi;) hihihi
 
majandra lepiej o tym nie myśl, trzeba nam patrzec na swiat optymistycznie!!:tak::tak: co ma być to bedzie a póki co jest dobrze i trzeba sie cieszyć:tak:
 
ale smucicie z tymi choróbskami, ja dalej umieram z przeziębienia chociaż już stawy mniej bolą ale wziełam czoraj na noc paracetamol i o 4 rano drugi bo t ak bolało, teraz to leci mi z nosa jak z kranu i zimno mi.
co do braku macicy to moja mam myslała że też jej nie ma bo 4 lata temu miała taki zabieg na niej ale jak ostatnio poszła na usg jamy brzusznej i taki eginekologiczne to ma wszystko na miejsu tylko jak gin p[owiedział niesprawne, takie wyłączone.
szaruga się zrobiła za oknem ale deszczu ani widu spadł by i byłby spokój bo by mi się samopoczucie poprawiło bo jestem meteropoatą
 
Nie wiem jak jest teraz u Ciebie, ale w Polsce robia standardowo cytologie jak idziesz pierwszy raz z ciaza do gina, przynajmniej ja mialam, teoretycznie powinno sie robic cytologie raz na 3 lata,ale moim zdaniem to za rzadko, mojego meza mama umarla na raka szyjki macicy,a badala sie wlasnie tak czesto jak jest zalecane:-(
Cytologię powinno sie robić co roku, raz na 3 lata to za mało.
 
Tygrysek wracaj jak najszybciej do zdrowia takie przeziębienie to paskudztwo zawsze tak wymęczy. A jak rowerek dostałaś koło czy kupicie nowy?
A gdzie jest Maraniko ? Długo jej nie było.
 
Harsharani podziwiam Cie za wytrwałość i za to jaka zaradna z Ciebie babka :) oby tak dalej :-) pamietaj,ze nawet po najgorszym przychodza cudowne chwile. slyszalam kidys taki teks: "spdadamy w dół,zeby odbic sie od dna" główka do gory:tak:

Nika01 ja tez tak mam,ze po kazdej wizycie i kilka dni pozniej, martwie sie czy wszystko ok...

powiedzcie mi moje drogie jakie ruchy odczuwacie w brzuchu?? bo ja juz sama zgłupialam czy to dzidzia czy co innego rusza sie w moim brzuchu hehe czuje normalnie uderzenia, nie laskotania tylko jakby ktos tam kopal mnie lekko, tylko czuje to dosc nisko i w roznych miejscach i nie wiem czy dzidzia sie tak wierci czy co to:confused: w kazdym badz razie mam nadziejej,ze to moj maluszek bo fajne uczucie, zwlaszcza jak siedze zgeita to czuje "pukanie" jakby komus tak nie wygodnie bylo hehe

jakie macie opinie na temat usg?? szkodliwe czy nie?? bo jedne lekarz mi mowil,ze nie szkodzi i kobiety w szpitalach maja dwa razy w tyg robione i rodza zrdowe dzieci a poza tym nie udowodniono naukowo ze ma jakis naeagtywny wplyw... ale inny lekarz-prowadzacy mowi,ze jest przeciwko czestemu usg i nie chce mi robic co kazda wizyta czyli raz w miesiacu... dlatego nie wiem czy prosic o usg jak bede po swietach na wizycie, do tej pory mialam 3 usg, dwa u lekarza i jedno 4D tydz temu i boje sie,ze odstep 2tyg jest zbyt maly a poza tym okolo 22tyg chce ponownie isc na 4d takze nie wiem czy robic w przyszlym tyg badanie a jestem ciekawa czy to chlopiec czy dziewczynka...

mam nadzieje,ze Was nie zanudzilam...:baffled:
 
reklama
Sama nie wiem co myśleć o usg. Mój lekarz jest zdania, że jeśli nic złego się nie dzieje to nie ma sensu robić często. Niby nie udowodniono, że usg jest szkodliwe ale kto to wie. Pewnie za kilka czy kilkanaście lat sie okaże. Mnie bardzo korci żeby iść i sprawdzić płeć ale chyba jednak poczekam do 22 tygodnia.
 
Do góry