reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki w kuchni:)

reklama
Obiecałam do_ti podać tu kilka przepisów słoikowych, no to dzisiaj zaczynam, ale zacznę od czegoś, co sobie wczoraj wieczorową porą z A. przyrządziłam, no on przyrządził :-p


Banany w cynamonie i jogurcie naturalnym


składniki:
2 banany
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka cukru waniliowego
3 łyżki jogurtu naturalnego

Wykonanie:

Banany na folii aluminiowej przekrojone na pół wzdłuż wrzucić do piekarnika i upiec w 200 stopniach w 10 minut (można na patelni, w tym przypadku bez folii i przewracamy na drugą stronę albo w folii zamknięte), muszą zbrązowieć, posypać cukrem waniliowym, cynamonem i polać 3 łyżkami jogurtu naturalnego.
Pycha, mało kalorii!
 
Pajkaa - a robisz próbę czy idziesz na żywioł? Ja w przyszłym tygodniu będę coś szukać dla Ady na 2latka do upieczenia.
 
Pajka to ja się proszę na kawałek
ja mam ograniczone pole z piekarnikiem
bo stary i przypala
trudno cokolwiek zrobić w nim
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pajka superowy ten tort , a gdzie kupowałaś takie barwniki, w zwykłym spożywczym?
 
Do_ti :-)

Ogórki w chilii



składniki i przygotowanie:
2,5 kg ogórków - pokroić w krążki i do miski
5 łyżek płaskich soli - posypać ogórki
1 łyżka chilli - posypać ogórki
1 główka czosnku - wydusić na ogórki

zalewa:
1,5 szklanki octu
3 szklanki cukru

Wystudzoną zalewę wylać na ogórki, zostawić na 1 godzinę, mieszając co 10 minut.

Do słoików, zakręcić, gotować 3 minuty.


Słoiki maksymalne polecam od małych ketchupów, musztard, koncentratów. Ja wkładam sobie również w te maciupkie słoiczki po koncentratach, tak by można było wziąć bez problemu do pracy.

No i ja robię w tym roku z podwójnej porcji, bo w zeszłym roku zimy nie doczekały. :laugh2:
 
reklama
Lilianka rozpieszczasz mnie :)


Pajka nie kuś ;)



Sałatka

30 dag boczku wędzonego
2 piersi z kurczaka
sałata lodowa
ogórek zielony
pomidor
ser żółty - niekoniecznie
sos do sałaty np vinegre

boczek kroimy w plasterki - podsmażamy
piersi z kurczaka kroimy w kosteczkę doprawiamy czerwoną papryką i przyprawą do kurczaka - lub tym co kto woli :D - smażymy
sałatę myjemy i kroimy na kawałki - możemy porozrywać ;)
ogórek ze skórką lub bez kroimy w plasterki
pomidor kroimy na 4 części

wszystkie składniki mieszamy i posypujemy serem

fajny efekt otrzymamy dodając różne pomidory np zwykły, koktajlowe czerwone i żółte

ps można też ew posypać grzankami
 
Do góry