reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Ale które konkretnie badanie - glukoza na czczo czy krzywa cukrowa?
W obydwu przypadkach dla mnie to bez sensu. Nie powinno się zmieniać przyzwyczajeń żywieniowych przed badaniem, bo to po prostu może zakłamać wynik badania. I to działa i w jedna i w druga stronę. Jeżeli masz zamiar najeść się 5 kg słodyczy to bez sensu, ale jeżeli nagle przez 3 dni zaczniesz się zdrowo odżywiać to mogą Ci nie zdiagnozować cukrzycy, która jest i to będzie miało więcej negatywnych efektów niż jakby tą cukrzycę wykryli. A jeżeli masz zamiar zjeść jeden kawałek tortu, który jadłaś okazyjnie od święta do święta to chyba ok.
Mnie nawet diabetolożka pytała wprost czy przed wynikiem krzywej zmieniałam cos w diecie, bo jeżeli tak to wynik jest nieważny.
Co do picia i jedzenia, dzień przed to nie jeść 12 h przed, a pić można wodę. Zaraz moze znajdę moje zalecenia przed krzywą cukrową, bo luxmed to łopatologicznie rozpisał :D
Nie wiem, ale nienawidze tej glukozy do pocia bo chce mi sie wymiotowac ppdczas pocia i jak juz wypije... Bleeeee
 
Czemu masz nie jesc? Przecież to wtedy zakłamuje wynik. Uważam że powinnaś normalnie jesc ;)
Nie wiem 🤷tak stwierdzil lekarz ze mam sie idpowiednio przygotowac do badan i to byly jego wytyczne,wogole mam prenatalne miec darmowe na nfz i wogole mowi ze moj wiek na ciaze to juz nie przelewki itd. uwierzcie mi ze czułam sie w tym gabinecie jakbym miala z 70 lat...🙈
 
O przez cały czas należy pozostać w miejscu, w pierwszej ciąży o tym nie wiedziałam i poszłam do toalety siku 🤣🤣
A nieee, to tak chyba można, bo ja w tej ciąży tak często sikam, ze tam chyba ze 3 x chodziłam.
Tylko chodzi o to, że siedzisz w laboratorium, bo ja serio miałam taką myśl, ze jak mam labo 10 minut piechotą to sobie pójdę i wrócę za godzinę i później za dwie. Nie wiem co ja w głowie miałam, że ktoś miałby mnie wypuścić w trakcie badania, po którym mogę wymiotować w ciąży do domu na spacerek bez opieki :D
 
Hej


Ooooo, nie pomyślałam o tym 🫢 Ma 2,5 roku.

angeliskax i co z tym antybiotykiem? Byłaś z synkiem już ?

agu-23 super wieści :)

Kurcze, mój najniższy cukier na czczo to 104, tak to 114, 116, nie mogę zejść poniżej 100 😕


Dziewczyny powodzenia na dzisiejszych wizytach! Mało stresu, samych dobrych wieści😘
No, niestety 2,5 l dziecko nie ma opcji żeby bezpiecznie jeździło przodem :( nawet w najlepszym foteliku.. przemysl opcje kup a lusterka
 
Nie wiem 🤷tak stwierdzil lekarz ze mam sie idpowiednio przygotowac do badan i to byly jego wytyczne,wogole mam prenatalne miec darmowe na nfz i wogole mowi ze moj wiek na ciaze to juz nie przelewki itd. uwierzcie mi ze czułam sie w tym gabinecie jakbym miala z 70 lat...🙈
Nie rób tego, bo to jest fałszywy wynik. Jak zjesz torta to nic Ci się nie stanie. Ja przed krzywa jak rok temu to się zapomniałam i zjadłam ciasto wieczorem ;) i normalne wyniki wyszły.
 
Nie wiem 🤷tak stwierdzil lekarz ze mam sie idpowiednio przygotowac do badan i to byly jego wytyczne,wogole mam prenatalne miec darmowe na nfz i wogole mowi ze moj wiek na ciaze to juz nie przelewki itd. uwierzcie mi ze czułam sie w tym gabinecie jakbym miala z 70 lat...🙈
że co? Czyli co... 34letnia już za stara żeby rodzic dzieci? Ten ginekolog ile ma lat? Bo aż się boję już iść do tego który ma mnie we wtorek przyjąć...
 
reklama
Do góry