reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Hej bylam na wizycie
Na usg serduszko bilo ,okolo 6 tygodnia z usg ale powiedzial ze miedzy ciaza a scianka mam krwiaka ma ok 2 cm i jesli urosnie to urwie ciaze. Dostalam duphaston,witaminy ,badania i mam byc za tydz w piatek jak skoncze brac duphaston
Martiwe sie:( czy ktorejs z Was krwiak sie wchlona?? Pytal czy porody byly ciezkie mowie ze tak mowi ze mam mocno obnizona macice.
@angeliskax mozesz wpisac mi wizyte na 3.02.
Jeszcze jedno czy Wam przed badaniem cukrzycy( bo chyba o to chodzilo) tez powiedzial zeby 3 dni przed nie jesc nic slodkiego nie pic slodkiego nie jesc owocow itd?a a sb mam akurat urodziny 🤣🍾i torta nie bedzie ,a dzien przed badaniem mam od 20 nie pic i nie jesc.

Ale które konkretnie badanie - glukoza na czczo czy krzywa cukrowa?
W obydwu przypadkach dla mnie to bez sensu. Nie powinno się zmieniać przyzwyczajeń żywieniowych przed badaniem, bo to po prostu może zakłamać wynik badania. I to działa i w jedna i w druga stronę. Jeżeli masz zamiar najeść się 5 kg słodyczy to bez sensu, ale jeżeli nagle przez 3 dni zaczniesz się zdrowo odżywiać to mogą Ci nie zdiagnozować cukrzycy, która jest i to będzie miało więcej negatywnych efektów niż jakby tą cukrzycę wykryli. A jeżeli masz zamiar zjeść jeden kawałek tortu, który jadłaś okazyjnie od święta do święta to chyba ok.
Mnie nawet diabetolożka pytała wprost czy przed wynikiem krzywej zmieniałam cos w diecie, bo jeżeli tak to wynik jest nieważny.
Co do picia i jedzenia, dzień przed to nie jeść 12 h przed, a pić można wodę. Zaraz moze znajdę moje zalecenia przed krzywą cukrową, bo luxmed to łopatologicznie rozpisał :D
 
O tu mam zalecenia przed badaniem
Test obciążenia glukozą (3pkt, 75g,na czczo 1 i 2h po obciąż.) (26zł)
• Pacjent musi być na czczo, co najmniej 12 godzin po spożyciu ostatniego posiłku, chyba, że lekarz zalecił inaczej (np. wykonanie badania po posiłku)
• Po zakończonym badaniu wskazane jest spożycie posiłku, z uwagi na możliwość wystąpienia hipoglikemii reaktywnej (omdlenia)
• Przed badaniem można pić wyłącznie zwykłą wodę lub gorzką (niesłodzoną) herbatę.
• Nie należy spożywać posiłków, przekąsek, owoców, warzyw, cukierków odświeżających oddech, żuć gumy, palić papierosów.
• Nie należy pić kawy, wody smakowej, napojów typu cola light/ cola „zero”, napojów energetycznych, soków.
• Materiałem do badań jest krew.
• Po pierwszym pobraniu krwi na czczo pacjent otrzymuje do wypicia roztwór glukozy, a następnie w zalecanych odstępach czasu pobierane są kolejne próbki krwi.
• Przez cały czas trwania badania należy pozostać na miejscu.
• Zalecaną dawkę glukozy pacjent otrzymuje w naszych placówkach.
• Wynik następnego dnia roboczego

Dodałabym tylko od siebie, że w trakcie badania czyli przez te 2 godziny nie mogłam pić nawet wody, bo tutaj tego nie napisali. Dostałam tylko kubek wody zaraz po glukozie, żebym nie zwymiotowała, a później już miałam zakaz
 
Hej bylam na wizycie
Na usg serduszko bilo ,okolo 6 tygodnia z usg ale powiedzial ze miedzy ciaza a scianka mam krwiaka ma ok 2 cm i jesli urosnie to urwie ciaze. Dostalam duphaston,witaminy ,badania i mam byc za tydz w piatek jak skoncze brac duphaston
Martiwe sie:( czy ktorejs z Was krwiak sie wchlona?? Pytal czy porody byly ciezkie mowie ze tak mowi ze mam mocno obnizona macice.
@angeliskax mozesz wpisac mi wizyte na 3.02.
Jeszcze jedno czy Wam przed badaniem cukrzycy( bo chyba o to chodzilo) tez powiedzial zeby 3 dni przed nie jesc nic slodkiego nie pic slodkiego nie jesc owocow itd?a a sb mam akurat urodziny 🤣🍾i torta nie bedzie ,a dzien przed badaniem mam od 20 nie pic i nie jesc.
Czemu masz nie jesc? Przecież to wtedy zakłamuje wynik. Uważam że powinnaś normalnie jesc ;)
 
Laski jestem po . Widziałam małą kropeczke i pulsujące serduszko ,ale no właśnie ale u tamtej doktor tydzień temu był 5tc i 5 dni a u Niej zmierzyła maleństwo i wyszło 5tc i 6 dni tylko że tak jak widzialyscie był pęcherzyk ciążowy i zoltowy a tutaj widać więcej. Po plamieniach nie mam śladu ale duphaston 2x1
 
To jest tydzień temu
IMG_20230118_153210368~3.jpg
 
Laski jestem po . Widziałam małą kropeczke i pulsujące serduszko ,ale no właśnie ale u tamtej doktor tydzień temu był 5tc i 5 dni a u Niej zmierzyła maleństwo i wyszło 5tc i 6 dni tylko że tak jak widzialyscie był pęcherzyk ciążowy i zoltowy a tutaj widać więcej. Po plamieniach nie mam śladu ale duphaston 2x1
Bardzo się cieszę 🥰! Tym bardziej, że liczę na podobny wynik badania u siebie za tydzień 😇
 
reklama
O tu mam zalecenia przed badaniem
Test obciążenia glukozą (3pkt, 75g,na czczo 1 i 2h po obciąż.) (26zł)
• Pacjent musi być na czczo, co najmniej 12 godzin po spożyciu ostatniego posiłku, chyba, że lekarz zalecił inaczej (np. wykonanie badania po posiłku)
• Po zakończonym badaniu wskazane jest spożycie posiłku, z uwagi na możliwość wystąpienia hipoglikemii reaktywnej (omdlenia)
• Przed badaniem można pić wyłącznie zwykłą wodę lub gorzką (niesłodzoną) herbatę.
• Nie należy spożywać posiłków, przekąsek, owoców, warzyw, cukierków odświeżających oddech, żuć gumy, palić papierosów.
• Nie należy pić kawy, wody smakowej, napojów typu cola light/ cola „zero”, napojów energetycznych, soków.
• Materiałem do badań jest krew.
• Po pierwszym pobraniu krwi na czczo pacjent otrzymuje do wypicia roztwór glukozy, a następnie w zalecanych odstępach czasu pobierane są kolejne próbki krwi.
• Przez cały czas trwania badania należy pozostać na miejscu.
• Zalecaną dawkę glukozy pacjent otrzymuje w naszych placówkach.
• Wynik następnego dnia roboczego

Dodałabym tylko od siebie, że w trakcie badania czyli przez te 2 godziny nie mogłam pić nawet wody, bo tutaj tego nie napisali. Dostałam tylko kubek wody zaraz po glukozie, żebym nie zwymiotowała, a później już miałam zakaz
O przez cały czas należy pozostać w miejscu, w pierwszej ciąży o tym nie wiedziałam i poszłam do toalety siku 🤣🤣
 
Do góry