reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

i daja badania do reki? bo u mnie bylo tak, ze one jakos w systemie sie pojawialy... byly wąty jak chcialam ich kopie. Mi się kombinować nie chce, mam trojke dzieci i srednio z czasem i opieka co chwile aby pojsc samej do lekarza ... pierwsze badania wyniosa mnie 382 zl, potem drozsze sa jeszcze te PAPPA, a reszta to co miesiac krew i mocz, to nie majatek
warunek że będę przez jakiś czas na nfz chodziła do niego. A pytałam o wyniki w rejestracji to powiedziała że odbieram dwie kopie. Jedna oryginał dla siebie a druga dla nich. Więc git.
Gdybym zapłaciłam 385zl za wszystko to też bym zrobiła prywatnie, ale liczyłam że wyjdzie mnie ponad 600zl. Stąd taka decyzja. Późniejsze mogę robić se prywatnie.
 
reklama
9-36 to kiepski przedział, bo jak fotel może być dobry dla roczniaka i 8 latka?
Ja 0-13 miałam maxi cosi pebble plus z baza, potem 0-18 GB vaya (to seria cybex platinum, obrotowa, super wygodna ale na krótko bo młody szybko mi z niej wyrósł). Jak poszedł do żłobka musieliśmy kupić 2 fotel wiec kupiliśmy britax roomer max way plus (rwf do 25kg). Wyrósł z vayi to jeździł tylko w max way plusie. Teraz miał 4lata i 4 msc to wyrósł mi na wzrost z rwf i już kupiliśmy mu fotel ostatni, przodem, britax roomer kidfix i-size.
Każdy fotel dobrany do synka i auta, mamy Skodę sabie, tam jest bardzo wymagająca kanapa (pochyla) i nie każdy rwf będzie pasował.
Dla mnie zawsze priorytet to szczepienia i fotel, bezpieczeństwo dziecka no nie ma nic ważniejszego. Wszystko może być używane, ale fotel nowy z najlepszymi notami swtestach.
Gdybym bardzo chciała zaoszczędzić to bym zrezygnowała z 0-18obrotowki ale to tylko wtedy gdyby mając rok pasowalby mu rwf do 25kg.
Dlaczego tez warto kupić rwf do 25? Bo tam są wewnętrzne szelki, a w fotelach do 36 zazwyczaj juz są pasy samochodowe! Choć mój syn jest mega grzeczny i ogarnięty w życiu bym go w wieku 3, 4 lat nie dała do fotela z pasem samochodowym. Teraz mu przegadalam i siedzi grzecznie, ale taki 3l wg mnie nie jest gotowy na pas samochodowy no i na fotel przodem, to jasne. Tak wiec ja polecam te fotele, każdy z nich jest ekstra jeśli tylko pasuje do auta i dziecka.
Nie no pasy w foteliku też dla mnie ważne są. Czyli muszę patrz3c na foteliku do 4lat. A później po 4 zmienić. Ok, będę się rozglądać 😅 dla mnie szczepienia i fotelik tex są ważne. Na wózku mogę zaoszczędzić i innych rzeczy ale tych dwóch nie.
 
Cześć, ja jestem. Przy czym ja leczyłam lekką niedoczynność tarczycy jeszcze przed ciążą, ale miałam zapowiedziane, że po zajściu TSH od razu podskoczy i przy ostatniej wizycie u endokrynologa dostałam już zwiększoną dawkę leków. Może nie do końca o taką sytuację Ci chodzi? Ale może w czymś pomogę :)
a możesz powiedzieć przy jakim TSH masz włączone leczenie? Bo u mnie sytuacja wyglada tak, ze cała pierwsza ciąże bym pod okien endokrynologa i stale miałam zwiększana dawke, aż doszłam do około 90 eutyroxu na koncu. Ale po ciąży wszystko wróciło do normy, córce tez badałam tarczyce po szpitalu i teraz na roczek i ma wzorowe wyniki.

A teraz ja mam TSH 2.67 i moja pani doktor mówi, ze w sumie zmieniły się normy od stycznia i w pierwszym trymestrze są widełki do 3.14 ale mój wynik mimo wszystko wydaje mi się wysoki. No i się zastanawiam czy prosić ja o leki czy nie panikować?😀
 
Nie no pasy w foteliku też dla mnie ważne są. Czyli muszę patrz3c na foteliku do 4lat. A później po 4 zmienić. Ok, będę się rozglądać 😅 dla mnie szczepienia i fotelik tex są ważne. Na wózku mogę zaoszczędzić i innych rzeczy ale tych dwóch nie.
I tu właśnie z tymi fotelami jest problem, bo nawet jak już ktoś bardzo jest nastawiony na przodem to mało jest foteli z padami wew na taka wagę żeby dziecko do no 4rz jeździło z pasami wew, dlatego rwf do 25 to jeden z lepszych wynalazków ❤️
 
I tu właśnie z tymi fotelami jest problem, bo nawet jak już ktoś bardzo jest nastawiony na przodem to mało jest foteli z padami wew na taka wagę żeby dziecko do no 4rz jeździło z pasami wew, dlatego rwf do 25 to jeden z lepszych wynalazków ❤️
No właśnie wiem, patrzyłam. Masakra jakaś 😅 nie wiem kto te foteliki tworzy ale chyba osoba która nie ma dzieci, no niech ktoś inteligentny zaprojektuje wkoncu 3-4latrk jeszcze nie jest na tyle rozsądny by jeździć pasami samochodowymi....
 
U nas wszystko w porządku! 8 t 2d ❤️❤️ trzymam za nas wszystkie kciuki😊
Witam! 🤰🤰

Bądźmy dla siebie wsparciem. Trzymamy kciuki za dzisiejsze wizyty! ❤️

@Martaxd - wizyta 23.01.
@angeliskax - wizyta 23.01. NFZ


@Agu-23 - wizyta 24.01.
@Andzia155 - wizyta 24.01.
@czesc_tu_jola - wizyta 24.01.
@molly95 - wizyta 24.01.
@mamamama34 - wizyta 25.01.
@Cns432 - wizyta 25.01.
@mała_mama - wizyta 26.01.
@LiliankaKornelka - wizyta 26.01.
@roki3 - wizyta 28.01.
@Cantosowa - wizyta 30.01.
@angeliskax - wizyta 31.01.
@róża92 - wizyta 01.02.
@Joanna939 - wizyta 02.02.
@Otylia. - wizyta 03.02.
@Lilia92 - wizyta 06.02.
@mollyn95 - wizyta 06.02.
@hejol - wizyta 06.02.
@liska_94 - wizyta 06.02.
@MamaKrzysia19 - prenatalne 08.02.
@wielomatkaa - wizyta 08.02.
@kolorowamama00 - prenatalne 09.02.
@tamagotchi - wizyta 09.02.
@MamaKrzysia19 - wizyta 10.02.
@mamaGrzesia - wizyta 13.02.
@melodyP - wizyta 15.02.
@Śnieżka1990 - wizyta 16.02.
@melodyP - usg I trymestru 20.02.
@Mama.Grzesia -
 
Cześć dziewczyny, chyba mogę się przywitać… po moich anomaliach cyklowych w grudniu, test w niedziele rano pozytywny ze słaba druga kreska, a dziś beta hcg 59. Ciężko mi uwierzyc 🙈 na pokładzie w domu juz dwulatek, a ja tak jak w pierwszej ciąży, boje się poronienia :/
gratulacje💕 trzeba być dobrej mysli:) na kiedy termin?
 
reklama
Cześć dziewczyny, chyba mogę się przywitać… po moich anomaliach cyklowych w grudniu, test w niedziele rano pozytywny ze słaba druga kreska, a dziś beta hcg 59. Ciężko mi uwierzyc 🙈 na pokładzie w domu juz dwulatek, a ja tak jak w pierwszej ciąży, boje się poronienia :/
Ahhh. Ja też się tego najbardziej boję. Więc rozumiem co czujesz. Tule mocno i tzymam kciuki za Ciebie!
 
Do góry