reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Jak będziecie potrzebować to walcie śmiało, jestem freakiem fotelikowym 😂
o to ja z pozycji totalnej osoby zielonej mam pytania. Czy da się dobrać fotelik bez konsultacji w sklepie? Czy rzeczywiście lepiej jechać do sklepu niech wymierzą dokładnie i zapłacić więcej niż przez Internet?
Drugie pytanie : bezpieczniej jest wozić dziecko tyłem? wiem, że są duże sporo co do tego, ale nigdy nie pamiętam którą stroną lepiej :D
 
reklama
o to ja z pozycji totalnej osoby zielonej mam pytania. Czy da się dobrać fotelik bez konsultacji w sklepie? Czy rzeczywiście lepiej jechać do sklepu niech wymierzą dokładnie i zapłacić więcej niż przez Internet?
Drugie pytanie : bezpieczniej jest wozić dziecko tyłem? wiem, że są duże sporo co do tego, ale nigdy nie pamiętam którą stroną lepiej :D
Możesz iść do sklepu ale zamówić możesz z neta ;) ja tak robię. Robię konsultacje itp. Moja przyjaciółka również tak robi. Nawet się pytałam faceta czy mogę tak zrobić. Tylko trzeba znać dokładną nazwę fotelika.
 
a możesz powiedzieć przy jakim TSH masz włączone leczenie? Bo u mnie sytuacja wyglada tak, ze cała pierwsza ciąże bym pod okien endokrynologa i stale miałam zwiększana dawke, aż doszłam do około 90 eutyroxu na koncu. Ale po ciąży wszystko wróciło do normy, córce tez badałam tarczyce po szpitalu i teraz na roczek i ma wzorowe wyniki.

A teraz ja mam TSH 2.67 i moja pani doktor mówi, ze w sumie zmieniły się normy od stycznia i w pierwszym trymestrze są widełki do 3.14 ale mój wynik mimo wszystko wydaje mi się wysoki. No i się zastanawiam czy prosić ja o leki czy nie panikować?😀
Ja się orientowałam w normach tarczycy, przy okazji tego, ze miałam podejrzenie cukrzycy, a tam trzeba też kontrolować TSH. I jest tak, ze norma polska jest 3,14, ale normy według innych krajów Unii Europejskiej wszystkie są do 2,50, więc tylko nasze są jakieś takie wyjątkowo wysokie ;) Możesz zawsze powtórzyć jeszcze raz wyniki za tydzień czy dwa, tym bardziej, ze już miałaś w pierwszej ciąży problemy z tarczycą.
 
a możesz powiedzieć przy jakim TSH masz włączone leczenie? Bo u mnie sytuacja wyglada tak, ze cała pierwsza ciąże bym pod okien endokrynologa i stale miałam zwiększana dawke, aż doszłam do około 90 eutyroxu na koncu. Ale po ciąży wszystko wróciło do normy, córce tez badałam tarczyce po szpitalu i teraz na roczek i ma wzorowe wyniki.

A teraz ja mam TSH 2.67 i moja pani doktor mówi, ze w sumie zmieniły się normy od stycznia i w pierwszym trymestrze są widełki do 3.14 ale mój wynik mimo wszystko wydaje mi się wysoki. No i się zastanawiam czy prosić ja o leki czy nie panikować?😀
Ja jeszcze przed ciążą zeszłam na Euthyroxie 50 do TSH 1,3. W ciąży mi podskoczyło do 2,62 i endo zadecydowała, że to jednak trochę za wysoko i już mi zbija większą dawką.
A Twoja doktorka wie, że w poprzedniej ciąży Ci rosło? Kiedy masz kolejną kontrolę? Ja bym na Twoim miejscu zrobiła niedługo kolejne badanie i zobaczyła czy nie wzrasta :)
 
Kobietki potrzebuje porady pisałam ostatnio tutaj trafiłam alarmowo tydzień temu do ginekologa z śluzem brązowym wyszło że ciąża młodsza 10 dni ale moje @ bardzo nieregularne z USG wyszło 5 tc i 5 dni pęcherzyk ciążowy na miejscu i żółtkowy również. Teraz pytanie 25.01 mam umówioną wizytę u innego gin czy jest możliwość jak pójdę że będzie zarodek i serduszko?
Dodaje zdjęcie USG co myślicie ?
IMG_20230118_153210368~3.jpg
 
Ja jeszcze przed ciążą zeszłam na Euthyroxie 50 do TSH 1,3. W ciąży mi podskoczyło do 2,62 i endo zadecydowała, że to jednak trochę za wysoko i już mi zbija większą dawką.
A Twoja doktorka wie, że w poprzedniej ciąży Ci rosło? Kiedy masz kolejną kontrolę? Ja bym na Twoim miejscu zrobiła niedługo kolejne badanie i zobaczyła czy nie wzrasta :)
no właśnie wszystko wie, bo prowadziła mnie poprzednią cieze🙈 właśnie zrobię tak jak mówicie z @melodyP, za tydzień powtórzę badania i zobaczę.
Dzięki dziewczyny:)
 
reklama
Do góry