reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
to nie sa glupoty, rownie dobrze moge powiedziec, ze Twoj ginekolog szerzy glupoty.... wskazaniem jest progesteron ponizej 20ng/ml i jest to fakt. Inna kwestia, ze jest on wydzielany pulsacyjnie, wiec zeby wiedziec jaki masz, to musialabys zrobic minimum 3 pobrania w ciagu godziny/ doby- nie pamietam jak jest we wskazaniach. Progesteron 10ng/ml potwierdza, ze byla owulacja, ale to wynik bez szalu, na granicy,ze sie odbyla... Ja w cyklach bez ciazy mam 20 ng, w ciazy jak robilam z pierwsza beta mialam ponad 50 ng/ml
To są normy ;))) więc nie, mój ginekolog nie szerzy głupot :)
 

Załączniki

  • 954bb423-630b-4af3-8e32-493fcdee0ba4.jpeg
    954bb423-630b-4af3-8e32-493fcdee0ba4.jpeg
    45,3 KB · Wyświetleń: 47
@wielomatkaa a to że ty miałaś 50 nie znaczy że inne mają mieć 50. Jedna będzie miała właśnie do 20 a jeszcze inna będzie miała powyżej. Wiec jak dla mnie jeśli już ktoś chce suplementowac to niżej niż 15. Więc @hejol możesz to dla świętego spokoju skonsultować z ginekologiem.
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Ja od praktycznie samego początku mam mega mdłości o piersi o rozm większe, twarde i tkliwe. Mam tez wysoki progesteron stad pewnie te piersi.
 
Mi się wydaje, że wszystko zależy od doświadczenia lekarza z tym progesteronem dlatego ja bym się skonsultowała z lekarzem. Ogólnie nie jestem za tym, żeby dawać jakieś leki na zaś, a też widziałam, ze niektórzy bez wskazań walą duphaston albo heparyne w ciąży, bo ,,nie zaszkodzi". Tak samo jak miałam TSH 2,150 to moja ginekolożka powiedziała, ze ok a diabetolożka trochę kręciła nosem, ze na granicy, więc te wszystkie normy to tak naprawdę trochę zależą od lekarza i jakie on ma doświadczenie z prowadzeniem ciąży przy takich wynikach.
 
Mi się wydaje, że wszystko zależy od doświadczenia lekarza z tym progesteronem dlatego ja bym się skonsultowała z lekarzem. Ogólnie nie jestem za tym, żeby dawać jakieś leki na zaś, a też widziałam, ze niektórzy bez wskazań walą duphaston albo heparyne w ciąży, bo ,,nie zaszkodzi". Tak samo jak miałam TSH 2,150 to moja ginekolożka powiedziała, ze ok a diabetolożka trochę kręciła nosem, ze na granicy, więc te wszystkie normy to tak naprawdę trochę zależą od lekarza i jakie on ma doświadczenie z prowadzeniem ciąży przy takich wynikach.
dokladnie jest jak mowisz, moj lekarz od leczenia nieplodnosci mowil, ze normy normami, ale ponizej 20 ng/ml zaleca sie wlaczenie progesteronu, chocby prewencyjnie bo potem moze byc za pozno.. ja nie mialam nigdy z nim problemu wiec nie wiem jak u innych, ale kazdy lekarz podchodzi do wszystkiego na swoich zasadach..
 
reklama
dziewczyna tez nie napisala jednostki w jakiej ma progesteron, a sa dwie w zaleznosci od laboratorium
No zazwyczaj się robi ng, ale fakt. Niech powie 😅
Z progesteronem jest tak jak z betą. Jedna bedzie miała wyższa a druga niska. Ja jestem z tych co zawsze miała niską. Chociaż w tej ciąży się dowiem jaką mam betę po 3 tygodniach od ostatniej bo lekarz na nfz kazał mi zrobić betę po ciul nie wiem czemu.
Jeszcze mnie te nfz denerwuje, bo nie zrobił ani usg ani nic i powiedzial że pierwsze usg będzie genetyczne w I trymestrze. Ja nie wiem jak tak można prowadzić ciążę 😳😳
 
Do góry