reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
to nie sa glupoty, rownie dobrze moge powiedziec, ze Twoj ginekolog szerzy glupoty.... wskazaniem jest progesteron ponizej 20ng/ml i jest to fakt. Inna kwestia, ze jest on wydzielany pulsacyjnie, wiec zeby wiedziec jaki masz, to musialabys zrobic minimum 3 pobrania w ciagu godziny/ doby- nie pamietam jak jest we wskazaniach. Progesteron 10ng/ml potwierdza, ze byla owulacja, ale to wynik bez szalu, na granicy,ze sie odbyla... Ja w cyklach bez ciazy mam 20 ng, w ciazy jak robilam z pierwsza beta mialam ponad 50 ng/ml
To są normy ;))) więc nie, mój ginekolog nie szerzy głupot :)
 

Załączniki

  • 954bb423-630b-4af3-8e32-493fcdee0ba4.jpeg
    954bb423-630b-4af3-8e32-493fcdee0ba4.jpeg
    45,3 KB · Wyświetleń: 53
@wielomatkaa a to że ty miałaś 50 nie znaczy że inne mają mieć 50. Jedna będzie miała właśnie do 20 a jeszcze inna będzie miała powyżej. Wiec jak dla mnie jeśli już ktoś chce suplementowac to niżej niż 15. Więc @hejol możesz to dla świętego spokoju skonsultować z ginekologiem.
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Ja od praktycznie samego początku mam mega mdłości o piersi o rozm większe, twarde i tkliwe. Mam tez wysoki progesteron stad pewnie te piersi.
 
Mi się wydaje, że wszystko zależy od doświadczenia lekarza z tym progesteronem dlatego ja bym się skonsultowała z lekarzem. Ogólnie nie jestem za tym, żeby dawać jakieś leki na zaś, a też widziałam, ze niektórzy bez wskazań walą duphaston albo heparyne w ciąży, bo ,,nie zaszkodzi". Tak samo jak miałam TSH 2,150 to moja ginekolożka powiedziała, ze ok a diabetolożka trochę kręciła nosem, ze na granicy, więc te wszystkie normy to tak naprawdę trochę zależą od lekarza i jakie on ma doświadczenie z prowadzeniem ciąży przy takich wynikach.
 
Mi się wydaje, że wszystko zależy od doświadczenia lekarza z tym progesteronem dlatego ja bym się skonsultowała z lekarzem. Ogólnie nie jestem za tym, żeby dawać jakieś leki na zaś, a też widziałam, ze niektórzy bez wskazań walą duphaston albo heparyne w ciąży, bo ,,nie zaszkodzi". Tak samo jak miałam TSH 2,150 to moja ginekolożka powiedziała, ze ok a diabetolożka trochę kręciła nosem, ze na granicy, więc te wszystkie normy to tak naprawdę trochę zależą od lekarza i jakie on ma doświadczenie z prowadzeniem ciąży przy takich wynikach.
dokladnie jest jak mowisz, moj lekarz od leczenia nieplodnosci mowil, ze normy normami, ale ponizej 20 ng/ml zaleca sie wlaczenie progesteronu, chocby prewencyjnie bo potem moze byc za pozno.. ja nie mialam nigdy z nim problemu wiec nie wiem jak u innych, ale kazdy lekarz podchodzi do wszystkiego na swoich zasadach..
 
reklama
dziewczyna tez nie napisala jednostki w jakiej ma progesteron, a sa dwie w zaleznosci od laboratorium
No zazwyczaj się robi ng, ale fakt. Niech powie 😅
Z progesteronem jest tak jak z betą. Jedna bedzie miała wyższa a druga niska. Ja jestem z tych co zawsze miała niską. Chociaż w tej ciąży się dowiem jaką mam betę po 3 tygodniach od ostatniej bo lekarz na nfz kazał mi zrobić betę po ciul nie wiem czemu.
Jeszcze mnie te nfz denerwuje, bo nie zrobił ani usg ani nic i powiedzial że pierwsze usg będzie genetyczne w I trymestrze. Ja nie wiem jak tak można prowadzić ciążę 😳😳
 
Do góry