reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Mnie się mdłości zaczęły jakoś z początkiem 6 tygodnia. Od tego czasu cały czas. Rano, po południu, wieczorem. Wstręt do jedzenia, bo jak patrzę lub myślę o nim to 🤢 Dziś pierwszy raz wzięło mnie na wymioty. Piersi bolą mnie trochę, ale nie tak jak w poprzedniej. Nie mam wyczulonego węchu. Moim głównym objawem są mdłości i senność :) dzisiaj 7+4 :)
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
A czy możesz powiedzieć jak to było z tym trądzikiem? Ustąpił jeszcze w trakcie ciąży lub po?
Trochę się obawiam tej kwestii, bo moja cera nigdy nie była jakaś szczególnie łatwa w obsłudze - jako nastolatka miałam trądzik, wyleczyłam go Izotekiem, ale odkąd rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne to zawsze przed okresem zauważałam większe tłuszczenie się skóry (i włosów), no i pojawiały mi się jakieś niespodzianki. Teraz od paru dni widzę u siebie nagłe pogorszenie stanu cery, a większość dermokosmetyków których używałam nie można stosować w ciąży :/
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Mi ciężko powiedzieć, bo sam początek byłam przeziębiona i nie wiedziałam czy to ciąża czy choroba powoduje objawy. Na początku na pewno jeszcze pierwszy tydzień mogłam jeść normalnie tylko byłam senna. W 6 tygodniu zaczęło mi wszystko śmierdzieć i też nie mogę nic jeść dalej, bo mnie odrzuca, szczególnie od mięsa. Piersi mnie bolą cały czas. Z nowych dziwnych objawów to zauważałam od kilku dni, ze moje ślinianki oszalały i produkują jakieś niezliczone ilości śliny. Czasem boli podbrzusze, czasem głowa.
Więc ja to chyba mam wszystkie objawy ciążowe oprócz wymiotów :D A jestem teraz w 8 +2
 
A czy możesz powiedzieć jak to było z tym trądzikiem? Ustąpił jeszcze w trakcie ciąży lub po?
Trochę się obawiam tej kwestii, bo moja cera nigdy nie była jakaś szczególnie łatwa w obsłudze - jako nastolatka miałam trądzik, wyleczyłam go Izotekiem, ale odkąd rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne to zawsze przed okresem zauważałam większe tłuszczenie się skóry (i włosów), no i pojawiały mi się jakieś niespodzianki. Teraz od paru dni widzę u siebie nagłe pogorszenie stanu cery, a większość dermokosmetyków których używałam nie można stosować w ciąży :/
O! Cera i włosy mi się też strasznie pogorszyły. Co chwile mi cos wyskakuje :/ i włosy maaaaasakra.. mam takie siano - a długi czas stosowałam świadomą pielęgnację włosów, więc kosmetyków mam pełno.. teraz nic nie pomaga. Są okropne i szybko się przetłuszczają. Ogólnie mam wrażenie, że źle wyglądam xd
 
U mnie tez cera i włosy to masakra. Włosy określiłabym jako przetłuszczające się siano a cera… cóż. Trądziku nigdy nie miałam ale na policzkach wyskakują pryszcze 😕 skóra jest sucha pomimo, ze nawadnianiam się więcej.
Z innych objawów: częściej oddaję mocz, rzadziej to drugie. Odrzuca mnie od jedzenia i coś na wzór mdłości miewam. Na piątkowej, pierwszej wizycie będę niby 8+0 według OM, ale wydaje mi się, ze ciąża jest młodsza. Zobaczymy.
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Ból piersi w około 3+5, od 4 doszły nudności przy jeździe autem, teraz 6+5 i migrena, osłabienie, nudności od 13-23 niezależnie od posiłku, rano jak zjem o 6 to nie mam 😅
Ale każdy początek ciąży był inny, dwie poprzednie łagodniejsze, może to w końcu dobry objaw 🙏
 
Dziewczy, ogarnia któras normy progesteronu w ciąży? W czwartek miałam 11, dziś badałam i jest 11.80 🤔 czy taki niski jest ok? Przewinęły mi się gdzieś wyniki innych dziewczyn i one w cyklu miały po 30 i więcej. Zaczynam się martwić tym bardziej że do lekarza mam dopiero 06.02
 
reklama
Dzień dobry, jeśli chcecie mieć dział zamknięty, poproszę o info na priva. Pozdrawiam ciepło aś.
 
Do góry