reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Dziewczy, ogarnia któras normy progesteronu w ciąży? W czwartek miałam 11, dziś badałam i jest 11.80 🤔 czy taki niski jest ok? Przewinęły mi się gdzieś wyniki innych dziewczyn i one w cyklu miały po 30 i więcej. Zaczynam się martwić tym bardziej że do lekarza mam dopiero 06.02
Wydaje mi się, że niski, umów wcześniej wizytę
 
reklama
A czy możesz powiedzieć jak to było z tym trądzikiem? Ustąpił jeszcze w trakcie ciąży lub po?
Trochę się obawiam tej kwestii, bo moja cera nigdy nie była jakaś szczególnie łatwa w obsłudze - jako nastolatka miałam trądzik, wyleczyłam go Izotekiem, ale odkąd rok temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne to zawsze przed okresem zauważałam większe tłuszczenie się skóry (i włosów), no i pojawiały mi się jakieś niespodzianki. Teraz od paru dni widzę u siebie nagłe pogorszenie stanu cery, a większość dermokosmetyków których używałam nie można stosować w ciąży :/
Ja mam problemy z cerą od okresu dojrzewania, więc nigdy nie było żadnej rewelacji, ale w pierwszym trymestrze i w połogu był dramat, pryszcze, pryszcze i pryszcze. W trzecim trymestrze chyba w miarę normalnie, a w drugim cera była bardzo ładna jak na mnie. Teraz mam dosyć wyprowadzoną buzię bo od półtora roku chodzę na różne zabiegi na twarz, stosuję retinal itd ale oczywiście w ciąży nie można, jakoś w połowie lutego mam wizytę to pewnie mi jakiś dozwolony zabieg zrobi i dopasuje pielęgnację domową, chciałabym nie popsuć sobie znowu cery doszczętnie 😕
 
na pewno niski, w ciazy wskazaniem do suplementacji jest progesteron ponizej 20ng/ml
Boże tak myślałam. Jak najszybciej muszę się umówić w takim razie. W poprzedniej ciąży nie badałam nawet bety więc do głowy by mi nie przyszło że coś nie tak mogłoby być z progesteronem 😐😐
 
Kiedy dokładnie pojawiły Wam się jakieś objawy? W którym tc. Ja mam dzisiaj 5+2 i nic, ale to chyba za wcześnie. Nie pamiętam kiedy z córką się pojawiły (ból piersi, gorszy trądzik i brak apetytu wieczorem) ale pamiętam że w 9tc już było po objawach bo panikowałam że w jeden dzień wszystko się skończyło 😅
Objawy w sumie się wytwarzają jak rośnie beta hcg więc nie jest za wcześnie:)
Ale ja twz nie mam objawów, także wiesz :D ale za to odrzuca mnie od słodkiego. I nic poza tym.

Byłam dzisiaj na nfz. Nie mogłabym prowadzić tak ciąży. Facet do mnie po badaniu palpacyjnym że 6 tydzień 😅 pobrał mi cytologie, posiew i dostałam skierowanie na krew. Skoro mam we wtorek wizytę to w piątek pójdę na krew, bo teściowa ma wolne to skocze rano a ona zostanie mi z małym. We wtorek odbiorę i z tym pójdę do prywatnego ginekologa. Powiem szczerze mu ze on chyba sam wie jak wygląda prowadzenie ciąży na nfz I że będę u niego prowadziła ale krew i inne zalecenia będę robiła na nfz.
 
na pewno niski, w ciazy wskazaniem do suplementacji jest progesteron ponizej 20ng/ml
Nie do końca. Ja miałam w pierwszej ciąży 15 i nie suplementowałam niczym nawet ginekolog powiedział że jest okej. Jeśli nie ma się niedomogi lutealnej ani plamień jest okej. Żeby utrzymać ciążę musi być conajmniej 10. A jeden ginekolog da duphaston a drugi powie ze jest ok.
 
Ostatnia edycja:
Boże tak myślałam. Jak najszybciej muszę się umówić w takim razie. W poprzedniej ciąży nie badałam nawet bety więc do głowy by mi nie przyszło że coś nie tak mogłoby być z progesteronem 😐😐
Ja miałam 15 i mi ginekolog powiedział że jest okej, bo 10 ng jest wymagane, ale możliwe że jakbym miała 11 to by mi przepisał. W ogole progesteron waha się więc możesz mieć raz tak raz wyżej. Możesz napisać do lekarza na portalu znanylekarz z zapytaniem czy masz przyspieszyć wizytę czy taki progesteron jest okej. Jeśli nie plamisz ani nic to jest okej. Miałaś przed ciąża niedomoge lutealna? Jeśli nie to nie martwiłabym się szczerze.
 
Ja mam problemy z cerą od okresu dojrzewania, więc nigdy nie było żadnej rewelacji, ale w pierwszym trymestrze i w połogu był dramat, pryszcze, pryszcze i pryszcze. W trzecim trymestrze chyba w miarę normalnie, a w drugim cera była bardzo ładna jak na mnie. Teraz mam dosyć wyprowadzoną buzię bo od półtora roku chodzę na różne zabiegi na twarz, stosuję retinal itd ale oczywiście w ciąży nie można, jakoś w połowie lutego mam wizytę to pewnie mi jakiś dozwolony zabieg zrobi i dopasuje pielęgnację domową, chciałabym nie popsuć sobie znowu cery doszczętnie 😕

hormony, u mnie narazie odpukac bez zmian. Tez leczylam sie izotekiem lata temu, 2 kuracje nawet bo po pierwszej byl nawrot... niestety w ciazy, po ciazy i przy kp sa zawirowania hormonalne- wysoki progesteron i cera cierpi
 
reklama
Nie do końca. Ja miałam w pierwszej ciąży 15 i nie suplementowałam niczym nawet ginekolog powiedział że jest okej. Jeśli nie ma się niedomogi lutealnej ani plamień jest okej. Żeby utrzymać ciążę musi być conajmniej 10. A jeden ginekolog da duphaston a drugi powie ze jest ok.
to nie sa glupoty, rownie dobrze moge powiedziec, ze Twoj ginekolog szerzy glupoty.... wskazaniem jest progesteron ponizej 20ng/ml i jest to fakt. Inna kwestia, ze jest on wydzielany pulsacyjnie, wiec zeby wiedziec jaki masz, to musialabys zrobic minimum 3 pobrania w ciagu godziny/ doby- nie pamietam jak jest we wskazaniach. Progesteron 10ng/ml potwierdza, ze byla owulacja, ale to wynik bez szalu, na granicy,ze sie odbyla... Ja w cyklach bez ciazy mam 20 ng, w ciazy jak robilam z pierwsza beta mialam ponad 50 ng/ml
 
Do góry