reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Ja robiłam. Tylko ja z racji poronienia. Brałam pakiet z test DNA do domu. U mnie wyszło MTFHR hetero, czyli nie wchłaniam kwasu foliowego zwykłego i PAI hetero i to są takie najlżejsze formy. Jak masz jakieś pytanie to pisz ;)
Dziękuję😘 Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Właśnie sprawdzam te pakiety. Nie wiem, czy zamówić czy poczekać do sobotniej wizyty na zalecenia lekarza, może lepiej się upewnić na niej czy jest w ogóle serce i dopiero lecieć z badaniami. A długo czekałaś na wyniki? Strasznie zaczęłam się wczoraj denerwować, ciężki tydzień przede mną i nie mogę sobie miejsca znaleźć, a do soboty po prostu zwariuję. Nie żebym się nakręcała, można powiedzieć, siła wyższa🥺

@roki3 ja nie używałam detektora. i w tej ciazy chyba też nie będę używała. nie wiem w sumie 😆
To mi raźniej ;)
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Hej ja pracowalam jako kelnerka do 6 miesiaca pozniej ciezko bylo mi juz z taca latac i mega zapieprz przez cala zmianowke. Mialam kontrole , nie zastali mnie w domu bo poszli na poprzedni adres ale l4 mi wstrzymali Musialam cala sytuacje wyjasniac osobiscie w ZUSIE. Mogla Cie nie byc bo moglas buc w aptece czy cos ale to powinnas byc np na nastepny dzien... Lepiej dpwiedz sie u lekarza czy moze cos innego wypisac.
 
Dziękuję😘 Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty. Właśnie sprawdzam te pakiety. Nie wiem, czy zamówić czy poczekać do sobotniej wizyty na zalecenia lekarza, może lepiej się upewnić na niej czy jest w ogóle serce i dopiero lecieć z badaniami. A długo czekałaś na wyniki? Strasznie zaczęłam się wczoraj denerwować, ciężki tydzień przede mną i nie mogę sobie miejsca znaleźć, a do soboty po prostu zwariuję. Nie żebym się nakręcała, można powiedzieć, siła wyższa🥺


To mi raźniej ;)
Ja bym poczekała na lekarza. Wiesz mi ich w ogóle nikt nie zalecał, nawet po poronieniu tylko sama sobie zamówiłam i w sumie nie żałuję, bo teraz mam inne leki ustawione i jestem spokojniejsza, ale w pierwszej ciąży to nawet nie wiedziałam, że takie badania można wykonać. To co Ci mogę doradzić to bierz kwas foliowy metylowany, bo tą mutację ma ponad 50 % kobiet tylko większość o tym nie wie. Ja właśnie w pierwszej ciąży brałam zwykły folic i mogło to być przyczyną straty. A na wyniki czekałam dosyć długo, bo z pierwszej próbki stwierdzili, że nie ma materiału wystarczająco i muszę jeszcze raz wysyłać, więc na pewno czekałam tyle co na stronie plus jeszcze ponowna wysyłka czyli myślę, ze jakieś 2 tygodnie się zeszło ;)
 
Ja bym poczekała na lekarza. Wiesz mi ich w ogóle nikt nie zalecał, nawet po poronieniu tylko sama sobie zamówiłam i w sumie nie żałuję, bo teraz mam inne leki ustawione i jestem spokojniejsza, ale w pierwszej ciąży to nawet nie wiedziałam, że takie badania można wykonać. To co Ci mogę doradzić to bierz kwas foliowy metylowany, bo tą mutację ma ponad 50 % kobiet tylko większość o tym nie wie. Ja właśnie w pierwszej ciąży brałam zwykły folic i mogło to być przyczyną straty. A na wyniki czekałam dosyć długo, bo z pierwszej próbki stwierdzili, że nie ma materiału wystarczająco i muszę jeszcze raz wysyłać, więc na pewno czekałam tyle co na stronie plus jeszcze ponowna wysyłka czyli myślę, ze jakieś 2 tygodnie się zeszło ;)
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałam o tym kwasie foliowym, każdą ciążę na początku jechałam na Folicku😶 Właśnie tyle o tym czytałam, dziwne że nie zlecają po stracie tych badań od razu. Jestem też ciekawa, czy mój mi te badania zleci. Poczekam.
 
Dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałam o tym kwasie foliowym, każdą ciążę na początku jechałam na Folicku😶 Właśnie tyle o tym czytałam, dziwne że nie zlecają po stracie tych badań od razu. Jestem też ciekawa, czy mój mi te badania zleci. Poczekam.
Mnie dietetyczka zaleciła aby brać witaminy od HealthLabs, bo właśnie mają odpowiedni rodzaj kwasu foliowego i według niej to tylko ta firma (oraz NOYO) mają kompleksowo dobrane witaminy, w tym choliany. Tanio nie jest bo za witaminy + kwas omega-3 zapłaciłam koło 200 zł, ale ona jest bardzo dobrym dietetykiem, który specjalizuje się w przywracaniu płodności dietą u dziewczyn z PCOS, więc jej ufam 😊 poprzedni brałam zwykły kwas
 
Dziewczyny a tak z innej beczki, czy któraś z Was zaczęła już cokolwiek kupować dla maleństwa czy na razie cierpliwie czekacie?🙈
 
Dziewczyny a tak z innej beczki, czy któraś z Was zaczęła już cokolwiek kupować dla maleństwa czy na razie cierpliwie czekacie?🙈
Ja czekam :) przede mną ciężkie tygodnie, bo zaraz zaczynam 8 tydzień, a poprzednio tutaj zatrzymało się serduszko...

Ja na zwolnienie chce isc jak najszybciej, bo mam słabą atmosferę w pracy i nawet zanim zrobiłam test, to zaczęłam wysyłać CV. Więc czekam do prenatalnych :) Ale i tak będzie u mnie foch - a pracuje u rodziny 🙃
 
Ja czekam :) przede mną ciężkie tygodnie, bo zaraz zaczynam 8 tydzień, a poprzednio tutaj zatrzymało się serduszko...

Ja na zwolnienie chce isc jak najszybciej, bo mam słabą atmosferę w pracy i nawet zanim zrobiłam test, to zaczęłam wysyłać CV. Więc czekam do prenatalnych :) Ale i tak będzie u mnie foch - a pracuje u rodziny 🙃
A niech se będzie foch! Nie ma co pracować w takiej atmosferze. A długo pracujesz tam? Żeby ZUS się nie doczepił, że rodzina i takie tam
 
reklama
Dziewczyny a tak z innej beczki, czy któraś z Was zaczęła już cokolwiek kupować dla maleństwa czy na razie cierpliwie czekacie?🙈
Ja kupiłam ostatnio 3 ubranka, ale właśnie musiałam wybierać gender free :D i to bardziej taka moja zachcianka niż prawdziwe szykowanie wyprawki. Czekam na pewno do końca 1 trymestru z jakimiś poważniejszymi rzeczami.
 
Do góry