reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
No jest troche ale mimo to I tak znajduja wspolne zabawy . Mialam obie ciaze planowane ale wsumie ciesze sie ze jest taka roznica wieku bo z wiekiem mam troche inne podejscie juz co do wychowania . U nas jest taka roznica tez bo duzo rozmawialismy z mezem na temat drugiego dziecka I poczatkowo on nie chcial I chcielismy zeby to byla nasza wspolna decyzja a nie jednego z nas wiec troche nam to zajelo . A teraz trzecie to byla totalna niespodzianka wiec oboje musielismy sie oswoic z nowa sytuacja . A u was fajna roznica pewnie maja wspone tematy I zabawy . A jesli moge zapytac ,wszystkie ciaze planowane ?

3ka planowana, 4ta na tabletkach jednoskladnikowych, ktore weszly w interakcje z lekami od neurologa - przeciwpadaczkowymi na neuralgie, przy karmieniu dodatkowo. U mnie to bedzie 4ta cesarka, wiec swiadomie bym sie raczej nie zdecydowala bo mialam bardzo ciezka, cala lezaca trzecia ciaze
 
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
 
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
to chyba zalezy czy masz zwolnienie lezace czy jakos tak ? hmm na logike nikt na 9 miesiecy sie nie zamknie w domu..
 
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
No niestety to jest prawda. zawsze możesz poprosić lekarza zeby w zaleceniach napisał; wskazany wyjazd, spacery itp.
na l4 możesz siedziec w domu, isc do sklepu i apteki. nawet nie możesz się opiekować dzieckiem.
ja jak będę na l4 po macierzyńskim to proszę zeby wpisał adres nad morzem i pakuje się i jadę tam gdzie jestem zameldowana. zeby nikt się do mnie nie doczepił ;-) tam mam opiekę dla dziecka.
 
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Teoretycznie nie możesz wyjechać w celach wypoczynkowych, jak ZUS to odkryje to zabiera zasiłek za dany okres, w którym kontrolował i nie wiem jak z kolejnymi L4, praktycznie koleżanki jeździły i nie miały kontroli. więc wyjazd na własną odpowiedzialność. Od niedawna ZUS nic nie robi jak Cię nie zastanie w domu podczas kontroli - poszukaj sobie na necie artykułu że szczegółami
 
Można ewentualnie kombinować z wyjazdem typu - turnus nad morzem z psychoterapią lub rehabilitacją na miejscu i wtedy prosisz o L4 na adres ośrodka ale nie wiem na ile to bezpieczne:)
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny :)
Mam do was pytanie. Czy wiecie czy jak ma się L4 w ciąży to można gdzieś wyjechać? Mam na myśli np. wyjazd na weekend czy na tydzień nad morze dla relaksu? Pytam, ponieważ planuje iść na L4 po prenatalnych. W maju koleżanka ma ślub na Cyprze, ja mam działkę nad jeziorem, na której z chęcią przesiedziałabym całe lato, aż do porodu. Słyszałam, że podobno ZUS sprawdza czy ciężarna siedzi w domu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Podobno nie można. A przynajmniej trzeba się napracować przy tym. Ogólnie możesz wychodzić sklep, apteka, lekarz, badania, a tak powinnaś być w domu. A jeżeli chodzi o wyjazdy to powinien Ci lekarz wystawić zaświadczenie, ze to urlop zdrowotny czyli np. nie wiem rehabilitacje w sanatorium albo jakieś naciągane typu jak problemy z tarczycą to nad morze i zmienić miejsce pobytu w zusie. Jak chcesz pojechać do teściowej czy mamy na tydzień to musisz też im dać znać, ze zmieniasz miejsce zamieszkania (moja znajoma miała właśnie z tego powodu sprawę). Też sobie tego nie wyobrażam, mam nadzieję, ze chociaż jakiś weekend się uda wyjechać a chwilę, bo oszaleję.
Ogólnie nie mam dobrego zdania o Zusie :D
 
Do góry