reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

No nie! Ba! Pytała o cytologia to mówię że rok temu we wrześniu. To mówi że nic nie zleca, kontrolnie za 2 tyg ale zobaczymy. I mówi proszę sobie bety już nie sprawdzać:/ więc lekko się załamałam. Ale po waszych wpisach że 5 tydz to może za wczas... mam nadzieję na lepsze ♡ a prywatna wizyta na pewno będzie miała inny wydźwięk
No u mnie bylo jak u @melodyP , cytologia pol roku temu i od razu zrobił na pierwszej wizycie potwierdzającej ciążę (jeszcze przed USG). Wizyta prywatnie, ale nie wydaje mi się, żeby to miało znaczenie.. bardziej kwestia lekarza i jego praktyki.
 
reklama
No to daje znać:
Badania z odstępem 48h:
Beta z 13 277 na 23 290, wiec gitarka 🥰
Ale progesteron znowu w dół, teraz z 15,5 na 14,5..😱
Jestem po konsultacji z ginem i dostalam luteine dopochwowo..😊
Ale wiesz ze próg się waha? Nie zawsze jest progesteron tali sam. Za godzine mogłaś mieć 17 :)
 
No u mnie bylo jak u @melodyP , cytologia pol roku temu i od razu zrobił na pierwszej wizycie potwierdzającej ciążę (jeszcze przed USG). Wizyta prywatnie, ale nie wydaje mi się, żeby to miało znaczenie.. bardziej kwestia lekarza i jego praktyki.
na nfz przysługuje raz na dwa lata. Ja prywatnie musiałam rok temu zrobić, bo na nfz nie mogłam zrobić 😅
 
Pewnie, ze tak skoro się staraliście o dziecko to jest aż pęcherzyk. I nie dała Ci skierowania na żadne badania podstawowe? Chociaż to NFZ to nie powinno mnie to dziwić :p Moja siostra to w ogóle pierwsze USG miała chyba w 10-11 tygodniu, mimo ze chodziła wcześniej na wizyty, ale nikt jej nie kwapił się zrobić wcześniej USG -_-
No bo na nfz przysługuje tylko 3 usg. Dlatego lekarze nie chcą robić i wola zrobić kiedy lepiej widać. Z jednej strony logiczne, ale z drugiej strony co za problem zrobić usg chociaż krótkie...
 
Ale wiesz ze próg się waha? Nie zawsze jest progesteron tali sam. Za godzine mogłaś mieć 17 :)
Nie wiem 😆
To moja pierwsza ciaza i chyba juz kandyduje na zloty medal panikary roku 🤣
W kazdym bądź razie luteine mi przepisał, jakby uznał, że nie trzeba to pewnie by tego nie zrobił.. a mam tez swoje latka, więc po co ryzykować :)

Ale dobrze wiedzieć, ze progesteron ma takie skoki :)
 
No bo na nfz przysługuje tylko 3 usg. Dlatego lekarze nie chcą robić i wola zrobić kiedy lepiej widać. Z jednej strony logiczne, ale z drugiej strony co za problem zrobić usg chociaż krótkie...
Jestem przerazona tym co piszesz - jak jest na NFZ, nie zdawalam sobie sprawy!
 
Nie wiem 😆
To moja pierwsza ciaza i chyba juz kandyduje na zloty medal panikary roku 🤣
W kazdym bądź razie luteine mi przepisał, jakby uznał, że nie trzeba to pewnie by tego nie zrobił.. a mam tez swoje latka, więc po co ryzykować :)

Ale dobrze wiedzieć, ze progesteron ma takie skoki :)
No skoro lekarz zalecił to pewnie żeby nie ryzykować :)
Eee tam, jeszcze nie raz bedziemy panikować w ciąży 😊 ja czekam aż ja będę słuchała mojej teściowej która będzie mi panikowała aż sama zacznę 😂 bo na pokładzie mam 7-miesiecznego syna, który waży już 9kg, a z czasem będzie cięższy. Wiadomo, że dziecka nagle nie odsune od siebie bo w ciąży jestem. A teściowa z moją matką to najchętniej by przejęły opiekę nad nim za mnie 🤣
 
reklama
Do góry