reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

To moja pierwsza ciąża..ustarana i brałam duphaston od 18-28 dnia cyklu ale na ten moment wizytę u swojej mam dopiero 20.01. Byłam na nfz wcześniej to babka nie była zbyt uprzejmą, wręcz pozbawiająca nadzieji że trzeba teraz czekać bo to TYLKO pęcherzyk. Dla mnie to aż ! Bo jest nadzieja.. ze chociaż jestem drozna
Pewnie, ze tak skoro się staraliście o dziecko to jest aż pęcherzyk. I nie dała Ci skierowania na żadne badania podstawowe? Chociaż to NFZ to nie powinno mnie to dziwić :p Moja siostra to w ogóle pierwsze USG miała chyba w 10-11 tygodniu, mimo ze chodziła wcześniej na wizyty, ale nikt jej nie kwapił się zrobić wcześniej USG -_-
 
reklama
Mam nadzieję . Wydaje mi się że jest wczesna ciąża , w poprzedniej byłam później u lekarza ale to fakt teraz te testy szybciej wychodzą pozytywne mi 4 dni przed @ ale nie ma się chyba co nakręcać . Napiszę w poniedziałek co i jak 😊😊😊😊
Mi 1 dzień po spodziewanej @ wyszla ledwo widoczna blada kreska 😆 i bete mialam tylko 19, wiec wszystko zalezy od dnia zaplodnienia :) w 6+0 zobaczyłam tylko pęcherzyk i ciałko żółte, bo ciąża jest młodsza niż wychodzi z OM. Także głowa do gory, będzie dobrze :)
 
No to daje znać:
Badania z odstępem 48h:
Beta z 13 277 na 23 290, wiec gitarka 🥰
Ale progesteron znowu w dół, teraz z 15,5 na 14,5..😱
Jestem po konsultacji z ginem i dostalam luteine dopochwowo..😊
No to ladnie rosnie😁ale jak ginekologa nie zmartwil spadek progesteronu to moze jeszcze urosnie. Trzymam kciuki🤞 wierze ze wszystko jest ok 😊
 
Mi 1 dzień po spodziewanej @ wyszla ledwo widoczna blada kreska 😆 i bete mialam tylko 19, wiec wszystko zalezy od dnia zaplodnienia :) w 6+0 zobaczyłam tylko pęcherzyk i ciałko żółte, bo ciąża jest młodsza niż wychodzi z OM. Także głowa do gory, będzie dobrze :)
Mam taką nadzieję . Dziękuję za wsparcie dziewczyny ♥️♥️♥️
 
Pewnie, ze tak skoro się staraliście o dziecko to jest aż pęcherzyk. I nie dała Ci skierowania na żadne badania podstawowe? Chociaż to NFZ to nie powinno mnie to dziwić :p Moja siostra to w ogóle pierwsze USG miała chyba w 10-11 tygodniu, mimo ze chodziła wcześniej na wizyty, ale nikt jej nie kwapił się zrobić wcześniej USG -_-
No nie! Ba! Pytała o cytologia to mówię że rok temu we wrześniu. To mówi że nic nie zleca, kontrolnie za 2 tyg ale zobaczymy. I mówi proszę sobie bety już nie sprawdzać:/ więc lekko się załamałam. Ale po waszych wpisach że 5 tydz to może za wczas... mam nadzieję na lepsze ♡ a prywatna wizyta na pewno będzie miała inny wydźwięk
 
No nie! Ba! Pytała o cytologia to mówię że rok temu we wrześniu. To mówi że nic nie zleca, kontrolnie za 2 tyg ale zobaczymy. I mówi proszę sobie bety już nie sprawdzać:/ więc lekko się załamałam. Ale po waszych wpisach że 5 tydz to może za wczas... mam nadzieję na lepsze ♡ a prywatna wizyta na pewno będzie miała inny wydźwięk
No bete to warto na początku sprawdzać, bo później powyżej tysięcy to już nie jest miarodajna. Na pewno jak będziesz na wizycie prywatnej to lekarz Ci zleci wszystkie badania. Ja robiłam już na drugi dzień po tym jak się dowiedziałam, ze jestem w ciąży, żeby mieć już na pierwszą wizytę do ginekologa, więc jak masz je robić prywatnie to się bym zastanowiła czy tak nie zrobić. Cytologię mi powiedziała, ze robimy na następnej wizycie, bo już pół roku minęło od ostatniej. Tak samo dzisiaj byłam u dentysty i myślałam, ze już sobie odhaczę na całą ciążę :D a pani do mnie, żebym przyszła jeszcze za 3-4 miesiące i tak ze 3 wizyty w ciąży, żebym zaliczyła bo bardzo często w ciąży są problemy z zębami
 
No bete to warto na początku sprawdzać, bo później powyżej tysięcy to już nie jest miarodajna. Na pewno jak będziesz na wizycie prywatnej to lekarz Ci zleci wszystkie badania. Ja robiłam już na drugi dzień po tym jak się dowiedziałam, ze jestem w ciąży, żeby mieć już na pierwszą wizytę do ginekologa, więc jak masz je robić prywatnie to się bym zastanowiła czy tak nie zrobić. Cytologię mi powiedziała, ze robimy na następnej wizycie, bo już pół roku minęło od ostatniej. Tak samo dzisiaj byłam u dentysty i myślałam, ze już sobie odhaczę na całą ciążę :D a pani do mnie, żebym przyszła jeszcze za 3-4 miesiące i tak ze 3 wizyty w ciąży, żebym zaliczyła bo bardzo często w ciąży są problemy z zębami
Pracuje w stomatologi to coś o tym wiem :p polecam higienizacje w czasie ciąży przedewszystkim może po 1 trymestrze już bezpiecznie ultradźwiękami można wbrew plotkom. Działka w ciazy są szczególnie wrażliwe i łatwo o stan zapalny przy nagromadzonej płytce No i też ciąża wpływa na ślinę i pH w ustach

No po to zapisałam się jednocześnie na NFZ żeby skorzystać z badań za free. Ale jak widać są bardzo wstrzemięźliwi -.-
 
No nie! Ba! Pytała o cytologia to mówię że rok temu we wrześniu. To mówi że nic nie zleca, kontrolnie za 2 tyg ale zobaczymy. I mówi proszę sobie bety już nie sprawdzać:/ więc lekko się załamałam. Ale po waszych wpisach że 5 tydz to może za wczas... mam nadzieję na lepsze ♡ a prywatna wizyta na pewno będzie miała inny wydźwięk
Ja tylko raz zrobilam bete zeby potwierdzic ciaze po zrobieniu testow plytkowych , jak bylam na wizycie u ginekologa to pytalam czy zrobic przyrost to powiedziala ze bez sensu I zeby poczekac spokojnie na kolejna wizyte bo pewnie juz bedzie wszystko widac
 
reklama
Ale co do badan to od razu zostaly mi wszystkie zlecone wraz z usg piersi I pobrana mialam cytologie bo jak powiedzialam ze wiosna tamtego roku robilam to stwierdzila ze dawno
 
Do góry