reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Witajcie. Jestem po transfuzji, następna za 2 tygodnie, a za tydzień wracam do szpitala. Czytałam, że powinno się zrobić usg prenatalne 3 trymestru do 32 tygodnia ciąży. Nie będę się widzieć ze swoim lekarzem między przyjęciami do szpitala a w przyszłym tygodniu wypada właśnie 32 tydzień. Czytałam, że USG 3 trymestru jest płatne. I teraz nie wiem, dzwonić i wybłagać termin na przyszły tydzień? Któraś może wie jak to wygląda? To jest konieczne?
badania prenatalne robiłam w pierwszej ciąży. Było to dla mnie mnóstwo pieniędzy jako nastolatka… Teraz w drugiej ciąży ich nie robię. Nikt nie naciska.
 
reklama
W 1 ciąży poza zwykłymi wizytami jeździłam na te 3 badania prenatalne płatne. Teraz na zwykle wizyty chodzę do lekarza który mi te prenatalne robił w pierwszej ciąży i czuje ze gdyby coś miało być nie tak to by zauważył podczas usg
 
W 1 ciąży poza zwykłymi wizytami jeździłam na te 3 badania prenatalne płatne. Teraz na zwykle wizyty chodzę do lekarza który mi te prenatalne robił w pierwszej ciąży i czuje ze gdyby coś miało być nie tak to by zauważył podczas usg
Ja chyba też nie będę robić. Miałam w szpitalu tyle usg, ile chyba nie miałam przez całą ciążę... choć badali co innego niż wady. Nawet jeśli coś złego by wyszło to chyba kolejny stres mnie całkiem dobije.
 
Ja chyba też nie będę robić. Miałam w szpitalu tyle usg, ile chyba nie miałam przez całą ciążę... choć badali co innego niż wady. Nawet jeśli coś złego by wyszło to chyba kolejny stres mnie całkiem dobije.
ja robiłam wszystkie 3 prenetalne, 29 czerwca miałam te 3 i ja osobiście nie wyobrażam sobie ich nie robić, choć za wszystkie płaciłam, ale to indywidualna sprawa 😊 mnie bardzo uspokoiły te wizyty, każde usg u tego lekarza trwa prawie 1h i bardzo dokładnie wszystko sprawdza 😊 nawet się dowiedziałam że moja córcia ma bujne rzęsy i czuprynkę 😂
 
A w szpitalu nie możesz zapytać kogoś z lekarzy? Bo jeżeli leżysz w szpitalu i sprawdzają przepływy u dziecka to może i USG miałaś robione przez specjalistę z certyfikatem 🤔
Aktualnie jestem przez tydzień w domu. Czytałam na mamaginekolog (Link do: USG III trymestru (28-32 tyg.) – co warto o nim wiedzieć?) że usg 3 trymestru nie musi być robione przez lekarza z certyfikatem. Do wypisu ze szpitala dostałam wynik usg ale jest napisane USG II trymestru i nie wiem czy się pomylił czy to coś innego... W szpitalu w sumie nie pytałam o to, chyba nie miałam głowy, za ciężkie przeżycia tam miałam.
 
Aktualnie jestem przez tydzień w domu. Czytałam na mamaginekolog (Link do: USG III trymestru (28-32 tyg.) – co warto o nim wiedzieć?) że usg 3 trymestru nie musi być robione przez lekarza z certyfikatem. Do wypisu ze szpitala dostałam wynik usg ale jest napisane USG II trymestru i nie wiem czy się pomylił czy to coś innego... W szpitalu w sumie nie pytałam o to, chyba nie miałam głowy, za ciężkie przeżycia tam miałam.
jesli jest napisane usg II trymestru to widocznie Ci w szpitalu zrobili 😊
 
reklama
Hej u mnie w 29t 4d. Mały ważył 1266g i z usg wychodzi 29t1d. Lekarz określa jego że jest malutki. A jak u Ciebie
To u mnie w 29+3 malutka wychodzi 1386g. wiec synek moze faktycznie bedzie z tych mniejszych ale to się jeszcze zobaczy bo teraz dzieciaczki mogą znacznie więcej i szybciej przybierać. kiedy masz kolejna wizytę?
 
Do góry