reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

reklama
No to różnica 3-4 dni 😍 to może u mnie będzie szansa na serduszko 6+5 :D już się nie mogę doczekać!
@liska_94 te nasze późne terminy będą nas zżerały z ciekawości 🤣
Z córką byłam właśnie jakoś 6+4 albo 6+5 i było serduszko <3 A tydzień wcześniej byłam na nfz żeby mieć badania za darmo i lekarka nie widziała jeszcze serduszka, co prawda sama przyznała że aparat jest beznadziejny ale tydzień stresu miałam. Dobrze doczytałam że masz 7-mio miesięczne bobo? Jak widzisz taką różnicę wieku? U mnie będzie 2,5 roku i się boję że to mało, córka była takim lajtowym niemowlaczkiem i ze spaniem i z zachowaniem, a jak miała ok 1,5 roku się mega się wszystko pospuło, spanie okresami jest dramat, tylko na ręce i na ręce, nie zajmie się sobą sama już w ogóle, pójść z nią gdziekolwiek bez wózka to jest udręka, nie chce iść za ręke, ucieka, kładzie się na chodniku. Więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze mnie z tym wszystkim z brzuchem a potem z maluszkiem, ma dziewczyna 8 miesięcy żeby się ogarnąć 🤣
🤣
 
Dziewczyny a ja mam do Was pytanie szczególnie do tych, które już były w ciąży. Czy wasz partner chodził z Wami na usg? I jeżeli tak to od którego tygodnia? I czy pierwsze prenatalne jest wykonywane już przez powłoki brzuszne czy dopochwowo?
Ja miałam pierwsze prenatalne pół na pół przez brzuch i przezpochwowo. Mąż był ze mną tylko na jednym usg w 14 tc, trochę po znajomości bo była pandemia i nie można było z osobą towarzyszącą. Został zawołany tylko na samo usg i tak się zestresował, że nic na ekranie nie zobaczył 😂
 
Z córką byłam właśnie jakoś 6+4 albo 6+5 i było serduszko <3 A tydzień wcześniej byłam na nfz żeby mieć badania za darmo i lekarka nie widziała jeszcze serduszka, co prawda sama przyznała że aparat jest beznadziejny ale tydzień stresu miałam. Dobrze doczytałam że masz 7-mio miesięczne bobo? Jak widzisz taką różnicę wieku? U mnie będzie 2,5 roku i się boję że to mało, córka była takim lajtowym niemowlaczkiem i ze spaniem i z zachowaniem, a jak miała ok 1,5 roku się mega się wszystko pospuło, spanie okresami jest dramat, tylko na ręce i na ręce, nie zajmie się sobą sama już w ogóle, pójść z nią gdziekolwiek bez wózka to jest udręka, nie chce iść za ręke, ucieka, kładzie się na chodniku. Więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze mnie z tym wszystkim z brzuchem a potem z maluszkiem, ma dziewczyna 8 miesięcy żeby się ogarnąć 🤣
🤣
O to jest szansa że moja na 1,5 roku się poprawi 🤣🤣🤣
 
Z córką byłam właśnie jakoś 6+4 albo 6+5 i było serduszko <3 A tydzień wcześniej byłam na nfz żeby mieć badania za darmo i lekarka nie widziała jeszcze serduszka, co prawda sama przyznała że aparat jest beznadziejny ale tydzień stresu miałam. Dobrze doczytałam że masz 7-mio miesięczne bobo? Jak widzisz taką różnicę wieku? U mnie będzie 2,5 roku i się boję że to mało, córka była takim lajtowym niemowlaczkiem i ze spaniem i z zachowaniem, a jak miała ok 1,5 roku się mega się wszystko pospuło, spanie okresami jest dramat, tylko na ręce i na ręce, nie zajmie się sobą sama już w ogóle, pójść z nią gdziekolwiek bez wózka to jest udręka, nie chce iść za ręke, ucieka, kładzie się na chodniku. Więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze mnie z tym wszystkim z brzuchem a potem z maluszkiem, ma dziewczyna 8 miesięcy żeby się ogarnąć 🤣
🤣
Wiem ze komentarz nie do mnie ale chcialam napisac ze cie rozumiem . Moja ma teraz 15 miesiecy . Maly diabel normalnie ,na rece czesto chce ,palcem pokazuje na wszystko zeby jej dac , spacery to tez udreka w wozku na poczatku ok a pozniej chce wyjsc I to samo co u ciebie nie da sie z nia isc ,reki nie da ,ona musi sama I zaraz gleba bo najciekawiej chodzic po trawie a nie po chodniku a do 9 miesiaca dziecko jak aniolek ,spala ladnie ,plakala tylko jak cos dolegalo ,przysypiala ladnie noce a pozniej to tak jak napisalam wyzej . Tez licze ze do czasu porodu bedzie lepiej bedzie miala wtedy 23 miesiace
 
Wiem ze komentarz nie do mnie ale chcialam napisac ze cie rozumiem . Moja ma teraz 15 miesiecy . Maly diabel normalnie ,na rece czesto chce ,palcem pokazuje na wszystko zeby jej dac , spacery to tez udreka w wozku na poczatku ok a pozniej chce wyjsc I to samo co u ciebie nie da sie z nia isc ,reki nie da ,ona musi sama I zaraz gleba bo najciekawiej chodzic po trawie a nie po chodniku a do 9 miesiaca dziecko jak aniolek ,spala ladnie ,plakala tylko jak cos dolegalo ,przysypiala ladnie noce a pozniej to tak jak napisalam wyzej . Tez licze ze do czasu porodu bedzie lepiej bedzie miala wtedy 23 miesiace
Haha to nie jestem sama :D U nas identycznie jak piszesz - od 9 miesiąca zaczęło się psuć spanie, a ok 18 m cała reszta 😆
 
Wiem ze komentarz nie do mnie ale chcialam napisac ze cie rozumiem . Moja ma teraz 15 miesiecy . Maly diabel normalnie ,na rece czesto chce ,palcem pokazuje na wszystko zeby jej dac , spacery to tez udreka w wozku na poczatku ok a pozniej chce wyjsc I to samo co u ciebie nie da sie z nia isc ,reki nie da ,ona musi sama I zaraz gleba bo najciekawiej chodzic po trawie a nie po chodniku a do 9 miesiaca dziecko jak aniolek ,spala ladnie ,plakala tylko jak cos dolegalo ,przysypiala ladnie noce a pozniej to tak jak napisalam wyzej . Tez licze ze do czasu porodu bedzie lepiej bedzie miala wtedy 23 miesiace
A zapomnialam dodac ze jestesmy jeszcze na etapie wspinaczek . Oczy dookola glowy ,na sofy I krzesla caly czas wchodzi . Spadla 2 razy ,nauczylo ja to cos ? Po 10 min znowu byla na krzesle .
 
reklama
Na wizycie 5+5 było coś widać już ? ;)
W 5 tygodniu był pęcherzyk ciążowy, pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka 2 mm. Tylko bicia serca nie było.
Teraz w 7+4 zarodek 1,3 mm, więc już duży chłop :D Ja też myślałam, ze kartę ciąży dostaje się dopiero po 7 tygodniu jak widać serduszko :p Tym bardziej, ze w poprzedniej ciąży poszłam w 7 i okazało się, ze prawdopodobnie się nie rozwija zarodek to powiedziała mi, ze karty ciąży nie wydaje tylko zobaczymy za tydzień jak na kontroli
 
Do góry