reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2023

Z córką byłam właśnie jakoś 6+4 albo 6+5 i było serduszko <3 A tydzień wcześniej byłam na nfz żeby mieć badania za darmo i lekarka nie widziała jeszcze serduszka, co prawda sama przyznała że aparat jest beznadziejny ale tydzień stresu miałam. Dobrze doczytałam że masz 7-mio miesięczne bobo? Jak widzisz taką różnicę wieku? U mnie będzie 2,5 roku i się boję że to mało, córka była takim lajtowym niemowlaczkiem i ze spaniem i z zachowaniem, a jak miała ok 1,5 roku się mega się wszystko pospuło, spanie okresami jest dramat, tylko na ręce i na ręce, nie zajmie się sobą sama już w ogóle, pójść z nią gdziekolwiek bez wózka to jest udręka, nie chce iść za ręke, ucieka, kładzie się na chodniku. Więc ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze mnie z tym wszystkim z brzuchem a potem z maluszkiem, ma dziewczyna 8 miesięcy żeby się ogarnąć 🤣
🤣
Haha. Ja się zastanawiam jak ogarne jak maly bedzie chodzić. już siebie widzę biegająca w 7 miesiacu i upałach za nim 😂😂 jesli zacznie chodzic ;d
w sumie między nimi bedzie 15 miesiecy i jak to widzę? w sumie nie zastanawialam się nad tym, bardzo chciałam mieć dzieci z małą różnica wieku 😊 niespodziewałam się ze tak szybko zaciąże 😅 bedziemy się wspierać po porodzie, i szukać energii na biegające 🤣🤣
zeeee coooo? mówisz, że po 1,5 roku się popsuje - słaaabo, bo mam takie same dziecko jakie Ty mialas. liczę na powtórkę z drugim 😂
 
reklama
A co do różnicy wieku to ja tez uważam ze im mniejsza tym lepiej i teraz żałuje, ze jednak trochę szybciej się nie zdecydowaliśmy😀

U mnie będzie 20 miesięcy różnicy.

Na razie jedyne czego się boje to jak to zrobić, by córeczka nie czuła się odrzucona… no i nie wyobrażam sobie te kilka dni po porodzie być bez niej 🙈
 
U mnie jest roznicy miedzy dzieciaczkami 5,5 roku I nie narzekam . Starsza juz ma swoje zainteresowania ,nie potrzebuje az tyle uwagi co mlodsze dziecko ,chodzi do przedszkola wiec tam tez sie wybawi . A dodatkowo nie raz sama proponuje pomoc przy mlodszej corce albo sama sie pyta czy moze pobawic sie z mlodsza bo ma fajna zabawe.Mnie np przeraza teraz roznica tak naprawde 23 miesiecy .
 
Mam jedno dziecko więc nie mogę się jeszcze wypowiedzieć z doświadczenia o różnicy wieku, ale z obserwacji i przemyśleń to dla mnie osobiście takie minimum minimum różnicy to 2 lata. Wiadomo że im starszak starszy tym łatwiej, ale im mniejsza różnica tym większa szansa że się pobawią razem, będą mieli jakieś wspólne sprawy, będą mieli lepszy kontakt. Mam 2 kuzynki z którymi mam kilka miesięcy różnicy to całe dzieciństwo ze sobą spędziłyśmy, a kuzynka 4 lata młodsza to już zupełnie inna historia, taki dzieciuch zawsze, to już za duża różnica. My chcieliśmy już bo ja nie wróciłam do pracy i nie mam zamiaru tam wracać, będę się przebranżawiać, nie chciałam do żłobka młodej posyłać i byłam w takim zawieszeniu że jeszcze jedne dziecko będzie i nie ma sensu zaczynać całej tej machiny, dopiero jak ogarniemy dwójkę. No i nie chciałoby mi się wracać do tego etapu jakby córa była starsza, wolę za jednym bałaganem :D No i chcę jeszcze trochę skorzystać z życia :D Za miesiąc kończę 29 lat, więc jak dobrze wszystko pójdzie odpukać to wyrobię się z dziećmi przed 30 :D
 
A co do różnicy wieku to ja tez uważam ze im mniejsza tym lepiej i teraz żałuje, ze jednak trochę szybciej się nie zdecydowaliśmy😀

U mnie będzie 20 miesięcy różnicy.

Na razie jedyne czego się boje to jak to zrobić, by córeczka nie czuła się odrzucona… no i nie wyobrażam sobie te kilka dni po porodzie być bez niej 🙈
O jezu! mam te same przeczucia... Ja już się stresuje i zastanawiam jak maleństwo beze mnie wytrzyma max. tydzień :-(
I tez sie mega boje ze synek poczuje się odrzucony, ale zrobimy wszystko zeby nie było tak, bo same sie bedziemy z tym zle czuć. Ja już jego tyle tule, całuję ze az szok 😅
 
reklama
Mam jedno dziecko więc nie mogę się jeszcze wypowiedzieć z doświadczenia o różnicy wieku, ale z obserwacji i przemyśleń to dla mnie osobiście takie minimum minimum różnicy to 2 lata. Wiadomo że im starszak starszy tym łatwiej, ale im mniejsza różnica tym większa szansa że się pobawią razem, będą mieli jakieś wspólne sprawy, będą mieli lepszy kontakt. Mam 2 kuzynki z którymi mam kilka miesięcy różnicy to całe dzieciństwo ze sobą spędziłyśmy, a kuzynka 4 lata młodsza to już zupełnie inna historia, taki dzieciuch zawsze, to już za duża różnica. My chcieliśmy już bo ja nie wróciłam do pracy i nie mam zamiaru tam wracać, będę się przebranżawiać, nie chciałam do żłobka młodej posyłać i byłam w takim zawieszeniu że jeszcze jedne dziecko będzie i nie ma sensu zaczynać całej tej machiny, dopiero jak ogarniemy dwójkę. No i nie chciałoby mi się wracać do tego etapu jakby córa była starsza, wolę za jednym bałaganem :D No i chcę jeszcze trochę skorzystać z życia :D Za miesiąc kończę 29 lat, więc jak dobrze wszystko pójdzie odpukać to wyrobię się z dziećmi przed 30 :D
haha, to u mnie tez podobne podejście w tych kwestiach😀 do żłobka tez nie chciałam oddawać córeczki no i następnego maleństwa, do przedszkola już jak najbardziej:) wiec powiedzmy za 3-4 lata będę miała 30-31 lat i spokojnie moge już wrócić do zawodowej pracy😀 a nie będę przecież jeszcze taka stara🤣
 
Do góry