reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

To zależy czy masz IgG czy igM podwyższone. Moim zdaniem lepiej dla Ciebie, ze przeszłaś w młodości to są mniejsze szanse, ze złapiesz w ciąży ;) Ja nie mam żadnych przeciwciał czyli nigdy nie przeszłam i mam fobię na punkcie mycia wszystkich warzyw, zmieniania desek, jeszcze jak nie miałam zwolnienia i byłam w pracy, a pracuję ze zwierzętami to też się było to dla mnie stresujące.
No to zrozumiale . To jedno mam w normie wiec chyba jest ok . Ja w poprzedniej ciazy dowiedzialam sie dopiero ze przeszlam ,nawet nie mialam pojecia ze moglam .
 
reklama
Wczoraj był jakiś problem z diagnostyka nie mogłam odczytać wyników myslalam ze dostanie szału... :/ ale wyniki są:
12.01 12 767.5 po 96h
16.01 26 348,8
Myślę że w normie, choć zastanawiam się czy nie za mało coś... Teraz chodzie na badania morfologii, proga i bety 2x w tygodniu. Pon i czw.
A po co badasz betę i prog nadal?
 
Witam! 🤰🤰

Trzymamy kciuki za dzisiejsze wizyty! ✌️☻️

@Otylia. - wizyta 17.01.
@MamaKrzysia19 - wizyta 17.01.
@Natka0 - wizyta 17.01.
@tamagotchi - wizyta 17.01.


@Mama23????? - wizyta 18.01.
@melodyP - wizyta 18.01.
@Śnieżka1990 - wizyta 19.01.
@Joanna939 - wizyta 19.01.
@Marta_322332 - wizyta 19.01.
@Mama.Grzesia - wizyta 20.01.
@Martaxd - wizyta 23.01.
@Agu-23 - wizyta 24.01.
@Andzia155 - wizyta 24.01.
@mamamama34 - wizyta 25.01.
@Cns432 - wizyta 25.01.
@mała_mama - wizyta 26.01.
@angeliskax - wizyta 26.01.
@LiliankaKornelka - wizyta 26.01.
@róża92 - wizyta 1.02.
@Lilia92 - wizyta 6.02.
Proszę mnie dopisać na wizytę 06.02 😄
Witam! 🤰🤰

Trzymamy kciuki za dzisiejsze wizyty! ✌️☻️

@Otylia. - wizyta 17.01.
@MamaKrzysia19 - wizyta 17.01.
@Natka0 - wizyta 17.01.
@tamagotchi - wizyta 17.01.


@Mama23????? - wizyta 18.01.
@melodyP - wizyta 18.01.
@Śnieżka1990 - wizyta 19.01.
@Joanna939 - wizyta 19.01.
@Marta_322332 - wizyta 19.01.
@Mama.Grzesia - wizyta 20.01.
@Martaxd - wizyta 23.01.
@Agu-23 - wizyta 24.01.
@Andzia155 - wizyta 24.01.
@mamamama34 - wizyta 25.01.
@Cns432 - wizyta 25.01.
@mała_mama - wizyta 26.01.
@angeliskax - wizyta 26.01.
@LiliankaKornelka - wizyta 26.01.
@róża92 - wizyta 1.02.
@Lilia92 - wizyta 6.02.
Proszę mnie dopisać na 06.02 😄 mam nadzieję że będzie coś już widać, chociaż nie wiem czy wytrzymam do tego czasu. Dziś mam zamiar zrobić bete dla świętego spokoju 😃
 
A macie dziewczyny jakieś konkretne rzeczy, których nie jecie/ nie pijecie w ciązy? Bo ja już dostaję szału, jak znowu widzę, ze czegoś powinnam unikać, a pózniej sprawdzam i okazuje się, ze wcale nie. Ostatnio tak znalazłam sok marchewkowy, że nie można pić w ciąży, już lament, że wypiłam ostatnio 2 opakowania bo miałam ochotę. Sprawdzam w innych źródłach to okazuje się, ze w ciąży bardzo wskazany :D Tak samo łosoś albo wątróbka też widziałam różne zakazy i nakazy.
 
Ja dzisiaj odpuszczam wizytę bo udało mi sie dostać do mojej dr prowadzącej 20/01 także to bezsensu, zwłaszcza ze mam zapalenie pęcherza i lepiej mi będzie w łóżku... Mialyscie zapalenie pecherza? U mnie z nim to jakas zmora! Oczywiscie wyszedł zły posiew moczu i czekam na jakieś niestety pewnie antybiotyki ;(
 
A macie dziewczyny jakieś konkretne rzeczy, których nie jecie/ nie pijecie w ciązy? Bo ja już dostaję szału, jak znowu widzę, ze czegoś powinnam unikać, a pózniej sprawdzam i okazuje się, ze wcale nie. Ostatnio tak znalazłam sok marchewkowy, że nie można pić w ciąży, już lament, że wypiłam ostatnio 2 opakowania bo miałam ochotę. Sprawdzam w innych źródłach to okazuje się, ze w ciąży bardzo wskazany :D Tak samo łosoś albo wątróbka też widziałam różne zakazy i nakazy.

Ja jak mam ochote to jem / pije, ale faktycznie lepiej było by sie nad tym bardziej zastanowić.
Napewno nie wolno rzeczy surowych - tatar, niedogotowane jajka, i jakis ryb, tylko nie pamietam jakich - takich ktore nogą rtęć zawierac.. i kurczaka z antybiotykami tez nie wolno - wiec najlepiej indyk, ktorego nie da sie nafaszerowac antybiotykiem.
Ze mna lekarz w zasadzie w ogole nie rozmawiał o jedzeniu... musze zapisać na nastepna listę 😆
 
Ja dzisiaj odpuszczam wizytę bo udało mi sie dostać do mojej dr prowadzącej 20/01 także to bezsensu, zwłaszcza ze mam zapalenie pęcherza i lepiej mi będzie w łóżku... Mialyscie zapalenie pecherza? U mnie z nim to jakas zmora! Oczywiscie wyszedł zły posiew moczu i czekam na jakieś niestety pewnie antybiotyki ;(

Współczuję :( niecierpię miec zapalenia pecherza, a co dopiero w ciazy jak się tyle sika!
Oby Ci się szybko polepszylo!❤
 
No ja chyba też nic nie będę brała 🙈
Przecież mnie zna i moje bolączki z ostatniej ciąży.
Ale pewnie mnie zruga i powie mówiłam rok, półtora kolejne 🤣
A tu młoda dzisiaj kończy 11 miesięcy a ja zaczynam 9 tydzień 🙈
Mam nadzieje że blizna już ok skoro na poporodowej mowila że w świetnym stanie.

No nie spodziewałam się że załapię od strzała 🤣🤣🤣
No my za drugim cyklem. Też się spodziewalam że trochę więcej nam to zajmie, ale no jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Mąż to nawet dumny jak paw chodzi 😂😂
 
reklama
A macie dziewczyny jakieś konkretne rzeczy, których nie jecie/ nie pijecie w ciązy? Bo ja już dostaję szału, jak znowu widzę, ze czegoś powinnam unikać, a pózniej sprawdzam i okazuje się, ze wcale nie. Ostatnio tak znalazłam sok marchewkowy, że nie można pić w ciąży, już lament, że wypiłam ostatnio 2 opakowania bo miałam ochotę. Sprawdzam w innych źródłach to okazuje się, ze w ciąży bardzo wskazany :D Tak samo łosoś albo wątróbka też widziałam różne zakazy i nakazy.
nie można jeść surowego mięsa, surowego jajka, surowego ryby, sery pleśniowe.

Reszte mozna w granicach rozsądku np. Kawe raz dziennie, bo nie trzeba z niej całkowicie rezygnować. Rzeczy z których najlepiej zrezygnować od razu to papierosy i alkohol.
 
Do góry