reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

reklama
My czekamy do 13 tygodnia, czyli do końca lutego….
Ja już powiedziałam paru zaufanym osobom, mimo że mój partner jest w sumie przeciwko. Ja jednak uważam, że to mój brzuch i moja decyzja, kiedy i komu. Dla mnie jest to bardziej realne, jeśli wypowiem na głos, że jestem w ciąży, bo człowiek jednak nie dowierza. Ale oficjalnie np. W pracy to oczywiście po 13.
 
Ja bym powiedziała w 12 tyg ale chciałabym wcześniej moc poradzić się mojej mamy i pogadać po babsku, a mój partner uważa że jak powiem swoim rodzicom to i jego też powinniśmy w tym samym czasie... Ale jego ojciec to mega papla i wygada wszystkim 😒
My chcąc nie chcą musimy już powiedzieć ponieważ planowaliśmy ślub 12.06 w Grecji i musimy jak najszybciej uprzedzić gości ze ślub tam będzie odwołany i musimy coś tutaj ogarnąć ;( moja mama już wie jednak za tydzień chcemy poinformować mamę mojego narzeczonego i mamy to samo zmartwienie ze zaraz ogłosi to na fb a my totalnie nie potrzebujemy tej otoczki :/ myśle ze możesz porozmawiać z ukochanym i mu wytłumaczyć ze to dla Twojego bardziej zdrowia psychicznego bo z nim tez przecież aż tak nie porozmawiasz i jakby się nie starał cię zrozumieć to jednak czasem średnio im to wychodzi , a mama to mama ;)
 
My chcąc nie chcą musimy już powiedzieć ponieważ planowaliśmy ślub 12.06 w Grecji i musimy jak najszybciej uprzedzić gości ze ślub tam będzie odwołany i musimy coś tutaj ogarnąć ;( moja mama już wie jednak za tydzień chcemy poinformować mamę mojego narzeczonego i mamy to samo zmartwienie ze zaraz ogłosi to na fb a my totalnie nie potrzebujemy tej otoczki :/ myśle ze możesz porozmawiać z ukochanym i mu wytłumaczyć ze to dla Twojego bardziej zdrowia psychicznego bo z nim tez przecież aż tak nie porozmawiasz i jakby się nie starał cię zrozumieć to jednak czasem średnio im to wychodzi , a mama to mama ;)
Dokładnie tak, zwłaszcza że moja mama mieszka w Polsce a my w uk. Już mu to powiedziałam, jedziemy teraz na urlop i będziemy pewnie nadal się zastanawiać. Szczerze powiedziawszy to pierwszy raz w życiu staram się nie planować, nie wiem jak będzie z tą ciąża bo nigdy jakiś większych badań typu hormony nie miałam, nawet nie wiem jak wygląda moja morfologia w tej chwili. Tłumaczę sobie, że skoro doszło do zapłodnienia i to w pierwszym cyklu starań to nasze komórki były silne i muszą być zdrowe.
 
Dokładnie tak, zwłaszcza że moja mama mieszka w Polsce a my w uk. Już mu to powiedziałam, jedziemy teraz na urlop i będziemy pewnie nadal się zastanawiać. Szczerze powiedziawszy to pierwszy raz w życiu staram się nie planować, nie wiem jak będzie z tą ciąża bo nigdy jakiś większych badań typu hormony nie miałam, nawet nie wiem jak wygląda moja morfologia w tej chwili. Tłumaczę sobie, że skoro doszło do zapłodnienia i to w pierwszym cyklu starań to nasze komórki były silne i muszą być zdrowe.
Ciąża to taki stan ze przez 9 miesięcy będziemy w stresie mimo wszystko. ;( ja na wizycie nie umiałam odpowiedzieć na polowe pytań związanych z moim zdrowiem , zero badań nawet cytologia robiona z 2 lata temu wiec nie jesteś w tym sama :) ja powiedziałam mojej mamie bo tez bardzo złe znoszę te początki , mój to cieszy się ciąża ale nie rozumie co mój organizm przechodzi wiec uważam ze powinnaś mieć po swojej stronie teraz kogos kto będzie cię rozumiał w 100% :)
 
reklama
Hej dziewczyny!
Wychodzi na to, że jestem w ciąży! ☺️
Udało się za pierwszym razem i jestem jeszcze w szoku, dlatego chciałabym jako świeżak zapytać o kilka rzeczy: 1. Czy i jakie suplementy stosujecie 2. Ból piersi - mi minął, od dwóch dni już mnie nie bolą i martwię się, że nie bolą, czy macie jakieś doświadczenie? 3. Jak się czujecie? W OGOLE NIE CZUJE, że jestem w ciąży. Nic mi się nie dzieje 😅
Pozdrawiam Was!
Stosuję tylko kwas foliowy:) mnie piersi bolą jednego dnia bardziej, jednego mniej, a czasem wcale
Kochane, czy wy już po pierwszym USG? Ja miałam usg w czwartek, czyli w 6+3. Ciąża na swoim miejscu, tylko...zarodek się schował...Tak twierdzi moja lekarka. Ja nic nie widziałam, ale lekarka twierdzi, że w pewnym ujęciu widziała i był przyklejony do ściany. Mówiła, że w tym tygodniu ciąży się to zdarza. Staram się jej wierzyć, ale oczywiście się stresuję. W mojej pierwszej ciąży już był zarodek i akcja serca...
U mnie 6+0 (wg. aplikacji, a z obliczen lekarza 7t. c.) nie było widać zarodka ale to było jeszcze za wcześnie. Mam nadzieję, że w poniedziałek już bedzie go widać czyli 6+6)
 
Do góry