reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja patrzyłam na Johnsona ten z bawełną, niby ma napisane, że od 1 dnia życia, ale ja też zielona jestem w tej kwestii. Poza tym mam Sudocrem, chce dokupić jeszcze Alantan na ewentualne odparzenia no i coś do pępka. Znajoma poradziła mi, że najlepsze są waciki nasączone alkoholem. W szpitalu pewnie będą kazali Octanisept, ale waciki podobno nie mają sobie równych.
 
reklama
Ja chyba będę kupować z firmy hipp dostępna w rossmanie, slyszalam dobre opinie, a co do sudocremu slyszalam, że może wysuszać
 
Też to słyszałam o Sudocremie, ale dostałam dwie próbki w przychodni i będę je traktować raczej jako "w razie czego".
A jakie pieluszki wybrać? Jakiej firmy? Mam taki mętlik, że myślałam już nawet o kupieniu paczki z każdej (Pampers, Babydream, Dada itp) i testowaniu, które będą się sprawdzać najlepiej 🙈
 
Dziewczyny sorki ze wtrącę temat wiem, że nie na temat. Robilam ostatnio badanie moczu Leukocyty norma 0-5 a ja mialam między 30-50. Ginekolog powiedział, że przy az tak dużym wzroście musiałabym mieć gorączkę juz itd. Więc podejrzewaliśmy, że źle pobrałam mocz. Więc dzis dobrze się podmylam, zrobiłam ogólnie tak jak mi doktór kazal, dziś patrzę na wyniki i znowu zle... mam wynik między 20-30. Nic mi nie jest, nic mnie nie boli.... o co chodzi? Napisalam do ginekologa, wcześniej mi kazal brać urafuragin, ale czytam, że nie powinno się brać ich w ciąży... Któraś z Was miała podobnie ?
 
Dziewczyny sorki ze wtrącę temat wiem, że nie na temat. Robilam ostatnio badanie moczu Leukocyty norma 0-5 a ja mialam między 30-50. Ginekolog powiedział, że przy az tak dużym wzroście musiałabym mieć gorączkę juz itd. Więc podejrzewaliśmy, że źle pobrałam mocz. Więc dzis dobrze się podmylam, zrobiłam ogólnie tak jak mi doktór kazal, dziś patrzę na wyniki i znowu zle... mam wynik między 20-30. Nic mi nie jest, nic mnie nie boli.... o co chodzi? Napisalam do ginekologa, wcześniej mi kazal brać urafuragin, ale czytam, że nie powinno się brać ich w ciąży... Któraś z Was miała podobnie ?
Ja walcze z infekcjami bakteriowymi cały ten czas( od urodzenia ma problemy z bakteriami) i furagin pomaga(lekarz przepisal) raz mialam antybiotyk na mocniejsze bakterie. Gdyby nie badania to nie czulam ze jest cos nie tak. Lekarz dobierze odpowiednie leki zeby bylo dobrze nie martw sie :)
 
A powiecie mi jakie kosmetyki kupujecie dla swoich maluszków? Bo ja powoli chce ruszyć z tą częścią wyprawki a kompletnie nie wiem co wybrać.. Jakiej firmy..
My zamówiliśmy zestaw linomag od pierwszych dni życia. Na odparzenia wstępnie mamy próbkę bepanthenu i krem polskiej firmy Dzidziuś będziemy sprawdzać. Sudocrem z próbki plus zamówiliśmy wieksze opakowanie, oliwka klasycznie z Johnsona ta z różową etykieta, dodatkowo sól fizjologiczna i sol morska z jakimis dodatkami do noska. Kupilam gruszke i aspirator (znajoma mowila ze u niej lepiej sprawdził sie aspirator). Gaziki i waciki i musze dokupić oktanisept na kikut bo zapomnialam o tym. Praktycznie całą wyprawka zajmuje sie mąż i on czyta opinie i sprawdza cenowo wszystko ;)
 
Też to słyszałam o Sudocremie, ale dostałam dwie próbki w przychodni i będę je traktować raczej jako "w razie czego".
A jakie pieluszki wybrać? Jakiej firmy? Mam taki mętlik, że myślałam już nawet o kupieniu paczki z każdej (Pampers, Babydream, Dada itp) i testowaniu, które będą się sprawdzać najlepiej 🙈
My poszliśmy klasycznie w pampersa na początek a potem chcemy spróbować z dady bo maja tez dobre opinie wśród rodziców. Większość naszych znajomych mowi zeby na początku zainwestować w pampersa.
 
Ja zamowilam hippa do mycia i po kapieli bo slyszalam ze ma dobry skład a na odparzenia bepanten. Co do pampersow to na początek biore pampersy 1 a pozniej spróbuję przejść na dada.
 
Ja jeśli chodzi o pampersy zobacz dade ponoc są ok, jakoś ceny pampersow z firmy pampers mnie przerażają 🙈 a jak Mamuśki chcecie karmić swoje pociechy stawiacie na pierś czy od razu na mleko w proszku ? Ja chce piersią ale kupie na wypadek mleko w proszku tez, bo boje się, że będę miala za mało pokarmu
 
reklama
Ja jeśli chodzi o pampersy zobacz dade ponoc są ok, jakoś ceny pampersow z firmy pampers mnie przerażają 🙈 a jak Mamuśki chcecie karmić swoje pociechy stawiacie na pierś czy od razu na mleko w proszku ? Ja chce piersią ale kupie na wypadek mleko w proszku tez, bo boje się, że będę miala za mało pokarmu
mam nadzieję że będę miała pokarm ale na wszelki wypadek mam juz butelki a mleko to nawet jeszcze nie wiem jakie.
 
Do góry