reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

USG w żaden sposób nie wplywa na płód, te fale przez niego przelatują, ale nie oddziałują z komórkami. Doppler powoduje podgrzanie mejscowe, ale USG nie. Lekarz powinien się douczyć fizyki...
Dokładnie, niektóre z nas musza chodzić częściej na usg tak ja ja - miałam plamienia, poronienie za sobą wiec kontrola musi być częściej. I na prawdę to może mi bardziej zaszkodzić stres i wkręcanie sobie nie wiadomo czego niż usg. Lepiej częściej zrobić usg i spać spokojnie 🙂
 
reklama
Dzień dobry, ja dziś dzień lenia. Nie ide do szkoły, wagary. Ja na przyszły piątek mam wizytę u położnej tutaj one prowadzą ciążę. A USG to chyba dopiero na prenatalnych. Wkurza mnie to strasznie, ale nie mam jak do pl lecieć. Co do plamien ja czasem mam jakiegoś ma za z rana. Mdlosci mi przeszly, został ból cyckow i brzucha. Jedyne co mnie dziwi, to czasem jak się podcieram to są malutkie kawalki czegoś bialego albo cienistego jakby naskorka. Ale gin nic nie mowil jak tam grzebal
To sie chyba wydzielona grudkuje i wskazuje to na i infekcje. Wczoraj mi tak lekarz powiedział ale chyba zapomniał przepisać cos na to hehe ;)
 
Ja od wczoraj zaczęłam robić sobie sama zdrowe soczki 💕 normalnie pychota
 

Załączniki

  • IMG_0628.jpg
    IMG_0628.jpg
    144 KB · Wyświetleń: 52
  • IMG_0629.jpg
    IMG_0629.jpg
    109,5 KB · Wyświetleń: 49
Wiecie co... Bardzo ale to bardzo jeszcze jakiś czas temu podobało mi się to forum. Ale od jakiegoś czasu coraz częściej czytam posty żeby już o czymś nie mówić, a to o polityce, a to o poronieniach, a to o obawach... I zastanawiam się w końcu po co jest to forum? Bo chyba po to żeby się wygadać, poradzić i skonfrontować informacje i tak było na początku... A z czasem okazuje się że część tematów zakazanych bo ktoś ma takie ,, widzi mi sie'' albo temat jest niewygodny. A co najlepsze to osoby które piszą, że taki czy taki temat jest zakazany bo tej osoby ten temat na ten moment nie dotyczy.. Ale odwleka się tydzień a ta sama osoba zaczyna temat który wcześniej sama zanegowała.
Wszystkim wam życzę wszystkiego dobrego, zdrowia i szczęśliwego rozwiązania we wrześniu! Ja się wypisuje, bo przestałam się czuć komfortowo. Pozdrawiam! 👋
Nieee,zostanę sama po czterdziestce,no chyba że się jakaś mama jeszcze ukrywa🤔
 
A jakie macie zdanie o teście Pappa? Słyszalam wiele razy że testy np wyszły źle, a usg genetyczne dobrze, i np dziewczyny chodziły zestresowane całą ciąże... zastanawiam się czy warto, w koncu to tylko statystyka... nie wiem, mam mieszanie uczucia...

Pappa to statystyka ale jeśli chodzi o wyliczenie ryzyka wystąpienia trisomii. Ale poza tym oblicza dużo innych, ważnych rzeczy: ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko hipotrofii, biochemię. Badanie nie szkodzi a może dużo pomóc. No i z usg prenatalnym tworzy całość :)
 
reklama
Hej dziewczyny. Mi chyba mdlosci juz calkiem odpuscily tfu tfu [emoji847]ostatnio noce z malym urwisem mecza mnie strasznie. Chyba nie chce by a wyszla z wprawy nocnego wstawania[emoji848]
Pisalyscie tez o brzuszkach u mnie na razie nic nie widac mam 8+2. Rodzinie powiem po 12 tyg jak sie uda to i nawet do 14 bede trzymac w tajemnicy. Bo babcia sie bedzie bardzo bac o mnie i stresowac i tak juz wariuje przez korone a jak uslyszy ze ja w ciazy to wole jej kilka tyg mniej stresu o mnie oszczedzic [emoji6]
Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
Ja biore luteine tutaj w de to inaczej sie nazywa ale 200mg progesteronu to jest i to 3 razy dziennie biore bo mialam nawet juz krwawienia potem plamienia teraz czasem sie jeszcze cos zdarzy na wkladce.
Stresuje sie przed kolejnym usg czy na pewno wszystko bedzie dobrze. Ale do 24.02 troche daleko [emoji85].
Na koniec tego miesiaca raczej juz bedzie prywatna grupa. [emoji126]Jezeli ktoras chce dolaczyc prosze napisac na pv do mnie z danymi terminem porodu itp [emoji3]
 
Do góry