reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A czy któraś z Was miała kiedyś krztusiec w ciąży?

Często zimą mam tak że spływa mi jakąś wydzielina po tylnej ścianie gardła, przez co rano mam napad kaszlu z odruchami wymiotnymi (nie mam czym wymiotować, więc kończy się na przeokrutnych odruchach i pluciu). Cały czas czuje że cos mi siedzi w tym gardle. Miałam już nie raz robione na to badania, które nic nie wykazywały. Teraz znowu mnie napada. Czytałam że może to być krztusiec, pewnie zrobię badanie na przeciwciała (chociaż żaden lekarz nigdy na to nie wpadł), tyle że teraz ciąża utrudnia jego wyleczenie a jest to bardzo niebezpieczne gdy zarazi się nim niemowle

Ja się szczepilam na krztusiec w poprzedniej ciąży. Dla noworodków jest praktycznie śmiertelny.
 
reklama
Hej dziewczyny mało tu pisze ze względu na brak czasu. Powiedzcie mi czy wszystkie decydujecie się na badania prenatalne? Odczytałam się dużo o tych badaniach i mam wątpliwości i to nie małe. Chcialabym znać wasze stanowisko odnośnie tych badań 😊
 
Pytałam też o te bóle brzucha i to według lekarki to całkowicie normalne, wszystko się rozciąga.

Tez mam taki grudkowy śluz. Mi wyszły leukocyty w moczu dlatego będę powtarzać badanie. To może świadczyć o grzybicy, choć mi lekarka powiedziała, ze to od luteiny 🤔oprócz tego nic mnie nie swędzi, nie szczypie, nie piecze, nie ma tez brzydkiego zapachu. No ale zobaczymy...
Mi tez ostatnio wyszły leukocyty, ale na powtórce już nic nie było... wiec mam andzieje, ze za tydzień lekarz rozwieje moje wątpliwości.
 
Hej dziewczynki, nie odzywam się za często bo mam ciężkie dni. Znów od wczoraj plamię, jestem na duphastonie 3x1, magnez i dodatkowo dostałam luteine dowcipna 2x2.
Czy to się kiedyś skończy? ☹️
Przy pierwszych badaniach miałam cukier na czczo 93 i tsh 2,8 i zastanawiam się czy to nie za duzo?
A i mam jeszcze pytanie, czy wasi lekarze przy każdej wizycie badają was ginekologicznie czy tylko USG?
Pozdrawiam wszystkich
Na początku miałam tsh 3,5 lekarz zwiększył dawkę i teraz mam 0,5 🤔 mi przy 93 zalecił krzywa cukrowa powiedział ze jeśli to cukrzyca to nie ma co czekać na rozwój. Zawsze bada mnie ginekologicznie i na usg
 
Hej dziewczyny mało tu pisze ze względu na brak czasu. Powiedzcie mi czy wszystkie decydujecie się na badania prenatalne? Odczytałam się dużo o tych badaniach i mam wątpliwości i to nie małe. Chcialabym znać wasze stanowisko odnośnie tych badań 😊
Też się długo zastanawiałam nad tymi badaniami. Jednak wczoraj się zdecydowałam i się na nie zapisałam. Doszłam do wniosku, że na tym badaniu może wyjść np. wada serduszka u dziecka i lekarze już zaraz po porodzie będą świadomi i poinformowani, że może być coś nie tak z serduszkiem i szybciej będą mogli zareagować. Po prostu będą przygotowani na to, że może być taka wada. Zresztą pewne wady można leczyć już w życiu płodowym więc myślę, że jednak warto zrobić takie badania. To jest moja pierwsza ciąża więc doświadczenia w tym temacie nie mam, to po prostu takie moje luźne przemyślenia 😉 ciekawa jestem też waszych opinii na ten temat
 
Czy któraś z Was zmagała się z grzybica pochwy w ciąży? Zastanawia mnie mój śluz, bo czasami jest bardziej grudkowy. Nic mnie nie boli, nie piecze i nie jest zaczerwienione, ale pamietam, ze któraś z Was jakiś czas temu wspominała o takim symptomie. Co jeżeli jest to rzeczywiście grzybica - jak się leczylysxie? Nigdy nie zmagałam się z tym schorzeniem wcześniej. Mozna temu jakoś zapobiec na przyszłość?
myslicie, ze muszę jak najszybciej iść do ginekologa czy mogę poczekać te 1,5 tygodnia do mojej wizyty w przyszły piątek?
Tak ja miałam, początkowo tylko grudki potem swędzenie, dowcipne globulki miałam , dość długo leczyłam. Chyba przez hormony albo pH bo tylko raz w życiu miałam wtedy właśnie. Właśnie ostatnio reklamują w tv jakieś globulki na takie rzeczy które są bez recepty i bezpieczne dla kobiet w ciąży . Myślę że 1,5 tygodnia spokojnie możesz poczekać .
 
Ja tak miałam z wpoprzednich ciążach ta teraźniejsza to jakiś ewenement jakby nie brak okresu to bym nie wpadła na to że jestem w ciąży
Mi zalecili magnez, ale z tego co pamiętam to brzuch mi się tak "stawiał" długo i nie miało to żadnych złych skutków,też lekarz jakos się tym nie przejmował, przy drobnych pracach i nawet podczas leżenia jak opierałam rękę na brzuchu to twardniał a teraz robię wszystko i jest spokój, czekam tylko aż mróz zelży bo mam okna strasznie brudne😉
Dzieki za uspokojenie, bo dość dziwne uczucie, tez wlasnie zaczelam brać magnez i mam nadzieje,ze przejdzie 😉
A co do okien to mam to samo i czekam na lepsza pogodę 😂
 
Też się długo zastanawiałam nad tymi badaniami. Jednak wczoraj się zdecydowałam i się na nie zapisałam. Doszłam do wniosku, że na tym badaniu może wyjść np. wada serduszka u dziecka i lekarze już zaraz po porodzie będą świadomi i poinformowani, że może być coś nie tak z serduszkiem i szybciej będą mogli zareagować. Po prostu będą przygotowani na to, że może być taka wada. Zresztą pewne wady można leczyć już w życiu płodowym więc myślę, że jednak warto zrobić takie badania. To jest moja pierwsza ciąża więc doświadczenia w tym temacie nie mam, to po prostu takie moje luźne przemyślenia 😉 ciekawa jestem też waszych opinii na ten temat
Moja bratanica zmarła przez wadę sera więc jak byłam w ciąży z synem to miałam skierowanie na specjalistyczne badania serca dziecka w 18 tyg. więc pewno teraz też dostanę.
 
reklama
Hej dziewczyny mało tu pisze ze względu na brak czasu. Powiedzcie mi czy wszystkie decydujecie się na badania prenatalne? Odczytałam się dużo o tych badaniach i mam wątpliwości i to nie małe. Chcialabym znać wasze stanowisko odnośnie tych badań [emoji4]

Tak, robię. Nawet pappe, która jest „tylko statystyka” i w moim przypadku może wyjść słabo, ze względu na wiek. Jeśli tak będzie to zrobię NIFTY.
Wykrycie jakiejkolwiek wady u dziecka jest o tyle ważne, ze wtedy poród powinno się zaplanować w szpitalu, który jest przygotowany na opiekę nad takim chorym maluchem, dając mu szanse na pomoc.

I tak samo ważne jak te badania są badania połówkowe. Każde powinno być zrobione przez lekarza z certyfikatem i na odpowiednim sprzęcie.
 
Do góry