reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej dziewczyny mało tu pisze ze względu na brak czasu. Powiedzcie mi czy wszystkie decydujecie się na badania prenatalne? Odczytałam się dużo o tych badaniach i mam wątpliwości i to nie małe. Chcialabym znać wasze stanowisko odnośnie tych badań 😊
A to nie jest tak że one są w pewnym sensie obowiązkowe?
Powiedzcie mi jak to jest, bo ja do tej pory myślałam, że to jest to USG robione pomiędzy 11 a 13 tygodniem i do tego te badania z krwi: które są już zależne od decyzji dziewczyny, czy je robi czy nie (czy to jest ten test PAPPA???)
Ja od znajomej wiem że nasz lekarz najpierw robi USG, potem je omawia i potem są dwa dni na pobranie krwi (ale to już dla chętnych).
 
reklama
Też się długo zastanawiałam nad tymi badaniami. Jednak wczoraj się zdecydowałam i się na nie zapisałam. Doszłam do wniosku, że na tym badaniu może wyjść np. wada serduszka u dziecka i lekarze już zaraz po porodzie będą świadomi i poinformowani, że może być coś nie tak z serduszkiem i szybciej będą mogli zareagować. Po prostu będą przygotowani na to, że może być taka wada. Zresztą pewne wady można leczyć już w życiu płodowym więc myślę, że jednak warto zrobić takie badania. To jest moja pierwsza ciąża więc doświadczenia w tym temacie nie mam, to po prostu takie moje luźne przemyślenia 😉 ciekawa jestem też waszych opinii na ten temat
Ja cały czasem rozmyślam za i przeciw. Ale jestem dosyć sceptycznie nastawiona do tego badania. Nie wiem... To moja pierwsza ciąża. Moja znajoma dowiedziała się na tym badaniu, że synek urodzi się bez rączki. Cała ciąże przeplakla, spać nie mogła po nocach jeździla do kilku lekarzy kazy powiedzila jej to samo. Była na skraju załamania nerwowego. Maluch się urodzil cały i zdrowy....
 
A to nie jest tak że one są w pewnym sensie obowiązkowe?
Powiedzcie mi jak to jest, bo ja do tej pory myślałam, że to jest to USG robione pomiędzy 11 a 13 tygodniem i do tego te badania z krwi: które są już zależne od decyzji dziewczyny, czy je robi czy nie (czy to jest ten test PAPPA???)
Ja od znajomej wiem że nasz lekarz najpierw robi USG, potem je omawia i potem są dwa dni na pobranie krwi.
Mi lekarz powiedział że od 35 roku są obowiązkowe i na NFZ, a tak są płatne i nieobowiązkowe ale zaleca się je wykonać. Kazał się zastanowić czy będę się decydowała na to badanie. Sama nie wiem co już myśleć.
 
Ja cały czasem rozmyślam za i przeciw. Ale jestem dosyć sceptycznie nastawiona do tego badania. Nie wiem... To moja pierwsza ciąża. Moja znajoma dowiedziała się na tym badaniu, że synek urodzi się bez rączki. Cała ciąże przeplakla, spać nie mogła po nocach jeździla do kilku lekarzy kazy powiedzila jej to samo. Była na skraju załamania nerwowego. Maluch się urodzil cały i zdrowy....
Ej no bez jaj, jak bez rączki. To na późniejszych USG tej rączki też nie bo widać? 😱
 
Czesc, tez rzadko się odzywam, ale albo czasu brak, albo okropne samopoczucie 😪 czy zapisujecie się na to badanie Nifty? Ja bym chyba się zdecydowała, ale czy bezpiecznie jest zapisac sie przez stronę internetową? I czy wybrać to badanie, czy Sanco? Poradźcie coś 😉
 
A to nie jest tak że one są w pewnym sensie obowiązkowe?
Powiedzcie mi jak to jest, bo ja do tej pory myślałam, że to jest to USG robione pomiędzy 11 a 13 tygodniem i do tego te badania z krwi: które są już zależne od decyzji dziewczyny, czy je robi czy nie (czy to jest ten test PAPPA???)
Ja od znajomej wiem że nasz lekarz najpierw robi USG, potem je omawia i potem są dwa dni na pobranie krwi (ale to już dla chętnych).

W ciąży chyba nic nie jest obowiązkowe :) jest rekomendowane. Całość badania to usg plus test z krwi, na tej podstawie w specjalnym programie obliczane jest ryzyko wad oraz porodu przedwczesnego. Na podstawie samego usg te obliczenia są niepełne.
 
W ciąży chyba nic nie jest obowiązkowe :) jest rekomendowane. Całość badania to usg plus test z krwi, na tej podstawie w specjalnym programie obliczane jest ryzyko wad oraz porodu przedwczesnego. Na podstawie samego usg te obliczenia są niepełne.
Może mam zakrzywiony obraz dlatego, że chodzę prywatnie, każda wizyta kosztuje tyle samo a mój lekarz na certyfikat do wykonywania badań prenatalnych, stąd zdobi mi je na zwykłej wizycie... Wiem że dowolne jest to badanie krwi po USG, które wypada między 11 a 13 tygodniem ciąży. Czy to badanie krwi to jest właśnie ten test PAPPA?
 
reklama
A to nie jest tak że one są w pewnym sensie obowiązkowe?
Powiedzcie mi jak to jest, bo ja do tej pory myślałam, że to jest to USG robione pomiędzy 11 a 13 tygodniem i do tego te badania z krwi: które są już zależne od decyzji dziewczyny, czy je robi czy nie (czy to jest ten test PAPPA???)
Ja od znajomej wiem że nasz lekarz najpierw robi USG, potem je omawia i potem są dwa dni na pobranie krwi (ale to już dla chętnych).
Mnie tam lekarz o nic nie pytał tylko sam zasugerował że mi termin wyznaczy na prenatalne.
 
Do góry