reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Mnie tam lekarz o nic nie pytał tylko sam zasugerował że mi termin wyznaczy na prenatalne.
Ja dlatego myślałam, że one są obowiązkowe :) bo u mojego lekarza też pytań nie będzie, tylko info żeby się zapisać w określonym okresie na wizytę, ale potem (po USG) do wyboru da mi robienie badań z krwi lub nie. I ja w sumie nie wiem też czy te badania robić czy nie... :(
 
Ja dlatego myślałam, że one są obowiązkowe :) bo u mojego lekarza też pytań nie będzie, tylko info żeby się zapisać w określonym okresie na wizytę, ale potem (po USG) do wyboru da mi robienie badań z krwi lub nie. I ja w sumie nie wiem też czy te badania robić czy nie... :(
Ja rozmawiałam wśród znajomych które urodzimy dzieciaczki i odradzają, dlatego chciałam się zapytać na forum jakie są wasze doświadczenia osobiste bądź z waszego otoczenia dotyczące badań prenatalnych
 
Może mam zakrzywiony obraz dlatego, że chodzę prywatnie, każda wizyta kosztuje tyle samo a mój lekarz na certyfikat do wykonywania badań prenatalnych, stąd zdobi mi je na zwykłej wizycie... Wiem że dowolne jest to badanie krwi po USG, które wypada między 11 a 13 tygodniem ciąży. Czy to badanie krwi to jest właśnie ten test PAPPA?

Tak, to jest test PAPPA.
 
Wczoraj jak był moment że u nas na wątku mało się działo, popatrzyłam jakie są inne tematy na forum i trafiłam na wątek o amniopunkcji. Tam dziewczyny pisały jakie miały ryzyka w testach PAPPA przez co właśnie myślały o amnio. Z ciekawości porównałam sobie wyniki znajomej, miała te ryzyka bardzo bardzo dużo razy mniejsze niż te, o których pisały dziewczyny na grupie. Przez to serio nastraszylam się jeżeli chodzi o PAPPE. :( Oczywiście było dużo happy endów, wiele z dziewczyn po amniopunkcji otrzymało wynik o zdrowym dziecku. Mówi się, że PAPPA to statystyka. Muszę doczytać, co wpływa na te wyniki. 😱
 
Czy któraś z Was zmagała się z grzybica pochwy w ciąży? Zastanawia mnie mój śluz, bo czasami jest bardziej grudkowy. Nic mnie nie boli, nie piecze i nie jest zaczerwienione, ale pamietam, ze któraś z Was jakiś czas temu wspominała o takim symptomie. Co jeżeli jest to rzeczywiście grzybica - jak się leczylysxie? Nigdy nie zmagałam się z tym schorzeniem wcześniej. Mozna temu jakoś zapobiec na przyszłość?
myslicie, ze muszę jak najszybciej iść do ginekologa czy mogę poczekać te 1,5 tygodnia do mojej wizyty w przyszły piątek?
O mam „ canesten” się nazywa ale u ciebie pewno nie dostaniesz. Ale nie martw się mnie naprawdę ostro swędziało 😂
 
Ja tez robię prenatalne, moja ginekolog nie pytała, czy chcę ale po prostu zaleciła. 18.02 idę na krew, a potem 24.02 juz usg. Zastanawiam się tez nad Nifty. A czy Nifty robi się do któregoś tc max? Bo słyszałam, ze od 10tc już można, ale do kiedy?
 
reklama
Mi lekarz powiedział że od 35 roku są obowiązkowe i na NFZ, a tak są płatne i nieobowiązkowe ale zaleca się je wykonać. Kazał się zastanowić czy będę się decydowała na to badanie. Sama nie wiem co już myśleć.
Ja mam 30 lat i badanie prenatalne i pappa mam za darmo ciekawe czemu ? Tez właśnie zastanawiam się czy jeżeli lekarz stwierdzi na usg ze wszystko jest w porządku jaki sens ma robienie testu z krwi ? Tyko z tego co zrozumiałam tam gdzie się zapisałam najpierw pobiera się krew a potem usg
 
Do góry