reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

]

Nie ma badań, które potwierdzają profilaktyczna skuteczność luteiny czy dupka. Jeśli lekarka mówi, że jest ok, to jest ok :-) tego trzeba się trzymać i chilllooować. Nasza macica zdążyła się powiększyć dwukrotnie, na prawo boleć. Nasz organizm ogarnia właśnie tworzenie, nerek, mózgu i układu nerwowego i ma prawo nam mówić:

"Ej, lala, ciężka robota, weź odpocznij, połóż się i myśl pozytywnie, bo mam w ch.... roboty i rozplanowane to na 9 miesięcy, także tego, dbaj o mnie i relaksuje!"

Kochana, trzy głębokie wdechy i luz, damy radę :-) ja dziś sobie potanczę na chacie, polecam!
Dziękuję za ten post, potrzebowałam takiego pozytywnego :)
 
reklama
Jak miałaś 7+0 nie zacząl się 7 tydzień tylko skończyłaś 7 tygodni i zaczynasz ósmy. 7+6 to siedem pełnych tygodni skończonych i sześć dni z ósmego. Lekarze mówią zwykle, że siódmy tydzień, bo oni liczą skończone, ale dla mnie to prawie 8 już więc tak mówię, chyba że u lekarza to dokładnie podaje. To tak jakbyś miała 35 lat i 11 miesięcy. To wiadomo, że mówisz, że masz 36 już. A w szpitalu chociaż byś była 2 dni przed 36 urodzinami to i tak ci napiszą na Dany wiek kończysz w dniu swoich urodzin a nie wcześniej. A zawsze jak sie liczy tygodnie czy miesiące to nigdy się nie wlicza tego pierwszego.

Ja w pierwszej ciąży startowałam z waga 55 kg. Przytyłam w ciąży 13 wiec spoko i szybko wróciłam do swojej wagi, niestety wyciągu 5 lat trochę się podtuczylam i teraz mam 60 😭 i wzrost 164 cm. Marze żeby nie przytyć dużo i wrócić do wagi 55kg. Mam nadzieje ze jak będę długo karmić to mi się uda bo podobno sprzyja to zrzucaniu wagi. Macie jakieś doświadczenie z tym?
O ja mam teraz ta wage co Ty mialas 55 kg i wzrost taki sam ;)
Tzn dzisiaj nie wiem ile na wadze bo pare dni temu baterie padły a przez te pare dni dużo mogło się wydarzyć 🤣
 
Ja też jak odstawiałam po 13 miesiącu to poszło gładko. Chyba to my się bardziej boimy, a jak już się podejdzie na serio do tematu, to okazuje się, że niekoniecznie jest tak źle. Mój synek ma zaraz 20 miesięcy więc też planuje go odpieluchować jak zrobi się ciepło, żeby od września już tylko jedne przewijać. Narazie tego nie widzę, ale mam nadzieję, że bedzie tak jak z cycem- więcej obaw niż to warte.

Ja dziewczyny wróciłam z tego USG i przez tydzień dzidziuś urósł 7 mm. Teraz ma 1,5 cm, serduszko bije, wiek ciąży i termin porodu podobny jak u lekarza prywatnego więc już chyba mogę uwierzyć, że jestem w ciąży i wszytko będzie dobrze.
Z chłopcami to jest tak że nie da się ich nauczyć sikać bo chłopcą poźniej dojrzewają zwieracze niestety tak mi pediatra tłumaczyła mój syn miał 2,5 roku jak skończyliśmy pampy.
 
Mi aplikacja pokazuje jak mam 7+0 że 8 tydzień a dziś na wizycie tak samo wpisała do kartoteki,
Ja też 79kgi 169cm
Marzy mi się przytyć jakieś 5kg🙄 a potem zejść do 70🙄
To mamy podobny plan! Ja serio staram się pilnować z jedzeniem ale dziś poległam.
W ogóle jem 7days z czekolada a tak mi wódka podjeżdża ze ja pierdziele . Normalnie fuj
 
reklama
Ogólnie to boje się ze niebawem będę się toczyć i przytyje więcej niż w pierwszej ciąży. Mam mega mdłości, nie wymiotuje ale jest mi mega niedobrze. Stan poprawia się po jedzeniu hahah najlepiej jakbym żarła co 2 godziny i niestety nie są to małe porcje 😭
 
Do góry