reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Brak slow [emoji2959]


A potem ta ilośc zbiórek o ktorej ostatnio mówiłyśmy, gdzie tu jest ochrona zycia?
Ochrona życia póki nie jesteś kobietą w wieku rozrodczym/homoseksualistą/innego wyznania...
A potem "wspaniałomyślnie" rodzice takiego chorego dziecka dostaną "aż" 4 tysiące bodajże jakiegoś zasilku, czy jak to tam jest nazwane. I na ile to wystarczy? Albo faktycznie te zbiórki internetowe na horrendalnie drogie leki na ciężko chore dzieci? Gdzie w tym przypadku podziewają się pożal się Boże, obroncy życia poczętego?
Oby nasze maluchy, ktore w sobie nosimy, mialy już lepszy rząd w tym kraju, jak już dorosną.
 
reklama
Oficjalnie... każda osoba z macicą w Polsce należy do państwa..
😤😤😤😤😤 😤😤😤
Jak trzeba będzie, stać mnie na wyjazd za granice, ale też mnie wkurza, że nie każda Polka ma taka możliwość, a poza tym zmierzamy do ubezwłasnowolnienia kobiet i sprowadzenia ich do roli niewolnic i obywateli drugiej kategorii jak w ortodoksyjnych społecznościach muzułmańskich.
Chyba nie byłabym w stanie usunąć ciąży. Rozważyłabym to jedynie gdybym wiedziała, że zagraża mojemu zdrowiu lub dziecko ma poważne wady, a i tak nie wiem do końca jakbym postąpiła.
Mimo to nie zakładam, że moje podejscie jest jedynym słusznym. Moim zdaniem każda kobieta powinna mieć możliwość dokonania wyboru w zgodzie z własnym sumieniem i oceną własnej sytuacji. Mimo swojego podejścia do aborcji jestem za jeszcze większym złagodzeniem dotychczasowego prawa w kierunku np. opisywanego wyżej, chyba norweskiego. A istniejący do tej pory tzw. kompromis aborcyjny to już było niezbędne minimum, o które trzeba walczyć.
Amen. Nie chce się denerwować na noc. Idę spać. Do jutra.
 
Generalnie od początku ciąży nie miałam jakiś super boleści piersi, co budziło tez mój lekki niepokój. Coś się ostatnio zmieniło i zaczęły mnie bolec, ale to bardziej takie kłucie - myślicie, ze to normalne? Tez tak macie?
 
Ależ bedzie emocjonujący koniec lutego i początek marca, same prenatalne się szykują. Co do wyroku, uważam że kazda kobieta powinna mieć wybór. Każda sytuacja jest odrębna i inna. U mnie przeziębienie daje popalić, jeszcze opryszczka mi wyszła 😐 uciekam w wir pracy😂
 
Porażka. Ja tam jestem za wyborem. Moja macica, moja sprawa. Miejmy nadzieję, że to kiedyś się zmieni.

Poza tym, co to za życie? Ciężko chore dziecko, nie mogące się nawet samodzielnie przewrócić na drugi bok, może nie potrafi się komunikować ale zapewne doskonale wie, że jest ciężko i jemu i rodzicom, abardzo czesto samej mamie/ojcu, bo czesto w tkaim przypadku rodziny się rozpadają. Nasze państwo zaciekle broni życia poczętego ale co potem? Czy to rządzący będą wychowywac te wszystkie dzieci chore? Umyją od tego ręce. Albo kwestia dzieci z gwałtu. Tu zalezy, bo niektóre kobiety decydują się urodzić. Ale nie każda jest na to psychicnzie gotowa.
Ale dzisiaj w wiadomościach mówili że tzn wczoraj... Ze nie wiele się w tej ustawie zmienia dalej będzie brana pod uwagę aborcja po gwałcie, w przypadku wady płodu, w przypadku zagrożenia życia matki i dziecka. Z tym że teraz podobno to lekarz ma decydować o sytuacji czy to jest konieczne czy nie... Ale chyba żadna kobieta dla żartu nie będzie chciała usuwać dziecka... Ja oczywiście też jestem za tym żeby każda z nas miała wybór, ale skoro w określonych przypadkach czyli w takich jak wyżej wymieniłam jest szansa... Ja już nie ogarniam... W każdej tv mówią co innego.
 
Ale dzisiaj w wiadomościach mówili że tzn wczoraj... Ze nie wiele się w tej ustawie zmienia dalej będzie brana pod uwagę aborcja po gwałcie, w przypadku wady płodu, w przypadku zagrożenia życia matki i dziecka. Z tym że teraz podobno to lekarz ma decydować o sytuacji czy to jest konieczne czy nie... Ale chyba żadna kobieta dla żartu nie będzie chciała usuwać dziecka... Ja oczywiście też jestem za tym żeby każda z nas miała wybór, ale skoro w określonych przypadkach czyli w takich jak wyżej wymieniłam jest szansa... Ja już nie ogarniam... W każdej tv mówią co innego.
TVN jedzie na TVP, TVP na TVN żadnych rzetelnych informacji sie nie dowiesz.. W TVN źle, w TVP super cacy i generalnie z.jeb.cie jest.. Nie oglądam tego jajca.. Ani jednego ani drugiego bo mnie to wkurza.. Ogólnie od dziś wchodzi ustawa że nie możesz usunąć płodu które umrze po porodzie.. Nawet kobiety które już miały umówione terminy muszą donosic ciążę do końca.. Każda powinna mieć wybór tego.. Ja bym się nie zdecydowała ale jak już pisałam każda musi mieć wybór to ona będzie z tym żyła do końca życia swojego..
 
TVN jedzie na TVP, TVP na TVN żadnych rzetelnych informacji sie nie dowiesz.. W TVN źle, w TVP super cacy i generalnie z.jeb.cie jest.. Nie oglądam tego jajca.. Ani jednego ani drugiego bo mnie to wkurza.. Ogólnie od dziś wchodzi ustawa że nie możesz usunąć płodu które umrze po porodzie.. Nawet kobiety które już miały umówione terminy muszą donosic ciążę do końca.. Każda powinna mieć wybór tego.. Ja bym się nie zdecydowała ale jak już pisałam każda musi mieć wybór to ona będzie z tym żyła do końca życia swojego..
Oczywiście że tak... Ja w 100% się z tobą zgadzam. Ja akurat wczoraj Polsat oglądałam i mówili że dalej kobiety mogą usunąc ciążę która nie rokuje, jest zagrożeniem dla życia czy wady płodu są nieodwracalne...
Ale już też ostatnio koleżanka mi mówiła że w Polsacie powiedzieli że Niemcy się otworzyli, że zaczyna się tam normalne życie... A kilka godzin później w TVN mówili że Niemcy przedłużyli kwarantannę i my też prawdopodobnie do połowy lutego będziemy dalej zamknięci...
To jest chore co się wyprawia na tym świecie! 🤮😵
 
reklama
Oficjalnie... każda osoba z macicą w Polsce należy do państwa..
Już mnie w tym kraju nic nie zdziwi... robią z nami co chcą 😔

Wszystkim dziewczynom które dziś mają wizyty życzę samych dobrych wiadomości 😁 czekamy na relację jak tam wasze maluchy się rozwijają 😉 ja mam wizytę jutro i powoli zaczynam czuć stresik 😄 miłego dnia mamuśki!
 
Do góry