reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny :)
Czytam Was na bieżąco od pierwszego posta, ale do tej pory się nie ujawniłam :)

Ostatnia miesiączka 23.11, miałam już dwie wizyty, bo ciążę bede prowadzić prywatnie i w luxmedzie. Pierwsza wizyta 07.01, widziałam zarodek i serduszko :) Druga wizyta dzisiaj i nadal wszystko ok ❤️

Wg aplikacji 8+0, wg dzisiejszego usg 7+6. Pani doktor wyznaczyła termin na 30.08., ale mam nadzieję że mnie przyjmiecie bo już się przyzwyczaiłam 🙈
Pewnie czym więcej mamusi tym lepiej❤️
 
Dziewczyny jak to jest z tym kwasem foliowym w ciąży. Wizyta dopiero za 3 tygodnie, ja jestem zielona nie wiem jakie jest dawkowanie, czy sam kwas foliowy wystarczy, czy poczekać do konsultacji z lekarzem... 🤦‍♀️
Trzeba brać. Jeśli nie zgłębiałaś tego tematu (niestety wiele kobiet ma problem z przyswajaniem kwasu foliowego) to wybierz jeden z preparatów przeznaczonych dla kobiet w ciąży (np. Prenatal uno lub inne) i dawkuj zgodnie z ulotką.
 
Dziewczyny jak to jest z tym kwasem foliowym w ciąży. Wizyta dopiero za 3 tygodnie, ja jestem zielona nie wiem jakie jest dawkowanie, czy sam kwas foliowy wystarczy, czy poczekać do konsultacji z lekarzem... 🤦‍♀️

Tak naprawdę kwas foliowy powinno się suplementować jeszcze przed ciążą. Kwas wspomaga proces rozwijania się narządów u dziecka i bierze udział w podziale komórek :). Jeśli jesteś przed wizytą u lekarza a czujesz się nie pewnie, zasięgnij rady w aptece, farmaceuta powinien ci dobrze opisać co i jak i polecić :) ja osobiście biorę folian naturell :)
 
reklama
Tak naprawdę kwas foliowy powinno się suplementować jeszcze przed ciążą. Kwas wspomaga proces rozwijania się narządów u dziecka i bierze udział w podziale komórek :). Jeśli jesteś przed wizytą u lekarza a czujesz się nie pewnie, zasięgnij rady w aptece, farmaceuta powinien ci dobrze opisać co i jak i polecić :) ja osobiście biorę folian naturell :)
A jakie jest dawkowanie?
 
Do góry