reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny. Nie było mnie troszkę, ale to z tego powodu, że wczoraj 2 razy plamiłam na brązowo od 8 do 11 i cisza, dzisiaj o 8 trochę i znowu cisza. Byłam wczoraj pod gabinetem lekarza, ale niestety miał dyżur w szpitalu. Dzisiaj między 17 a 18 mam być u niego i mega się stresuje. Nic dzisiaj nie jadłam, na szczęście piję wodę, więc nic mi nie befzie. Mam nadzieję, że z fasolka wszystko dobrze i zobaczę dzisiaj wypragnione serduszko 💛
Trzymam kciuki! daj znać jak po wizycie.
Ja dziś miałam wizytę, i lekarz podejrzewa puste jajo płodowe. Mam już 6+5 a na zdjęciu nawet zarodka nie widać. Za tydzień mam jeszcze raz przyjść na USG i zobaczymy. W sumie staram się nie zamartwiać jakoś bardzo, będzie co będzie, ale z tego wszystkiego zaczął mnie faktycznie brzuch boleć.
A tak z innej strony- nie zaglądałam tu przez jakieś dwa, trzy dni, a Wy tyle stron naskrobalyscie, że ciężko wszystko nadrobić 😉
może faktycznie jeszcze za wcześnie, mogło się coś przesunąć i ciąża jest młodsza.
A nawiasem, skąd lekarz bierze ten wiek ciąży z USG?
Ja na zdjęciu z poniedziałku widzę zapis GA 6w5d domyślam się, że to wiek ciąży, ale mi to zupełnie nie pasuje, bo ja dopiero dzisiaj mam 6+1.
Umie któraś to rozszyfrować?
 
Trzymam kciuki! daj znać jak po wizycie.

może faktycznie jeszcze za wcześnie, mogło się coś przesunąć i ciąża jest młodsza.
A nawiasem, skąd lekarz bierze ten wiek ciąży z USG?
Ja na zdjęciu z poniedziałku widzę zapis GA 6w5d domyślam się, że to wiek ciąży, ale mi to zupełnie nie pasuje, bo ja dopiero dzisiaj mam 6+1.
Umie któraś to rozszyfrować?

slyszalas juz na tej wizycie serducho? :-) ja bede miec 7(6+4) w dniu wizyty i jestem ciekawa czy coś juz bedzie widać i słychać ❤️
mozliwe ze jest delikatna rozbieżność w terminach, appka liczy typowo od ostatniej miesiączki a jednak u lekarza więcej widać :) moze owulacja była inaczej :)
 
Ja po konsultacji z moim lekarzem mam brać 4000 jednostek D3, bo mam duży niedobór, K2MK7 200, do tego biorę Pregna Start ale jak się skończy w niedzielę to mam brać kwas foliowy i zmetylowany kwas foliowy obie po 400.
Resztę dowiem się na wizycie.
Ja jak podbijałam wit D, brałam 10-12tys, teraz 4 na podtrzymanie, ale naprawdę różnica jest ogromna jak się uzupełni ta witaminę, przestałam mieć spadki energii w ciągu dnia, rzadko potrzebuje drzemki :)
 
Dziewczyny ja już po wizycie .Byłam u gina na NFZ bo zależało mi na skierowaniu na badania. Dostałam zlecenie na te wszystkie początkowe badania więc w poniedziałek wybieram się do laboratorium [emoji846][emoji846]Lekarz nie stwierdził infekcji. Przepisał mi tylko lacto.vagi.nal . Zbadał mnie i stwierdził, że po plamieniach nie ma śladu. Wysłał mnie też na USG aby potwierdzić, że ciąża jest w macicy
 
slyszalas juz na tej wizycie serducho? :-) ja bede miec 7(6+4) w dniu wizyty i jestem ciekawa czy coś juz bedzie widać i słychać ❤️
mozliwe ze jest delikatna rozbieżność w terminach, appka liczy typowo od ostatniej miesiączki a jednak u lekarza więcej widać :) moze owulacja była inaczej :)
Może nie tyle słyszałam co widziałam taki biały punkcik który pulsował lekarz powiedział mi, że to jest serduszko. Ale było bez dźwięku 🙂
Moja docelowa wizyta będzie w 7+7 wtedy już mam nadzieję widzieć dzidziusia :)
Ja jak podbijałam wit D, brałam 10-12tys, teraz 4 na podtrzymanie, ale naprawdę różnica jest ogromna jak się uzupełni ta witaminę, przestałam mieć spadki energii w ciągu dnia, rzadko potrzebuje drzemki :)
u mnie niedobór był spory 18,5 w aptece dali mi dawkę 5000 ale konsultowałam to z moją lekarką i kazała brać max 4000 dziennie. Mam nadzieję, że szybko nadrobię te braki.
A ja się zdziwiłam jak w poniedziałek lekarz zrobił mi niezbyt miły zryp jak mu powiedziałam, że przyjmuję suplement diety wit. D3. Nie wyjaśnił mi tylko czemu to jest złe.
 
Może nie tyle słyszałam co widziałam taki biały punkcik który pulsował lekarz powiedział mi, że to jest serduszko. Ale było bez dźwięku 🙂
Moja docelowa wizyta będzie w 7+7 wtedy już mam nadzieję widzieć dzidziusia :)

u mnie niedobór był spory 18,5 w aptece dali mi dawkę 5000 ale konsultowałam to z moją lekarką i kazała brać max 4000 dziennie. Mam nadzieję, że szybko nadrobię te braki.
A ja się zdziwiłam jak w poniedziałek lekarz zrobił mi niezbyt miły zryp jak mu powiedziałam, że przyjmuję suplement diety wit. D3. Nie wyjaśnił mi tylko czemu to jest złe.
Też nie rozumiem, ale lakarze to tak niektórzy coś rzuca, ale wyjaśnić już o co chodzi to nie ma komu. Ja brałam takie dawki pod kontrola endokrynologa, brałam Vigantoll w kroplach i ona mówiła że tylko jego poleca bo to jest lek, a nie suplement diety, ale ona nie uznaje tych norm laboratoryjnych dla niej poziom wit D powinien być w okolicach 60-80
 
Trzymam kciuki! daj znać jak po wizycie.

może faktycznie jeszcze za wcześnie, mogło się coś przesunąć i ciąża jest młodsza.
A nawiasem, skąd lekarz bierze ten wiek ciąży z USG?
Ja na zdjęciu z poniedziałku widzę zapis GA 6w5d domyślam się, że to wiek ciąży, ale mi to zupełnie nie pasuje, bo ja dopiero dzisiaj mam 6+1.
Umie któraś to rozszyfrować?

GA jest wyliczane na podstawie długości zarodka. U mnie z tego pierwszego pomiaru tez się nie zgadza ;) potem jest już bardziej dokładnie.
 
reklama
Może nie tyle słyszałam co widziałam taki biały punkcik który pulsował lekarz powiedział mi, że to jest serduszko. Ale było bez dźwięku [emoji846]
Moja docelowa wizyta będzie w 7+7 wtedy już mam nadzieję widzieć dzidziusia :)

u mnie niedobór był spory 18,5 w aptece dali mi dawkę 5000 ale konsultowałam to z moją lekarką i kazała brać max 4000 dziennie. Mam nadzieję, że szybko nadrobię te braki.
A ja się zdziwiłam jak w poniedziałek lekarz zrobił mi niezbyt miły zryp jak mu powiedziałam, że przyjmuję suplement diety wit. D3. Nie wyjaśnił mi tylko czemu to jest złe.

Może mu chodziło o to, że to suplement a nie lek, wiec w sumie nie wiadomo jaka tam jest dawka.
 
Do góry